Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana radia na niefabryczne
Autor Wiadomość
Batman
chory ale natchniony


Mój samochód: Citroen C5 / Chrysler Neon
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Podtlenek LPG
Wersja:: Kombi / Sedan
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 36
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 22 Listopad 2017, 20:22   Zmiana radia na niefabryczne

Postanowiłem zmienić fabryczne radio w mojej C5 mk1 2002. Wyrzuciłem orygialnego Clariona i wrzuciłem mojego starego towarzysza (przeżył ze mną już 10 lat!) także Clariona - FB275BT.

Problem polega na tym, że teraz nowe radio trzeba ręcznie włączać i wyłączać. Jeśli zapomne wyłączyć po zgaszeniu silnika to wyłączy się samo po minucie ale resetują się wszystkie ustawienia.

Na grupie fejsbukowej ktoś polecił mi wywalić zworę SH i wstawić bezpiecznik. Tak zrobiłem ale samochód przestał odpalać - wyskoczył błąd immobilaisera. Oczywiście (a jakże) mogłem sobie ręcznie, bez zapłonu włączyć radio. Po wyrzuceniu bezpiecznika i wsadzenii z powrotem zwory samochodu także nie dało się uruchomić, nawet po odpięciu i podpięciu akumulatora. Ciągle błąd immo. Po kilku próbach odpalenia na różne sposobu udało się uruchomić. Na próbę wcisnąłem blokadę zamka na konsoli i włączyłem zapłon i jakimś cudem samochód ożył. Ale nie wiem czy to dzięki temu. Dlatego teraz nie chcę znowu kombinować z tą zworą jeśli ktoś mi tego nie potwierdzi. A może jest jakiś inny sposób?

Oczywiście ktoś tam zarzucił mi lenistwo - bo jaki problem ręcznie włączać i wyłączać radio. Ale. Ale nie po to jest taka możliwość by z niej nie korzystać. A po drugie przy takich ustawieniach nie wyświetla mi się w radiu godzina (chyba się resetuje).

Jest na to jakiś sposób?



clarion.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 296,31 KB

_________________
www.mOTO-batman.pl
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 22 Listopad 2017, 21:32   

Miałem podobny problem po zakupie xsary-radio było wyłączane po czasie i ginęły wszystkie pamięci,więc w kostce do radia odpiąłem kabel z którego ginęło 12v kiedy komp auta je gasił i zaizolowałem w kostkę(teraz sobie wisi za radiem) a w to miejsce z tej samej kostki zapodałem 12v które było stałe cały czas.Teraz mam komfort taki że radio pamięta wszystko i włączam bez klucza w stacyjce czekając w aucie na pasażera;)-jedyny minus to ten że muszę pamiętać je zgasić aby nie szamało prądu jak opuszczę auto na długi czas( a ze gra to się nie da zapomnieć :mrgreen: )

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA