Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z wtryskami
Autor Wiadomość
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15 Marzec 2018, 22:29   problem z wtryskami

Witajcie koledzy mój problem to wtryski to znaczy mam hdi 2 litrowego 90 koni i moge pytanie brzmi jeżeli na kompie wyszło że podajrze ze dwa maja po 99 z groszem procent a dwa nastepne maja po 101 i 102 jakos tak mechanik po sprawdzeniu dokladnijeszym stwierdzil ze wtryski sa szroty do regeneracji ( siemens ) i ze musial zrobic pukanie ukladu bo niby zle paliwo a paliwo ze stacji..
autko ze dwa lata temu mialo tez wtrysk wymieniany tylko ze jeden bo tylko na jedym byl blad ale byl uzywany ale objawy byyly te same ... swiece zarowe sa ok ale wyszedl problem z ukladem rozruchowym to jest jakies zle napiecie idzie do przekaznika swiec zarowych, i jak wtedy byl u mechanika zostal wymieniony ten wtrysk i zadnego pukania nie bylo ani nic tylko wymiana wtrysku i chodzi jak tralala...
i teraz sam nie wiem czy niech on wymini czy dla pewnosci niech m ito da a ja sam zawioze do serwisu gdzie robia.
prosze o porade.... Przepraszam oczywiscie za chaos w pisaniu tej wiadomści ale jezeli ktos nie bedzie wiedzial oco chodzi to napisze to jeszcze raz . pzdr

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 16 Marzec 2018, 16:42   

Sprecyzuj objawy które Cię wygoniły do mechanika i co z tym ,,złym''napięciem nie tak..A z ciekawości jaki przebieg autka wiadomy?

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16 Marzec 2018, 17:09   

objawy byly takie zarowno 2 lata temu jak i teraz nie odpala samoistnie tylko za pomoca malej dawki samostartu, czasami zapal sie blad silnika przy grubo minusowej temperaturze szarpanie silnika i niebieskawy dym , jak cieplej to nic tylko nie zapali bez samostartu ( z kompa wychodzi ze dostaje za duze cisnienie na listwie czy jakso tak, wysle dane z czytane z kompa.
i wysle wtrysk moze mi ktos podpowie czy sie go zrobic dac bo info mi sie obilo ze tych sie nie da regenerowac. aaa i jeszcze autko duzo pali srednie spalanie wcyhodzi w miescie jak cieplo od 7.6 do 9,8 przy jezdzie bez obciazenia i szalenstw w zime przy -15 nawet 16,5

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16 Marzec 2018, 17:18   

czy ktos naprawia to?



Resized_20180316_162413_4869.jpeg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 97,92 KB

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18 Marzec 2018, 09:46   

Odswiezam temat:)

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 18 Marzec 2018, 11:00   

Radze wymontowac wtryski i dac do sprawdzenia na specjalnej maszynie. Te wtryski regeneruje sie. Odnosnie problemow z odpalaniem powodem moze byc wiele innych przyczyn i tu radze poszukac kogos, kto potrafi to zdiagnozowac. Przy wymianie wtryskow konieczne kodowanie i specjalna procedura przyuczania. Nie polecam wymiany na uzywki bo to loteria i duzy problem z przyuczeniem. Wiem ,ze oznacza to koszty, ale kto mowil, ze nowoczesny diesel jest tani w utrzymaniu?

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18 Marzec 2018, 20:24   

Dzieki kolego za odpowiedz;)
Myslalem ze hdi we wersji 90 konnej bedzie gdzies no poziokie choc troche tdika i nie bedzie przystwarzal tyle problemow co crdi itd. I bedzie to moze nie tanie ale nie przewartosciowywalo ceny auta.
Ogolnie te auta sa raczej dla normalnych uzytkownikow zarabiajacych po przykladowo 2500 tysia.a z tego co widac to moze i tanienauto ale chyba 5 to namniej trza miexd

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18 Marzec 2018, 23:10   

a jezeli da sie z regenrowac to gdzie to zrobic bo ceny po 400 zl za jeden znalzlem czy ktos cos moze robi ltaniej?

 
 
kikan82

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: xsara
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 68
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18 Lipiec 2018, 20:51   

witajcie ponownie koledzy mam pytanie pali mi sie od 2 lat blad antipolution fault co w rozumieniu oznacza niby ze bląd recyrkulacji spalin po podpieciu do jakiego kolwiek kompa wyświetla się blad regulatora ciśnienia paliwa. i pompa byla wymieniana i regulatory na nowe( uzywane tez były próbowane) zaznaczam że wtryski sa ok były sprawdzane, auto ma momenty litości i czsami błąd odpuszcza i idzie normalnie, czasami gorzej odpala.
Czy to może byc problem egr lub elektro zaworu?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA