Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen c4 coupe stuki z tyłu.
Autor Wiadomość
Djc1

Mój samochód: Citroen c4 I
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 3 Październik 2018, 01:33   Citroen c4 coupe stuki z tyłu.

Dzień dobry
Pisze do was z problemem, który ładnie mówiąc mnie denerwuje. Od całego roku odkąd kupiłem cytryne coś stuka mi z tyłu. Wymieniłem chyba wszystko co szło wymienić tzn amortyzatory, odboje są na kleju, plastiki w klapie bagażnika. Jeździłem z tyłu dosłownie goły i dalej stukało.... Te stuki są tak jakby plastikowe z lekką nutą bicia o szkło. Mecze się rok a denerwuje mnie to nie swmowicie. Oczywiście stuki występują tylko jak jeżdżę po dziurach nawet najmniejszych. Zauważyłem że bardziej stuka jak auto się buja po dziurach na prawo i lewo.
Proszę o pomoc :(

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Październik 2018, 11:36   

Sprawdzić czy układ tłumików nie buja o elementy i o tylni zderzak,miałem taki problem i musiałem w xsarze odpowiednio ustawić na złączach żeby stał po środku w otworze zderzaka,w jedną stronę było ciężko żeby pukał a w drugą lekkie kiwnięcie wystarczyło..,w Peugocie odgłosy plastyków się wydawało że trzeszczą przy bujaniu a wykryłem że to gdzieś z klapy z tyłu ,i nie był to zawias tylko suche amory (siłowniki klapy) tak skrzypiały i wystarczyło je popsikać czymś smarnym i nastała cisza :-D

 
 
Djc1

Mój samochód: Citroen c4 I
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 3 Październik 2018, 14:37   

Zapomniałem też dodać że wieszaki od tłumika również wymienione. Także tłumik jest w swoim miejscu. Zderzaka nie dotyka nie ma szans na to. Hmm z tymi amorkami klapy sprawdzę to ponieważ one już praktycznie nie trzymią klapy w górnym położeniu.
Dzięki czekam dalej może ktoś miał takie przypadłości w c4.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Październik 2018, 22:41   

Djc1, W peugocie klapa trzymię jak nowa ,a suchy teleskop robił jak by plastyki trzeszczały w aucie przez ruch foteli ;)

 
 
Djc1

Mój samochód: Citroen c4 I
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 10 Październik 2018, 10:12   

Dzień dobry
No i problem rozwiązany :) problemem okazały się siłowniki nie wiem co dokładnie robiły że tak strasznie trzaskało ale myślę że z "zmęczenia" obijały się o klapę bagażnika. Także jestem szczęśliwy :)
Dzięki wielkie 3 lata męki a teraz spokój. Pozdrawiam serdecznie

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Październik 2018, 18:03   

Djc1, Ciesze się ze trafiłem ,dobry na wykrycia stuków i trzasków jest stetoskop dla mechaników (od 18zł około) dzięki temu taniemu przyrządowi samemu lub z pomocą drugiej osoby wykryje się większość trzasków lub określi okolice hałasu, tak na przyszłość..Pozdrawiam:)

 
 
Djc1

Mój samochód: Citroen c4 I
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 11 Październik 2018, 06:14   

Dzięki wielkie chyba zainwestuje w ten przedmiot.
A dodając do powyższego problemu. Jeździłem bez siłowników i nic nie stukało, po włożeniu nowych znowu stuka. Czyli wychodzi na to że siłowniki odbijają się o klapę bagażnika. Myślę że jakaś gąbka fajna czarna wystarczy przykleić pod siłowniki na klapę i powinno już przestać stukać przynajmniej taką mam nadzieję ehh...

Edit :
Stereoskop wydaje się super przedmiotem do tego typu rzeczy ale każdy jakikolwiek stuk trzask wychodzi dopiero podczas jazdy więc nie wyobrażam sobie tego sprawdzić podczas jazdy mając nawet drugą osobę do pomocy. Chyba że się mylę.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Październik 2018, 19:13   

Czasem jest regulacja klapy takimi ,,odbojnikami'' widocznymi po otwarciu klapy i są one wykręcane/wkręcane( nie wiem czy w c4 występuje),druga opcja -zamek nie stuka na tym haku co się zamyka oraz czy nie ma luzu na zawiasie klapy..A co do siłowników to jest chyba tyle miejsca że siłownik się chowa ale może główka która jest wpinana robi hałas ,może gruba gumka do włosów albo ocieplenie do rur (pianka);)to już tak żartem a może skuteczne jako osłona siłownika skoro jak go nie było to nie stukało...

 
 
Djc1

Mój samochód: Citroen c4 I
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 13 Październik 2018, 22:27   

Analizowałem te siłowniki I nie ma szans żeby się obijały o klapę. Bez siłowników nie stuka z siłownikami stuka :-/ Nie mam bladego pojęcia o co chodzi... Dziwne ale będę dążył dalej co jest nie tak... Myślę czy by czasem tych główek jakoś nie "powiększyć" żeby miały bardzo mało miejsca ale wciąż mogły się ruszać... Moje auto najdziwniejszych autem 😂

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 14 Październik 2018, 13:37   

Tak dla testu ,włóż kawałek gąbki jak się używa do mycia bo jest przecie miękka między karoserie a siłownik z każdej strony jak się zamyka i się dowiemy czy przytrzymany siłownik robi hałas czy jest cisza...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA