Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
CItroen C5 V6 2002-odpalanie
Autor Wiadomość
Look

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna/gaz
Wersja:: automat
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 18 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 18 Luty 2019, 14:02   CItroen C5 V6 2002-odpalanie

Witam wszystkich!
Mam problem z odpalaniem mojego Citroena C5 V6 2002 automat. Po raz pierwszy pojawił się ok 4 tygodnie temu.
Wsiadam, przekręcam kluczyk rozruch bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Za 2 czy 3 razem odpalił normalnie. Wspomnę, że rozrusznik był regenerowany ok 2 miesiące temu bo miałem problem z rozruchem na który doraźnie pomagało delikatne stuknięcie w rozrusznik. Jak powiedział serwisant oprócz obudowy to wszystko zostało wymienione.

O tym pierwszym razie zapomniałem szybko bo przez ok 2 tygodnie było ok. Któregoś dnia wieczorem po ok 1 godzinie stania samochodu na parkingu, wracam, próbuję odpalić. Cisza. W pozycji “zapłon” tradycyjnie kontroli zapalają się i po chwili gasną (poza STOP) na rozruchu cisza i przygasa tablica rozdzielcza (oprócz pozycji skrzyni biegów P) oraz wyświetlacz nawiewu. Wyświetlacz komputera nie gaśnie. Pierwsza myśl rozrusznik. “Metoda na stukanie w rozrusznik” nie pomaga. Rano wracam. Samochód odpala za pierwszym razem. Pojechałem do serwisu gdzie regenerowałem rozrusznik. Sprawdzali rozruch na krótko itp. i nie stwierdzili problemu z rozrusznikiem. Zrobili test akumulatora. Ładuje dobrze, naładowany w 100% ale sprawność 59%. Fakt, miał już 5 lat.
Wszystko działało tydzień. Niemal co do godziny po tygodniu to samo. Wieczorem cisza. Rano odpala.
Po kilku dniach zdecydowałem się wymienić akumulator dokładnie na taki jak poprzednio. CENTRA FUTURA P+ 77AH/760A CA770. Tym bardziej było to zasadne, że ponowny test wykazał 50% sprawności.
Niestety zaraz po założeniu akumulatora znowu pojawił się brak rozruchu. Nie wiem na ile to miało związek z samą wymianą a ile z poprzednim problemem ale po ok 1h prób i sugestii właściciela sklepu żeby przestawić położenie skrzyni biegów z P na N odpalił. Sugestia wydawała się zasadna (problem z jakimś czujnikiem?) bo przy braku rozruchu pojawiał się (choć nie zawsze) komunikat “Automatic gear box faulty”.
Pomyślałem, że już problem za mną ale po 3 dniach znowu to samo. Przestawianie pozycji skrzyni z P na N już nie pomogło.
Siedząc w samochodzie próbowałem zamykać i otwierać z pilota i zauważyłem (jak dla mnie dziwne) takie zachowanie zamka. Przyciśnięcie na pilocie zamka powoduje zamknięcie samochodu i złożenie lusterek. Od środka ani z zewnątrz nie można go otworzyć. Przycisk “kłódka” miga na czerwono. W tym momencie przy nawet delikatnym dotknięciu metalową częścią kluczyka do stacyjki (nawet bez wkładania kluczyka- i to jest w tym dziwne dla mnie) następuje “pstryk” jakby zamknięcie ponowne z tym że można otworzyć samochód od środka ale nie z zewnątrz. Przycisk “kłódka”świeci na czerwono na stałe. Nadmienię, że przycisk “kłódka” fizycznie w ogóle nie reaguje na naciskanie podczas tej awarii. Nie wiem czy to może być jakaś sugestia co do problemu głównego więc napisałem o tym. Może to coś normalnego.
Jak poprzednio po kilku godzinach postoju znowu odpalił.
Wspomnę, że mam 2 kluczyki i na obydwu jest to samo.

Trochę długi ten opis ale jestem laikiem samochodowym i proszę o wyrozumiałość. Wolałem napisać więcej niż mniej. Szukałem podobnego postu ale nie znalazłem.
Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną problemu (rozrusznik, skrzynia, immobilizer..) i ewentualnie wskazanie dobrego, rzetelnego mechanika lub elektryka w Warszawie, najlepiej z okolic Urynowa. Jeden z elektryków zasugerował, że sama diagnoza może kosztować 500 PLN :( więc zanim się zdecyduje może ktoś mądry coś zasugeruje.

Łukasz

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 22 Luty 2019, 09:03   

Na początek proponuję znaleźć kogoś z Lexią w okolicy i sprawdzić błędy jakie są zapisane... na pewno nie wyniesie to 500 zyla, a powinno cosik podpowiedzieć. ;-)

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 22 Luty 2019, 11:30   

Look, u mnie podpięcie pod kompa kosztowało od 50-100zł ..500 to rozumiem że w tej cenie to jużby naprawił :roll:

 
 
Look

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna/gaz
Wersja:: automat
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 18 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2019, 17:59   

Wielkie dzięki za odzew :)
Poszukam kogoś do sprawdzenia błędów. Rozumiem że to będzie dokładniejsza diagnoza niż to co wiem tzn. Anty pollution sytem faulty + air box faulty które się pojawiają.

Może znacie kogoś z Wawy kto by się przyłożył do takiego sprawdzenia?
P.S. ten elektryk za 500zł to chciał bardziej dokładnie sprawdzać instalacje a nie tylko podpiąć kompa.. tak mówił.

Tak przy okazji dodatkowe sugestie:

Znajomy podpowiedział mi że może to „problem z masą”. Sprawdziłem multimetrem i w spoczynku zarówno na silniku jak i na karoserii wynik ok 001. Natomiast przy zapalonym silniku na karoserii było 026 a na silniku -036. Czy to normalne odczyty? Czy gdzieś jeszcze sprawdzić masę czy to całkiem błędny trop?

Zapomniałem wcześniej wspomnieć że miałem ostatnio taki problem że czasem gdy otwierałem z pilota samochód to włączał się silniczek wycieraczki z tyłu. Podobnie włączał się gdy przypadkowo (lub nie) nacisnąłem przycisk na prawej manetce w przełączniku zespolonym który na wyświetlaczu kompa przełacza: Route1-Route2-Overspeed alert dis/activated. Wyciągnąłem bezpiecznik od wycieraczki i jest "spokój" ale problem "odpalanie" pojawia się choć jak zauważyła moja żona zawsze na ciepłym silniku???

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA