Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeskakujący pasek rozrządu
Autor Wiadomość
m82isiek
m82isiek

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: 1,8
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 14 Marzec 2019, 07:54   Przeskakujący pasek rozrządu

Witam. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania ani podobnego tematu. Jezeli niepotrzebnie rozpoczałem nowy temat to prosze o przeniesienie zapytania przez administratora w odpowiedni watek. mam problem i nie moge znaklexc rozwiazania. Posiadam citroea C4 GP 1,8 125 km, samochód z 2007r. W grudniu doszło do przesskoczenia paska rozrządu a sytuacja ta miała miejsce w trakcie wyłączania silnika. Oczywiscie zmieniono cały rozrząd z rolkami, napinaczem i pompa wodna na nowy. Od tego czasu przejechałem okolo 6000 km. W dniu dzisiejszym w trakcie rannego odpalania pojazdu silnik zgasł po około 2 sekundach. Przy ponownej próbie silnika nie odpaliłem a po sposobie krecenia poczułem, że nie ma komresji. Jest to taki sam objaw jak w grudniu i jestem pewny, że ponownie doszło do przeskoczenia paska. Czy ktos może spotkal się z takim problemem i zna jego przyczynę?
Z gory dziękuje za odpowiedzi ipomoc

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4266
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 14 Marzec 2019, 15:40   

Jedną przyczynę przeskoczenia paska to znam u znajomego,tak doładował przyczepkę że pasek przeskoczył z przeciążenia silnika.Druga opcja to zbyt luźny naciąg paska a trzecia opcja(moja myśl) że silnik ma tak ciężko na podzespole że coś staje w miejscu a reszta goni i pasek przeskoczy..np: zatarty wał silnika.Tak że przy prawidłowym założeniu paska to powinno dać się ze znanym oporem przekręcić wał ręcznie,,kluczem'' a nie użycie znacznej siły..Zaznaczam że trzecia opcja to luźna myśl :roll:

 
 
m82isiek
m82isiek

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: 1,8
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 14 Marzec 2019, 15:51   

Witam. dzieki za odpowiedź. problem rozwiązany. O ile za pierwszym razem przyczyna było przeskoczenie paska to w tym przypadku mimo takich samych objawów czy brak kompresji, przyczyna było zawieszenie się zaworu. od mechanika dowiedziałem się, że jest to dosyć czesto spotykane w tych silnikach. Winne sa popychacze.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4266
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 14 Marzec 2019, 15:58   

m82isiek, A popychacze zaś się kleją przez zły olej,mineralny czy półsyntetyk to ponoć szybka śmierć..Tak samo mocno zużyty czy stary. Ja wymieniam olej częściej niż zalecane

 
 
szym92

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: benzyna
Wersja:: I
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 2
Skąd: Świdnica
Wysłany: 15 Marzec 2019, 16:33   

Cytat:


popieram już nie raz się z tym spotkałem

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA