Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z bluetooth, xenony
Autor Wiadomość
sabathus

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Kwiecień 2019, 16:04   Problem z bluetooth, xenony

Witam wszystkich.
Właśnie stałem się właścicielem C4 Grand Picasso Exclusive, szczęśliwym właścicielem, mam nadzieję ;)
Z auta jestem generalnie zadowolony ale, mam kilka małych problemów i mam nadzieję, że szanowne grono mi pomoże.
Pierwsza niedogodność, to nie mogą podłączyć telefonu do auta. Telefon auto znajduje, przy podłączaniu pyta się o PIN do auta, na wyświetlaczu auta pokazuje się, czy pozwolić się podłączyć telefonowi, pozwalam i tyle. Znalazłem filmik z instrukcją: https://www.youtube.com/w...3qW34rv_4&t=45s , ale u mnie nie pokazuje się w aucie, po pozwoleniu na połączenie, ten ekran na którym mogę wpisać PIN do połączenia. Jakieś pomysły, co można zrobić albo co jest uszkodzone?
Drugie pytanie dotyczy świateł. Mam xenony, na włączniku świateł jest opcja auto. Jak ona działa? Włącza tylko światła jak jest ciemno? Nie ma żadnych świateł do jazdy dziennej?
Z góry dziękuję :)

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 592
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 16 Kwiecień 2019, 11:51   

Tryb "auto" włącza światła "krótkie", inaczej "mijania" jak jest ciemno i wyłącza wtedy dzienne jeśli je masz.
Ze światłami dziennymi, to jest tak, że były w nowszych wersjach nad reflektorami przeciwmgłowymi.
Prawdopodobnie w twoim roczniku nie ma lamp dziennych. Zgodnie z przepisami musisz mieć cały czas włączone światła "krótkie".

 
 
Firol34


Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Diesel
Wersja:: Grand Picasso I
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Śląskie
Wysłany: 23 Kwiecień 2019, 15:43   

jeżeli ma na włączniku auto to raczej powinien mieć światła do jazdy dziennej, no chyba że poprzedni właściciel zmienił włącznik

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 29 Kwiecień 2019, 15:18   

Firol34 napisał/a:
jeżeli ma na włączniku auto to raczej powinien mieć światła do jazdy dziennej, no chyba że poprzedni właściciel zmienił włącznik
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Po prostu wyłącza i włącza światła mijania. Od 7 lutego 2011 roku zgodnie z Dyrektywą 2008/89/WE wszystkie nowe modele pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej są obowiązkowo wyposażone w światła do jazdy dziennej. Oznacza to, że obowiązek ten nie dotyczy wszystkich nowych samochodów, ale wyłącznie nowych modeli, które uzyskają homologację po tej dacie. Pozostałe produkowane dotąd modele samochodów nie muszą być wyposażone w światła do jazdy dzienne ;) Także pewnie jeszcze po 2011 roku nie były wszędzie montowane. Takie prawo ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA