Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd czujników lusterka.
Autor Wiadomość
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 22 Maj 2019, 18:13   Błąd czujników lusterka.

Mam komunikat w pp2000 o błedzie w dzwiach pasażera,błąd czujników lusterka.Co oznacza ten termin?? Dodam tylko ze chciałem aktywować lusterko do trybu cofania .Sterowanie nim działa normalnie.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 22 Maj 2019, 18:40   

Oj chlopak, Ty lepiej nie baw sie Lexia, bo zrobisz krzywde swojemu autku!?
Otoz lusterka przystosowane do funkcji cofania maja czujniki polozenia sprzezone z silnikami. W aucie bez tej funkcji po prostu brak tych czujnikow i dlatego system, po aktywacji tej funkcji w BSI widzi blad. Natomiast manualne sterowanie nie potrzebuje znac pozycje tych silnikow - kierowca wzrokowo ocenia polozenie i odpowiednio koryguje.

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 22 Maj 2019, 19:03   

Jak popsuje to naprawie albo kupie kolejna cytrynkę. :-) A te czujniki sa w lusterku ??? Czy składanie lusterek jest powiązane z tą funkcją ??

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 22 Maj 2019, 19:21   

Te czujniki sa w silnikach sterujacych polozenie lustra. Do indeksowania lusterka potrzebny jest tez specjalny sterownik w drzwiach pasazera i rowniez inna wiazka elektryczna drzwi.
Skladanie lusterek nie ma nic wspolnego ze strowaniem polozenia luster. Ten silnik pracuje oddzielnie. Do skladania lusterek potrzebny jest tez przelacznik z funkcja skladania .

A propo zabawy. Mozesz bardzo szybko zablokowac immo, rowniez poustawiac dziwne funkcje w konfiguracji pojazdu. Aby zapoznac sie z tak zaawansowanym dzialaniem radze korzystac z pomocy kogos, kto ma pojecie. Nia na darmo wiele funkcji musi byc potwierdzone specjalnym kodem Citroena. Lexia jest wspanialym narzedziem , ale wymaga wiedzy.

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 22 Maj 2019, 19:42   

Kupując lusterka i inne cześci z samochodu,który jest w to zaopatrzony,zwracałem uwage na wszystko,to czy aby i w moim były odpowiednie rzeczy.Lusterko kupiłem bo w moim był uwalony czujnik temp zewnętrznekj i także zwróciłem uwage na te silniczki w drzwiach,i wiązkę.Mam dokładnie to samo co tamten.Przełącznika do składania lusterek nie miałem,kupiłem go i w lexi została aktywowana opcja składania i działa. Ale najlepsze jest to że gdy zaaktywowałem to lusterko pod wsteczny, to ono zadziałało ale tylko roaz.Jeśli chodzi o inne funkcje immo itp,które wymagaja kodu,to akurat tam sie nie tykam. :mrgreen: :mrgreen: Aha,napisałeś jeszcze o jakimś module w drzwiach,tu akurat nie popatrzyłem,jak on wygląda i gdzie sie znajduje dokładnie ??

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 22 Maj 2019, 20:20   

Mozliwe wiec, ze Twoj problem dotyczy odpowiedniego programowania lusterka. To jest dosc skomplikowana procedura, ale nie znam jej teraz. Po prostu to mi nie jest potrzebne, wrecz przeszkadza mi w cofaniu. Zle zaprogramowane lusterko nie dziala. Moze ktos inny bedzie w stanie pomoc, albo poczytaj instrukcje obslugi samochodu - powinno to byc wyjasnione.
mariuszcytryna napisał/a:
także zwróciłem uwage na te silniczki w drzwiach

To nie o te silniczki chodzi - one sa w lusterku , z czujnikami Halla i , jesli dobrze pamietam , jest wiecej kabli w wiazsce do lusterka.
Kod do immo, a kod do funkcji BSI to calkiem cos innego. Immo jest indywidualny do kazdego samochodu, a kod Citroena jest uniwersalny. Do Peugeota jest troche inny.

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 22 Maj 2019, 21:05   

Ale autko dawca ma tą funkcję lusterka cofania,kabli tyle samo ,kostki te same,więc może i to kodowanie jest jakies inne.Ja w pp2000 tylko włączyłem tę funkcję,i nic więcej nie zrobiłe. Może ktoś kto juz to robił sie wypowie.Tobie bardzo dziękuję za odpowiedzi,duzo mnie nauczyłeś.

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2019, 11:24   

Poszukaj na klubie cytrynki było sporo wątków o indeksowanych lusterkach.

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 23 Maj 2019, 16:20   

Byłem tam i czytałem,ludzie piszą różnie,jednym działa innym nie.Zrobiłem tak jak pisali,wbiłem wsteczny i przełącznik na prawo,przestawiło sie troszeczkę ,potem na środek i też przestawiło sie troszeczkę.Tak jest za każdymm razem jak ruszę przełącznik.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA