Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działający zamek przednich drzwi - rozwiązanie (???)
Autor Wiadomość
Chip


Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1800 (EW7A)
Paliwo: Benzyna + LPGTech DUO
Wersja:: Grand Picasso I (UA)
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 136
Skąd: Legnica
Wysłany: 8 Lipiec 2019, 22:55   Nie działający zamek przednich drzwi - rozwiązanie (???)

Może się komuś przyda, może nie. Natomiast jeśli kogoś trywialność i oczywistość posta będzie razić w oczy, to z góry przepraszam... :oops:

W swoim C4 od momentu zakupu miałem problem z działaniem zamka w prawych przednich drzwiach - nie działało w nim ani zamykanie ani otwieranie z pilota kluczyków. Auto zamykałem poprzez każdorazowe przekręcanie w zamku przełącznika blokady dziecięcej i trzaśnięcie drzwiami. Wówczas (co trochę dziwne) drzwi można było otworzyć tylko od środka...

Uciążliwość z zamykaniem trwała na tyle długo, że byłem już zdeterminowany aby ściągać tapicerkę drzwi, dostać się do zamka i go po prostu wymienić. Tknęło mnie jednak aby popróbować zaatakować zamek najpierw jakąś chemią. No i, nie mając wielkiej nadziei na zadziałanie, wybrałem to:

https://www.petrostar.pl/...mkow#w839977267

Tymczasem preparat rewelacyjnie dał radę - po wpsikaniu ok 1/3 butelki we wszelkie możliwe szczeliny dostępne od strony zamka w drzwiach, odczekaniu 10 minut i kilkukrotnym zamknięciu-otwarciu auta z pilota okazało się że zamek ruszył i bez problemowo zamyka i otwiera drzwi.... :-D

Zatem tym którzy mają kłopot z zamykaniem i otwieraniem auta polecam najpierw próbę z jakimś "zmiękczaczem" zatartych elementów w zamkach drzwi. Żeby nie potrzebnie nie rozgrzebywać tapicerki... :)

_________________
"Pierwszego samochodu nigdy nie zapomnisz. Pierwszej żony też..." - Stirling Moss
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA