Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszenie z belką skrętną
Autor Wiadomość
EGAO

Mój samochód: Xsara 2
Poj. silnika (cm3): 1.4
Paliwo: Benzyna 98
Wersja:: 3D
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 28 Paź 2018
Posty: 12
Skąd: Śląsk Kato
  Wysłany: 27 Lipiec 2019, 11:33   Zawieszenie z belką skrętną

Cześć
Samochód mi strasznie bujał przy wysokich prędkościach, przy wyprzedzaniu tirów latał na każdą stronę i co chwile musiałem kręcić kierownicą żeby jechać prosto
Zrobiłem zawieszenie, przód/tył 100% amortyzatory, sprężyny, nowa belka, wszystko nówka + nowe opony
Jakość jazdy się poprawiła znacznie, ale myślałem ,że będzie lepiej, że samochód będzie bardziej sztywny
W każdym razie amortyzatory na przód mechanik mi dał jakieś KYB, a na tył miałem Monroe i tu jest moje pytanie, czy to ma znaczenie, że jest inna firma?
Bo jak siedzę w samochodzie i się pobujam na boki to samochód też się zabuja tak z 2-3 razy, jak nacisnę mocniej na przednie błotniki to jest tak samo. Jak jadę szybko i gwałtownie skręcę, to mam wrażenie, że tył nie nadąża i amortyzuje wolniej. To wina belki (rodzaju zawieszenia, a nie wady) że samochód się tak zachowuje, czy to jednak są części i powinienem się martwić?
Wielkie dzięki za odpowiedź

Samochód xsrara 2 3-drzwiowa

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Lipiec 2019, 16:39   

Pewnego razu na przeglądzie diagnosta uznał że tylne amory do wymiany,posłuchałem i kupiłem nowe-tył skakał jak piłeczka i auto stało się mało pewne na drodze,wywaliłem to i mogę komuś dać do przyczepki :lol: Do dziś używam fabrycznych bo dałem je z powrotem skoro mnie były dobre i auto się na drodze słucha a diagnosta już nic nie mówi że są złe..Xsara Kombi. Czasem odczuwam że mijanie z TIREM zabuja ale bez przesady..;)to są normalne warunki..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA