Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy citroen c4 picasso 2,0 to dobry wybór?
Autor Wiadomość
miuzziker

Mój samochód: Mazda 3
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: B+G
Wersja:: 1
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 11 Październik 2019, 07:52   Czy citroen c4 picasso 2,0 to dobry wybór?

Cześć.
Podoba mi się poniższy citroen:
https://www.otomoto.pl/of...html#abc0fb876b

Czy zakup tej wersji to jest dobry wybór. Chciałbym samochód rodzinny, co by palił około 6-7 litrów i nie był bardzo awaryjny a koszty nie były by duże. Większość napraw wykonuje samemu. Mam do tego warunki, lecz chciałbym, żeby samochód więcej jeździł niż stał w garażu. Proszę o porady szczególnie użytkowników.

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 592
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 11 Październik 2019, 20:18   

Moja żona ma taki tylko z silniczkiem 1.6. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Obydwa silniki 1.6 i 2.0 należą do udanych i są chwalone. Oczywiście jak to w ropniakach trzeba się liczyć z awarią dwumasy czy zapchaniem filtra cząstek stałych.
Auto bardzo pojemne a jednocześnie nieduże na zewnątrz więc łatwo z parkowaniem.
Przy używanym aucie najważniejsza jest kondycja konkretnego egzemplarza. Polecam obejrzeć z kimś obcym znającym się, ale nie zaangażowanym tak jak nabywca.
W naszym, jest według zapewnień poprzedniego właściciela (jeśli wierzyć) jest wymieniona dwumasa (sprowadził z uszkodzoną), ale już regenerowałem (czyściłem) filtr cząstek stałych.
Nowoczesne ropniaki są wrażliwe na gorsze paliwo. Zeszłej zimy żona zatankowała na małej stacji i potem się dławił, ale wystarczyło wymienić filtr paliwa. Innych problemów nie było, a auto jeździ co dziennie i za granicę na wakacje też zawiozło więc jesteśmy zadowoleni.

PS:
Żona chwali schowki i miejsce na torbę między fotelami. trzy pełne fotele z tyłu też przydatne.
Polecam i pozdrawiam.

_________________
Klasykiem nie opłaca się jeździć na co dzień, ale warto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA