Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Światła dalekosieżne
Autor Wiadomość
krissi

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: benzyna
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 35
Skąd: Środa Ślaska
Wysłany: 24 Listopad 2019, 10:00   Światła dalekosieżne

Witam. Czy ktoś z was montował w swojej cytrynce światła dalekosiężne?
Jeśli tak to jakie wybraliscie i jak podłaczyliście

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 24 Listopad 2019, 11:33   

Jak bylem w Norwegii mialem XM 2.5td ze swiatlami dalekosieznymi. Tam sa dozwolone. Z tego co wiem w Europie tylko w niewielu krajach sa dozwolone. W Polsce nie. Nie pamietam marki, wydaje mi sie, ze byly Hella,o srednicy okolo 30 cm, na zarowki H1. Podlaczone byly pod drogowe z przekaznikiem i oczywiscie dodatkowym wylacznikiem. Po pojawieniu sie w sprzedazy zestawow ksenonowych , wstawilem zarniki ksenonowe w miejsce H1. Przetwornice umiescilem za atrapa, do reflektorow szedl tylko kabel wysokiego napiecia i masa. Efekt byl porazajacy, widocznosc na pare km. Niestety do uzytku tylko w Norwegii, bo przy duzym ruchu nie ma szans na uzycie. Jazda w nocy w bialym puchu, przy oblodzonej jezdni to duze wyzwanie, szczegolnie, ze czesto wychodza na drogi losie i jelenie.
Mysle, ze taki projekt w Polsce nie ma sensu. Po prostu nie ma gdzie tego uzyc, pomijajac dopuszczenie do ruchu, gdyz ciagle z przeciwka ktos nadjezdza, a sam wiesz, jak czujesz sie, gdy ktos nadjezdzajacy ma silne swiatlo. W Polsce wolno uzywac tylko swiatla przeciwmglowe, a i tak tylko w scisle okreslonych warunkach. Dalekosiezne sa zabronione.

 
 
krissi

Mój samochód: citroen c5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: benzyna
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 35
Skąd: Środa Ślaska
Wysłany: 24 Listopad 2019, 11:51   

Fajnie ale 30 cm średnicy to trochę za dużo myślałem o troszeczkę mniejszych Bardziej interesuje mnie sprawa techniczna jak to podłączyć i pod Co podpiąć

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 24 Listopad 2019, 12:24   

krissi, Jak ,,walę'' pustą drogą ,czy prze lasy to są długie i dodatkowo przeciwmgielne bo doświetlają pobocza i nawet w lesie co się dzieje większa widoczność..oczywiście wyłączam jak pojawi się auto z przeciwka lub pieszy by nie oślepiać,jeśli masz żarówki to polecam wstawić Philipsa 30%,dobre światło i długa żywotność .Więcej procent to krótka żywotność żarówek halogenowych,czasem jest w opisach ile taka żarówka w godzinach wytrzymuje,Na wspomnianych jeździłem kilka lat :-)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA