Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilot c5 X7
Autor Wiadomość
Szczepan2401

Mój samochód: CITROEN C5
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: DIESEL
Wersja:: X7
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 13 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Będzin
Wysłany: 30 Marzec 2020, 17:52   Pilot c5 X7

Witam wszystkich serdecznie. Jestem posiadaczem Citroena C5 X7 od ponad 2 lat. W sobotę coś się stało z otwieraniem i zamykaniem samochodu pilotem, przestał działać z dalszej odległości. Działa tylko z bliska około 1,5 metra od auta. Myślałem, że może bateria jest słaba, lecz po wymianie dzieje się to samo, czyli działa nie dalej niż na odległość 1,5 metra. Proszę o pomoc.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 30 Marzec 2020, 23:45   

Szczepan2401, Bywało pomocne mycie styków w pilocie spirytusem,bez baterii w pilocie potem długie suszenie(oczywiście nie myjemy elektroniki ).Słaby kontakt i słabe działanie też bywa przyczyną siły sygnału a w spoconych dłoniach wiele lat obudowa.Oczywiście na swoją odpowiedzialność ta metoda,u siebie jak robiłem pomogło,ale po czasie okazało się że tylko na trochę bo winna była już stara elektronika pilota,koszty nowego do xsary przerastały wartość auta w ASO :-D Ps.w swoim czasie czytałem że nie raz trzeba było wymienić mikrusy w pilotach bo to one już nie stykały jak trzeba-u mnie ta wymiana nie pomogła

 
 
Szczepan2401

Mój samochód: CITROEN C5
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: DIESEL
Wersja:: X7
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 13 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Będzin
Wysłany: 3 Kwiecień 2020, 21:45   

No cóż, dziękuję za podpowiedź. Póki co działa, ale z bardzo bliska. Chciałbym tylko mieć pewność, że jest to wina pilota, a nie jakiegoś odbiornika w samochodzie. nic mi nie przychodzi do głowy jak to sprawdzić, ponieważ drugi klucz jest zwykły, czyli bez funkcji pilota. Serwis mi powiedział cenę ok. 1200 zł z kodowaniem klucza, lecz chciałbym mieć pewność, że to jest to i nie wyrzucę pieniędzy w błoto. Jeśli ktoś jeszcze ma jakąś wiedzę na ten temat to proszę o podpowiedź.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Kwiecień 2020, 23:44   

Szczepan2401, Powiem tylko że w Xsarze dokładałem sterownik i piloty,na początku działało z daleka a po pewnym czasie blisko auta,zmieniałem baterie to poprawa od 2-3 metrów i potem znowu to samo,też obwiniam skrzynkę pilotów z anteną..Ze coś odbiór gorszy sygnału

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA