Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Po wymianie sprzęgła nie odpala
Autor Wiadomość
Mada38
Nie odpala

Mój samochód: Citroen Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hdi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25 Czerwiec 2020, 08:55   Po wymianie sprzęgła nie odpala

Witam pisze tutaj bo moze ktoś mi pomoże,otóż tydzien temu kupilam swój drugi w karierze kierowcy citroen picasso ale nie cieszyłam sie nim długo gdyż poszło sprzęgło dwumasa,z dymem z pod maski dojechałam do mechanika ktory jest niedaleko,i tu sie zaczyna problem bo o ile mechanik sprzęgło wymienił to auto nie odpala ,kontrolki wariuja,wycieraczki wycieraja ;-) tryb economy.
Nic z tego nie wiem ,moim babskim rozumem chyba jakies zwarcie musiało być,albo cos z kopm
Pomóżcie jakos bo auto musze miec na poniedziałek a nikt pomyslu nie ma co to może być

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4266
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 25 Czerwiec 2020, 21:39   

Pierwsze stan akumulatora..naładować bo takie objawy to jego kiepski stan naładowania lub padnięty akumulator.Podmienić na pierwsze akumulator. Może też masy nie przykręcił jak należy lub wcale- mechanik

 
 
Mada38
Nie odpala

Mój samochód: Citroen Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hdi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25 Czerwiec 2020, 22:23   

Dziękuję za jakąś odpowiedź dzis okazało sie ze mój magik czyli mechanik coś kombinuje (chyba) teraz twierdzi że wyciagnie komp i zawiezie do sprawdzenia do kolegi ktory sie tym zajmuje a jak to nie pomoże to nie wie umywa ręce wszystko spadnie na mnie nawet nie mam jak sprawdzić tego sprzegła bo auto nie pali a zaplacic bede musiała i to nie mało :-(

 
 
grigori333
Aktywny
Janusz



Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / BOXER
Poj. silnika (cm3): 20151425
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Pomógł: 107 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3601
Skąd: Olkusz
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 06:50   

Mada38 napisał/a:
umywa ręce
Jak może umywać ręce?
Przecież oddałaś auto które odpalało.

Mada38 napisał/a:
wszystko spadnie na mnie nawet nie mam jak sprawdzić tego sprzegła bo auto nie pali a zaplacic bede musiała i to nie mało
Nie zapłacił bym dopóki nie można sprawdzić.

_________________
niech moc będzie z DS
 
 
Mada38
Nie odpala

Mój samochód: Citroen Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hdi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 07:06   

Czekam co sie dzis wydarzy czy sprawdzi ten komputer bez samochodu jesli bedzie naprawione to ok choć znajomy ktory pracuje w warsztacie twierdzi że nie uda sie naprawic ,sprawdzic komputera bez auta to scholuje go do elektryka i poprosze o ekspertyze jesli bedzie z niej wynikało ze komputer sie spalił bo mechanik nie odpioł klemy a dotego magik sie przyznał to opciąże go kosztami (tylko nie wiem jak to zrobic).Problem jest jeszcze taki że to sąsiad do ktorego miałam najbliżej dojechac jak zauwazyłam ze nie moge wysprzeglić. :cry:

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 10:58   

A moze najpierw pan mechanik sprawdzilby bledy i parametry silnika? Podejzewam, ze przyczyna blacha, tylko jesli nikt nie zajrzy do danych, to szukanie po omacku bedzie dluuugo trwalo. To musi byc cos, co ma zwiazek z wymiana sprzegla. Sterownik silnika mozna sprawdzic bez samochodu, ale najpierw i tak trzeba zdiagnozowac jego stan na samochodzie. Jesli np. nie mozna sie polaczyc ze sterownikiem, albo pojawia sie blad wewnetrzny sterownika, mozna domniemywac, ze to sterownik nie domaga.
Odnosnie reklamacji, zawsze mozesz powolac bieglego i oddac sprawe do sadu. Istotne jest abys pochopnie nie poszedl na dziwna ugode, np. problem z odpaleniem nie ma nic wspolnego z wykonana naprawa i bedziesz naprawial we wlasnym zakresie. W zadnym wypadku nie placic przed naprawa skuteczna samochodu. To , ze sasiad nie ma tu nic do znaczenia, chyba, ze warsztat na czarno, to wtedy tym bardziej rzeczoznawca moze byc skuteczny, bo prowadzenie dzialalnosci bez zgloszenia zainteresuje ZUS i US.
Radze na poczatek porozmawiac rzeczowo i spokojnie i w zadnym przypadku nie odbierac auta niepalacego.

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 15:12   

auto( wjechało) o własnych silach to i musi odjechać o własnych siłach, oczywiście mam na myśli pracujący silnik, nie odbieraj auta i płać tylko za wymianę sprzęgła, czy w tym aucie nie ma modułu no tego jak mu tam w razie kolizji co odcina zapłon? akumulator naładowany? rozrusznik kręci i a silnik nie zapala?

 
 
Mada38
Nie odpala

Mój samochód: Citroen Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hdi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 16:17   

Akumulator sprawny komputer byl spalony ale problem jest nowy bo po założeniu nowego komputera samochud nadal nie odpala .
Tera mechanik zacholował auto do elektryka ale szybko auta mieć nie będę jedyne co mi pozostało to czekać

 
 
Mada38
Nie odpala

Mój samochód: Citroen Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hdi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 16:22   

Akumulator kręci ale auto nie odpala przeciażeniowego chyba nie ma bo nigdzie nie mógł go znaleźć co gorsza po wymianie komputera wszystko padło nawet wycieraczki ktore na starym komp same sie włączały.
Brak mi pomysłu czarna magia :cry:

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 19:48   

Normalnie to strach sie bac! Co ten mechanik nacudowal, ze nagle elektryka oszalala po wymianie sprzegla?? Jakie to dzisiaj robia te samochody , popatrz pan: nagle wysiadaja komputery, dobrze , ze nie wybuchl. Jeszcze mechanik zginalby i kto utrzymalby jego rodzine ? Przepraszam, jestem zlosliwy.

A najgorsze, ze wlasciciel musi zachowac spokoj. Ciekawe, co powie elektryk? Coraz ciekawiej!?
A moze wystarczyloby zajrzec do bezpiecznikow pod BSM? Posprawdzac wszystkie masy i przewody przy skrzyni, tudziez kostki i zajrzec do systemu Lexia? Przeciez auta nie padaja tak szybko po naprawie.

Pisz prosze co dalej ?

 
 
Mada38
Nie odpala

Mój samochód: Citroen Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hdi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Czerwiec 2020, 21:11   

Chlopaki pomóżcie mechanik zaholował samochod do elektronika spalił pompe kompoter i wszystko kosz wynosi 1600 zł i nie chce zaplacic powiedział ze samochodu mi elektonik samochodu nie wyda a on mi samochod sprzeda jak nie zapłacę i nie mam ani samochodu ani kasy i strach ze moj samochod sprzeda BOZE POMOZCIE CO ROBIC

 
 
Rafal_93
Aktywny
LHM w żyłach


Mój samochód: Citroen C1
Poj. silnika (cm3): 998
Paliwo: PB
Wersja:: 5d
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1096
Skąd: Brodnica
Wysłany: 29 Czerwiec 2020, 22:43   

Najlepiej to zapłacić 20-50 PLN prawnikowi i on powie co dalej, a może nawet napisze jakieś pismo.

_________________
Diagnostyka komputerowa w kujawsko pomorskim:
- LEXIA/PP2000
- VOLVO VIDA/DICE
- Uniwersalny diagnoskop
- Serwis i regulacje instalacji LPG
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 29 Czerwiec 2020, 23:04   

Powinienes porozmawiac z mechanikiem. Skoro po naprawie auto przestalo odpalac, to raczej problem ma mechanik. To, ze oddal do kogos innego nie ma tu zadnego znaczenia. Tak jak kolega wyzej radzi zasiegnij porady prawniczej i uczyncie kroki prawne. Nikt nie moze sprzedac Twojego auta i musi oddac rowniez , nawet gdy nic nie zaplacisz. Inaczej jest to zabor mienia, karalny. Staraj sie rozmawiac przy swiadkach, ale to juz ustalisz z adwokatem. Swoja droga to przerazajace, jak szybko mozna stac sie ofiara w Polsce

 
 
Mada38
Nie odpala

Mój samochód: Citroen Xara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hdi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 3 Lipiec 2020, 21:17   

Witam wszystkich dziekuje za wszystkie rady podpowiedzi naprawde bardzo pomogliscie.
Sprawa skonczyła sie następująco: dopytałam we wszystkich mozliwych miejscach o swoje prawa i poszłam do pana mechanika sie rozliczyc za sprzegło,poczym majac rachunek w ręce dałam panu godzine na zwrot auta , jeśli tego nie zrobi uprzedziłam że wzywam policje,pan ani drgnoł wiec zrobiłam to o czym mówiłam i policje wezwałam.
Pan mechanik wykonał tylko tel do drugiego mechanika u ktorego było moje auto i zapytał czy ten ma monitoring, na ktorym bedzie widac kto auto scholował, po usłyszeniu że takowy jest stwierdził że mam odwołac policje bo on za ich przyjazd płacił nie bedzie😂po czym kazał mi jechac po odbiór auta bez placenia,powiem szczerze nie byłam w stanie jechać powiedziałam ze pojedzie on razem z moim mezem ktory wrócił na czas ,pojechali samochod odebrali panowie mieli dziwny ubaw.
Jedna rzecz tylko mnie smuci 😭wszystko niby działa ale zamienił komputer bo mój był podobno spalony ale zamienił na taki ktory nie miał tempomatu(moj miał)oraz odpale go tylko z jednego kluczyka.Nie mam gwarancji u niego bo to nie ja zapłaciłam a boje sie juz jechac do niego.
Bardzo dziekuje za wszystkie rady i za to że nie wyśmiewaliście BABY na forum😉

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 3 Lipiec 2020, 22:53   

Dobrze , ze tak sie skonczylo. Tempomat pracuje z kazdym sterownikiem, trzeba go tylko aktywowac.
Odnosnie Baby - my tu na forum nie przywiazujemy wagi do plci, tak sadze. Kobiety maja takie same prawa.
Zycze milych chwil z Cytrynka i powodzenia.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA