Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprężarka klimatyzacji dobór z Nr.VIN
Autor Wiadomość
Andrzej-Szcz

Mój samochód: C5 I FL
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: pb+lpg
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 12:54   Sprężarka klimatyzacji dobór z Nr.VIN

Czy na postawie samego VIN-u można sprawdzić model ,typ sprężarki ?
Moja powoli się kończy i chciałem zobaczyć ceny i modele,czy zostaje tylko nurkowanie pod maskę ?

VIN VF7RCRFJC76800323

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 14:08   

Witam. Po czym sadzisz , ze sprezarka sie konczy? O ile nie dostanie wody sama sprezarka dziala dlugo . W tych rocznikach jeszcze robiono trwale.

 
 
Andrzej-Szcz

Mój samochód: C5 I FL
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: pb+lpg
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 14:51   

dejnekomirek napisał/a:
Witam. Po czym sadzisz , ze sprezarka sie konczy? O ile nie dostanie wody sama sprezarka dziala dlugo . W tych rocznikach jeszcze robiono trwale.


Słaba wydajność podczas upałów,po wizycie u "klimatologa" taka diagnoza,instalacja szczelna,ubytków nie ma,klapy mieszalnika wymienione na nowe,więc chyba to.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 16:51   

Andrzej-Szcz, A może ślizga się sprzęgło klimatyzacji lub parownik i zatkane filtry powietrza nie dają przepływu..

 
 
miniver

Mój samochód: Xantia
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: ?
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 16:55   

Tu można poszukać:
http://www.catcar.info/citroen/?lang=en

Szukanie po numerze VIN nie działa, ale po modelu już tak..

 
 
Andrzej-Szcz

Mój samochód: C5 I FL
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: pb+lpg
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 17:16   

sasun71 napisał/a:
Andrzej-Szcz, A może ślizga się sprzęgło klimatyzacji lub parownik i zatkane filtry powietrza nie dają przepływu..


Filtry wszystkie wymienione,parownik w tamtym roku,więc zostaje sprzęgło,lub sprężarka.
Tylko jak sprawdzić sprzęgło ?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 19:00   

A czy czasami powodem slabej wydajnosci nie jest zbyt duza ilosc czynnika? Przeladowanie powoduje duzy wzrost cisnienia, co powoduje czasowe wylaczanie sprezarki. Rowniez stary osuszacz moze nawet zatkac przeplyw czynnika. Najczesciej jednak zbyt duza ilosc czynnika zmniejsza skutecznosc chlodzenia w wysokich temp, rowniez pokruszony radiator w kondensatorze. Z tym, ze takie wiadomosci powinien posiadac "klimatolog" . A co bedzie , jak po wymianie kompresora dalej beda takie problemy?
Podaj prosze, jaka jest aktualnie ilosc czynnika w ukladzie ? Podobne objawy sa rowniez, gdy jest zbyt malo czynnika.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 19:20   

Andrzej-Szcz, Ktoś gazuje a ktoś patrzy czy nie ma niepokojących objawów ,hałasu ,ślizgania się paska a reszta jak wyżej ,,dejnekomirek'', Dodam że na przykładzie xsary w danym roczniku występuje dla mego auta dwie ilości czynnika,ja mam go więcej a już przejściówka ma go mniej,kolejna sprawa przyjrzyj się chłodnicy klimatyzacji bo ja w Peugocie żony mam ją do wymiany,wszystko jest ok tylko chłodnica od soli w Niemczech straciła radiator i są same pręty przez co nie odprowadza ciepła..dlatego klima nie chłodzi jak trzeba;)

 
 
Andrzej-Szcz

Mój samochód: C5 I FL
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: pb+lpg
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28 Czerwiec 2020, 20:20   

Panowie tak jak pisałem,czynnik został odessany,została sprawdzona szczelność i ponownie został załadowany czynnik.Ubytek był jak pamiętam 12g,serwis zajmuje się tylko klimatyzacjami nie jest to typowy "nabijacz". chłodnica wraz z osuszaczem jest wymieniona.
Objawy występują tylko podczas upałów tzn. po dłuższej jeździe zaczyna dopiero chłodzić.

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Czerwiec 2020, 04:52   

rzadki przypadek aby sprężarka padła ale jest to możliwe, co do sprawdzania szczelności poprzez wytworzenie próżni to jest nieraz nie miarodajne sprawdzenie ,ponieważ w instalacjach gdzie mamy łączenia rurek aluminiowych z gumowymi przy wykonywaniu próby szczelności przez wytworzenie próżni mikro pęknięcia na gumie zasklepiają się, ale jak podamy ciśnienie do układu to wtedy wynik jest bardziej prawdziwy,
wracając do tematu jeśli kolega twierdzi że auto oddał do gościa co naprawia układy klimatyzacyjne a nie tylko uzupełnia czynnik to fachowiec powinien odessać teraz czynnik z układu co byś nie musiał płacić drugi raz za nabijanie,wymontować sprężarkę jeśli jest jego taka diagnoza ,sprawdzić, przetestować (powinien mieć do testów stanowisko) i wtedy podjąć decyzje czy miał racje czy nie,bo wymienianie wszystkiego na zdaje mi się że to to a ty będziesz płacił za to to jest wyciąganie kasy, a może zawór rozprężny jest do wymiany tylko?

 
 
Andrzej-Szcz

Mój samochód: C5 I FL
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: pb+lpg
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Czerwiec 2020, 10:25   

waldek40 napisał/a:
,bo wymienianie wszystkiego na zdaje mi się że to to a ty będziesz płacił za to to jest wyciąganie kasy, a może zawór rozprężny jest do wymiany tylko?


Masz rację kolego,każdy by tylko wymieniał bez dobrej diagnostyki.No nic trzeba będzie jeszcze raz się przejechać na diagnostykę.Ja podejrzewam sprzęgło bo słychać jak elektromagnes łapie,a efektu brak.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 29 Czerwiec 2020, 10:43   

Andrzej-Szcz, Koledze w Vw Golfie V generacji też elektromagnes łapie a klima wcale nie działa bo zerwany wałek napędowy sprężarki..

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 592
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 09:58   

Jak w porządnym serwisie był, to może fachowo stwierdzili, że kompresor słabo się stara.
Po różnicy ciśnień na niskiej i wysokiej stronie przy prawidłowej ilości czynnika można coś wywnioskować.

PS:
Inna sprawa, że "fachowcom" w tym uczciwym kraju trzeba na ręce patrzeć.
Ja byłem na diagnostyce niesprawnej klimy w serwisie, który głównie tym się zajmuje.
Stwierdzili, że cewka sprzęgła spalona co się zgadzało, oraz nieszczelna chłodnica.
Chłodnicę kupiłem i wymieniłem sam (tego nie przewidzieli) i okazało się że stara jest szczelna.
Krótko mówiąc na samej cewce wiele by nie zarobili, więc chcieli mnie "zrobić" jeszcze na wymianie dobrej chłodnicy. Efekt taki, że zapłaciłem za diagnostykę, narobiłem się przy wymianie i mam starą zapasową chłodnicę.

_________________
Klasykiem nie opłaca się jeździć na co dzień, ale warto.
 
 
pedro
Aktywny
Citroen Kalisz



Mój samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi, C4 3D 1.6HDi
Poj. silnika (cm3): 2000;1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: 163KM Sedan , VTR-3D
Rok prod.:: 20102005
SKYPE - login: pedro-kalisz
Pomógł: 71 razy
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2346
Skąd: Kalisz
Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 15:57   

U mnie w mieście wszystkie warsztaty klimy chłodnice wymieniają w ciemno :)
Oni już tak mają...
Niestety... Ale warsztaty kroją klientów ile wlezie...

_________________
LEXIA/PP2000
C5 X7 2.0HDi FAP 163KM na hydro
C4 3D 1.6 HDi
kiedyś:
GSA,BX 1.4, ZX 1.8i, ZX 1.4, BX 1.9D, XM 3.0V6 ,Xantia 1.8i, Xantia 2.1TD,Xantia 1.8i+gaz,C5 2.2HDi EXCLUSIVE HB, Xsara VTS 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi, C5 FL 2.0HDi
Kliknij"POMÓGŁ"jak tak się stało
 
 
ktosiek68


Mój samochód: CITROEN C-5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: DIESEL
Wersja:: KOMBI
Rok prod.:: 2006
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 334
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 1 Lipiec 2020, 16:24   

U mnie w Olsztynie 2 profesjonalne zakłady. W moim aucie po 6-ciu latach od zakupu
w Niemczech troszkę słabiej chłodziło. Pojechałem. Spuścili czynnik, sprawdzili szczelność, wlali olejku i czynnika tyle ile trzeba. Zapłaciłem 150 zeta. W upały +30-40 stopni po kilku minutach kark sztywnieje ( przy ustawieniu na minimum ).
Co do doboru najprościej wejść na znany portal. Wpisać model, zaznaczyć nowe i już wiemy jaki model sprężarki. Kupowanie używek po 200-300 złotych raczej bez sensu.
Sprężarka SANDEN nowa około 700 stówek, sprzęgło z kołem 260 PLN ;-)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA