Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działające gniazdo zapalniczki
Autor Wiadomość
Lonewolf1993

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1360 cm
Paliwo: benzyna
Wersja:: first lift
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 30 Cze 2020
Posty: 3
Skąd: Tarnowskie Góry
  Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 20:12   Nie działające gniazdo zapalniczki

Witam od jakiegos czasu w moim berlingo 1.4 benzyna 2004r. Mam problem z działaniem zapalniczki najpierw poprostu ladowalem telefon podczas jazdy i swiecil sie alumulator na czerwono wyjalem ladowarke i gaslo za chwile potem zauwazylem ze w tym samym czasie nie dziala rowniez sterowanie lusterkiem oraz oswietlenie kabiny. Wymienilem bezpiwcznik profilaktycznie na nowy ale to nie to, odlaczalem kolejno gniazda zapalniczki lampke itd ale zawsze to samo raz dziala np 20 min potem nagle nie albo odrazu po wejsciu do auta nie ma pradu w tych miejscach a za 10 min nagle jest na chwile nie mam juz pomyslu szukalem przy kablach z zapalniczki przy lampce i nic niepokojacego nie widac 🙈 pomocy

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 21:41   

Lonewolf1993, Bezpieczniki w skrzynce bezpieczników? Są pewnie drugie których nie sprawdzałeś na module komfortu tzw.BSI .To steruje wnętrzem w tym oświetleniem kabiny..z reguły jest pod nogami kierowcy za skrzynką z bezpiecznikami lub poniżej..te usterki mogą ale nie muszą świadczyć o kłopotach z BSI..Druga sprawa sprawdź stan naładowania akumulatora gdyby kiepski jego stan włączał jaki tryb ekonomiczny. ;-)

 
 
Lonewolf1993

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1360 cm
Paliwo: benzyna
Wersja:: first lift
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 30 Cze 2020
Posty: 3
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 21:55   

No wlasnie akumularor jest w dobrym stanie ale fakt ze czasami wsiadajac do auta widze na blacie z zegarem ze pisze jakies „eco mod” niewiem czy to ma jakis zwiazek z tym ale to fakt sprawdzalwm tylko te bezpieczniki normalne kolo kierownicy. Ale gydyby to byl bezpiecznik to nie dzialalo by czasami tylko wogole by przestalo dzialac no nie?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 1 Lipiec 2020, 09:20   

Witam. Twoja usterka moze dotyczyc tzw. economy mode i uszkodzenia w obrebie BSI. Mozliwe, ze jest gdzies problem ze zlym kontaktem, ale rowniez samo BSI niedomaga. Najlepiej z tym problemem udac sie do elektryka, gdyz nie da sie tego ogarnac na piechote, potrzeba wiedzy elektronicznej. Wtyczki mozesz samemu posprawdzac (na BSI, oczywiscie), ale zimnego lutu np., sam nie ogarniesz. BSI jest zabezpieczone kodem od immo i kluczykow. Problem moze tez dotyczyc przewodow masowych, ale raczej obstawiam BSI. To dziwne zachowanie , jak dobrze zrozumialem, kontrolki ladowania itp...

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 1 Lipiec 2020, 18:13   

Lonewolf1993, Nie zaszkodzi poczyścić klemy czy podmienić akumulator a reszta jak opisał kolega ze stykami posprawdzać,jak nie pomoże czeka cię elektronik,ja już w swoim BSI wymieniałem i programowanie było lexią..(u elektronika-co ciekawe jeden nie dał rady z tym)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA