Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C3 Picasso
Autor Wiadomość
janusz1970


Mój samochód: Citroen C3 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Hatchback 5d
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Sierpc
  Wysłany: 21 Lipiec 2020, 20:15   Citroen C3 Picasso

witam mam Citroen C3 Picasso 2009 rok silnik 1.6 HDI. Jakieś 4 miesiące temu usunąłem DPF. Nie wiem czy jest to przyczyna tego, że gdy robię dłuższe trasy lub dużo jeżdżę w mieście silnik nie daje się odpalić na ciepłym silniku. Trzeba odczekać i wówczas silnik odpala normalnie. Kliku mechaników podłączało skanery diagnostyczne, które nie znalazły błędów. Może ktoś z Was miał taki problem i udało go się rozwiązać

 
 
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 22 Lipiec 2020, 05:31   

Obstawiam babola przy wyprogramowywaniu DPF ze sterownika i niestety ale bez wizyty w dobrym warsztacie który się tym zajmuje nie ogarniesz tematu.

 
 
janusz1970


Mój samochód: Citroen C3 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Hatchback 5d
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Sierpc
Wysłany: 22 Lipiec 2020, 09:18   

dzięki za podpowiedź, na forum klub cytrynki wrzucili mi podpowiedź: czujnik położenia wału - może słyszałeś coś o tym

 
 
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 22 Lipiec 2020, 10:05   

janusz1970 napisał/a:
Kliku mechaników podłączało skanery diagnostyczne, które nie znalazły błędów.


 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 22 Lipiec 2020, 10:59   

Diesel nie odpala w dwoch przypadkach : gdy brak odpowiedniego cisnienia na szynie CR i gdy brak synchronizacji wal korbowy - walek rozrzadu. Jesli pali na zimno, a ma problemy na cieplo problemem moze byc czujnik walu korbowego, a moze byc tez czujnik polozenia walka , a nawet jego odleglosc od kola pasowego . Problemem moze byc tez stan instalacji paliwowej oraz stan rozrusznika z akumulatorem. Cieply silnik stawia duzo wiekszy opor niz zimny i byc moze obroty silnika sa zbyt male, aby wytworzyc cisnienie wystarczajace do odblokowania wtryskiwaczy.
Teoretycznie powinny pojawic sie bledy, ale nie zawsze tak sie dzieje. Dobry diagnosta potrafi zdobyc wiedze bez odczytania bledow, ocena parametrow silnika przy starcie tez pozwala na dobra diagnoze. Niestety coraz trudniej znalesc dobrego diagnoste.
Usterka czujnika polozenia walu korbowego powinna tez powodowac gasniecie silnika w czasie jazdy. Natomiast czujnik walka dziala tylko przy starcie, potem silnik pracuje nawet bez czujnika. Slaba kondycja rozrusznika, albo slaby akumulator tez beda dawac podobne objawy, tj. zimny start i problem z rozruchem na cieplo. Rowniez slaba masa silnika. Mozna to ocenic sluchowo, ale rowniez pomierzyc voltomierzem i ohmomierzem.
Tak wiec , zanim zdecydujesz sie na wymiane czujnika walu sprawdz jeszcze pare rzeczy.
Problem moze byc smieszny, a po co wydawac kase? Powodzenia

 
 
janusz1970


Mój samochód: Citroen C3 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Hatchback 5d
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Sierpc
Wysłany: 22 Lipiec 2020, 13:14   silnik nie odpala

dzięki bardzo za wyczerpujący opis na pewno wszystko sprawdzę i dam znać. Z tej listy odpada jedynie akumulator bo jest nowy a resztę będę sprawdzał po kolei.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 22 Lipiec 2020, 15:17   

Mialem kiedys przypadek, ze nowy akumulator w aucie, a silnik dokladnie jak Twoj nie palil na cieplo. Co prawda byl to diesel w CX, ale zimny palil na dotyk, a na cieplo krecil, ale nie chcial zaskoczyc. Pomagalo odczekanie okolo 1 godz. Szukalem problemu w rozruszniku, w masach , w koncowkach wtryskow, a problem byl w baterii, bo po wymianie na inny wszystko wrocilo do normy, a ja mialem silnik w lepszym stanie . Wczesniej nie myslalem o akumulatorze, bo przeciez nowy ( i to specjalnie wzmocniony ... ). Czasami przeoczamy proste sprawy i szukamy powazniejszych. Powodzenia

 
 
janusz1970


Mój samochód: Citroen C3 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Hatchback 5d
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Sierpc
Wysłany: 23 Lipiec 2020, 10:12   

dzięki sprawdzę go jeszcze raz, silnik zachowuje się dokładnie tak jak opisujesz. Też mam wzmocniony akumulator. Dzięki jeszcze raz za info. Pozdrawiam.

 
 
janusz1970


Mój samochód: Citroen C3 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Hatchback 5d
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Sierpc
Wysłany: 30 Październik 2020, 10:30   

wymieniłem czujniki problem występował nadal i okazało się, że winny był elektromagnes rozrusznika

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA