Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C 3 wyłączono c/z i teraz nie mogę go aktywować lexią
Autor Wiadomość
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 6 Styczeń 2021, 10:59   C 3 wyłączono c/z i teraz nie mogę go aktywować lexią

Syn mi gdzieś w opcjach wyłączył centralny zamek i teraz nawet kluczykiem ani nawet guzikiem nie da się zamk/otworzyć , niech mi ktoś podpowie gdzie w lexi są te opcje bo przesiedziałem już chyba z 5 godzin i nic , dodam że jak robię test to zamki działają .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 7 Styczeń 2021, 16:13   

Jak zwykle sam sobie pomogłem , jednym słowem fachowość for się kończy-skończyła jak co drugi obecne studia kończy z zerowym poziomem fachowości . ale byle ajfona obsłużyć więcej w życiu nie trzeba co .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 7 Styczeń 2021, 17:08   

berthold61 napisał/a:
Jak zwykle sam sobie pomogłem


Nastepny nawiedzony : dwa posty napisal i jak zwykle sam sobie .... Klekajcie narody, bo Pan popsul sobie samochod i nikt nie rzucil wszystkiego, aby dupe ratowac. Swoja droga, to mialem dzisiaj zajrzec do Lexii w twojej sprawie, ale jak widze juz nie warto...
W jednym masz racje : forum podupada... ale , to uzytkownicy tworza forum, a ich poziom wyraznie jest coraz gorszy. Zobacz sam : opisales swoj problem i napisales : niech mi ktos podpowie.... Brzmi jak rozkaz, a przeciez sa czarodziejskie slowka, ktore mobilizuja do dzialania. Nie uczono Pana, ze czasami prosba czyni cuda? Na rozkaz nikt nie reaguje miloscia.
Starczy juz tego. Sam na sobie doswiadczyles , ze zabawa Lexia moze naprawde przyniesc problemy, wiec czas tez na zastanowienie, ze nikt nam nie placi za udzial w forum i robimy to dobrowolnie. Pomijam oczywiscie fakt, ze wiedza kosztuje i nie kazdy chce wszystko zdradzac i do tego na zadanie.

Mimo wszystko duzo milych chwil z Cytrynka w Nowym Roku i mniej spiny, a wiecej szacunku dla innych.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4271
Skąd: Ostrzeszów

Wysłany: 7 Styczeń 2021, 17:39   

dejnekomirek, ,,nikt nam nie płaci'' baaa... to nawet My płacimy by utrzymać forum bez reklam. :-) a na wszelkie natychmiastowe porady ,,Zawodowców'' jest magiczne i kosztowne ASO :-D

 
 
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 7 Styczeń 2021, 21:23   

sasun71 napisał/a:
dejnekomirek, ,,nikt nam nie płaci'' baaa... to nawet My płacimy by utrzymać forum bez reklam. :-) a na wszelkie natychmiastowe porady ,,Zawodowców'' jest magiczne i kosztowne ASO :-D

Nie piłem do ciebie ale ogólnie i z tym się chyba zgodzisz że wszelkie fora podupadają , ja siedziałem na dużo forach od tunerów satelitarnych po motoryzacyjne i wiem jak było 20-30 lat temu od powstania internetu i widzę co teraz się dzieje i to miałem na myśli a obrażony też nie jestem bo pisząc to lekko się uśmiechałem wiedząc że będzie jazda , ze swojej strony też mogę co nieco wnieść ale nie typu polecenie mechanika :-D luzik panowie .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4271
Skąd: Ostrzeszów

Wysłany: 7 Styczeń 2021, 22:20   

berthold61, Ja ,,siedzę'' tu jak widać 8 lat a są starsi stażem, a na wszystko nie ma odpowiedzi;) Dyskusja wskazana :-D Fochy nie 8-) A zdanie było do kolegi;)

 
 
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 8 Styczeń 2021, 09:36   

sasun71 napisał/a:
berthold61, Ja ,,siedzę'' tu jak widać 8 lat a są starsi stażem, a na wszystko nie ma odpowiedzi;) Dyskusja wskazana :-D Fochy nie 8-) A zdanie było do kolegi;)


No przepraszam to nie do ciebie a jednak ciebie cytowałem ale mimo wszystko przepraszam .marzą mi się fora takie jakie były 10-20 lat temu ale młode pokolenie coraz bardziej płaskie jakieś .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4271
Skąd: Ostrzeszów

Wysłany: 8 Styczeń 2021, 16:07   

berthold61, Wróćmy do tematu..z reguły każdy opisuje jak sobie dał rade ;-) ..lub jak ktoś pomógł

 
 
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 9 Styczeń 2021, 12:11   

Normalnie znalzałem w tym gąszczu niejasnych rybryk tą opcję do uruchomienia c/z jak dobrze pamiętam bsi opcje klijenta potem zamykanie i centralny zamek na on jako zwykły i zaskoczyło , pozostało jeszcze ogarnąć kluczyk z radia ale to chyba grubsza sprawa bo płytka w kluczyku lutowana była jak się okazuje i nie jestem pewny czy działa czy nie i jaki typ radia ustawić w lexi to raz a dwa że nie mam pin kodu i lexią jako tako tego nie zrobię a ręcznie nie rusza ale trzeba będzie pomyśleć o zdobyciu tego pin kodu i nie wiem czy nie lepiej kupić interfejs do ściągania kodu immo itp to chyba taniej wyjdzie i do innych aut w razie w się będzie przydał , z audika za flaszkę ktoś mi wyciągał chyba vag-tachi czy jakoś tak ale w cytrynce pewnie iny ale to potem narazie czasu brak na zabawy a kluczykiem też mogę zamykać a to już dobrze .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 9 Styczeń 2021, 12:34   

Kluczyka nie musisz kodowac, on juz jest zakodowany. Raczej wystarczy tylko aktywacja pilota. Wkladasz kluczyk w stacyjke, naciskasz obojetnie jaki przycisk i przekrecasz kluczyk w pozycje zaplonu. Trzymasz okolo 10 sekund i puszczasz przycisk. Pilot powinien reagowac, o ile oczywiscie wszystko z nim w porzadku. Czasami mozna odlaczyc baterie na chwile , podlaczyc z powrotem , odczekac okolo 1 min i pilot powinien sam sie aktywowac ( tak dzialalo w starszych samochodach) . Nie wolno wczesniej wlaczac zaplonu, bo immo zablokuje sie i nie bedzie mozliwosci odpalenia.
Transponder kluczyka jest jednorazowy i nie da sie przeprogramowac. Przy wgrywaniu nowych kluczykow transponder musi byc nowy.

 
 
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 9 Styczeń 2021, 21:17   

Transponder musi być nowy ale pod warunkiem że znasz kod do immo a ja go niestety nie mam a mam tylko jeden kluczyk w którym w dodatku nie działa pilot i nawet to co mówisz o tym naciśnięciu i przekręceniu też nie zadziałał i teraz trzeba by pomyśleć co zrobić ale nie serwis no bo w tej cenie mam wszystkie interfejsy do ściągania kodów immobiliserów , chyba że ktoś w pobliżu ma to chętnie bym podskoczył na odczytanie , kluczyk od Chińczyka surowy kupię oraz kilka transponderów i będę kombinował .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 06:33   

No to dopiszę jeszcze coś , kupiłem na aliexpres nowy kluczyk międzyczasie zdobyłem kod PIN no i lexią udało się wgrać że działa odpalanie auta więc są już dwa kluczyki ale obydwa kalekie bo ani jeden nie chce działać pilot i nie pomaga nic tzn ręczne procedury ,popieprzone te francuzy masakrycznie .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 10:59   

berthold61 napisał/a:
popieprzone te francuzy masakrycznie


Co Wy macie do tych francuzow? A inne marki znaja? I sa przyjazne? Wielu ludzi pluje na francuzy, a mimo to kupuja i jezdza. Na jednym forum prawie zlinczowano mnie, gdy stanalem w obronie Citroena, a gdy dowiedzieli sie, ze od 1989 roku jezdze tylko cytrynkami zarzucili mi klamstwo, bo to niemozliwe.
W prawie kazdej marce immo pracuje z transponderem, a pilot pracuje z centralnym zamkiem. O ile pamiec mnie nie myli, to Citroen wprowadzil mozliwosc odblokowania immo za pomoca pilota, ale trzeba bylo to uaktywnic. Bylo tak w XM z immo na klawiature. Nawet Mercedes ma transponder w kluczyku, ale to franzuz niedobry...
Teraz pozostaje uaktywnic dzialanie pilota, cos o tym slyszalem, ale nie na tyle, aby pomoc. Dzialanie pilota programuje sie z odbiornikiem. Mysle, ze ludzie od kluczykow maja taka wiedze.
Moze jest ktos tutaj, kto taka wiedze ma?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4271
Skąd: Ostrzeszów

Wysłany: 8 Sierpień 2022, 21:58   

Kupiłem Citroena z jednym oryginalnym kluczykiem na pilota ,gość spisał numer,maszynka zrobiła oryginalny grot ,potem popisał coś w maszynce programowania ,zrobił kombinacje zamykania i otwierania w aucie podpięty pod obd bez lexii i mam drugi kluczyk z pilotem jak z fabryki. Gość z Kępna-wtedy to byl klucz z pilotem plus usługa 350zł

 
 
berthold61
berthold61

Mój samochód: citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1,4
Paliwo: on
Wersja:: hb
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 27 Gru 2020
Posty: 26
Skąd: Kędzierzyn -koźle
Wysłany: 9 Sierpień 2022, 21:27   

No tak 350 zł i wszystko jasne tylko sęk w tym że to auto z 2002 roku i jednym okiem patrzy na szrot więc ładowanie kasy nie teges , taniej wyjdzie podłączyć centralny zamek inny kupiony na giełdzie za 100 zł i tyle , powiem tak że immobilajzer udało się zrobić tu problemu nie było tak jak w innych markach a to że france są pokręcone to nie do auta tylko gostka który wymyśla te idiotyzmy aby parować na sztywno pilot z centralnym zamkiem , w audi niedawno programowałem kluczyk więc nowa pastylka immo za 3 zł i gotowe a pilot każdy pierwszy lepszy nawet używany można ręcznie przypisać i nie ma z tym problemu i to jest słuszne a nie to co ci france odwalają , auto ok ale pomysły z dupy .

_________________
pierwsza cytrynka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA