Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 - prośba o pomoc i informacje
Autor Wiadomość
Noble6

Mój samochód: Passat
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: diesel
Wersja:: B5 FL
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Reach
  Wysłany: 28 Styczeń 2021, 17:05   C5 - prośba o pomoc i informacje

Dzień dobry,

to mój pierwszy post na tym forum i od razu pytanie. Ale do rzeczy, planuję zakup Citroena C5 2.0 16V z instalacją LPG rocznik 2005.
Dokładnie ten wóz: https://allegro.pl/ogloszenie/citroen-c5-2-0-benzyna-gaz-140km-10144100204
cena wydaje się być, no sam nie wiem jaka. Autko powierzchownie wygląda OK, w miarę. Jakieś przebarwienia na szybie przedniej (podobno warstwa termo?), do tego jakaś wgniotka tu i tam. Nic wielkiego. Po otworzeniu drzwi z pilota auto podniosło się samo (co mnie dosyć mocno zszokowało, ale proszę o wyrozumiałość, nigdy w życiu takiego bajeru nie widziałem :-) ) Przebieg 377000 km więc sam nie wiem czy duży czy mały. Na co dzień jeżdżę Passatem rocznik też 2005 (auto w rodzinie od nowości), który ma 498kkm więc przebieg o 100kkm mniejszy mnie jakoś wcale nie dziwi a Passat dalej jeździ :) i pewnie jeszcze długo jeździć będzie . Sprzedający podał jednak jeden problem. Autom ma radio, chyba model RT4 z nawigacją (wyświetlacz kolorowy) i wszystko PODOBNO działa ale nic nie słychać z głośników. Poczytałem i tak w sumie ile wpisów tyle możliwości, generalnie sprawa powinna być do naprawy, ale nie koniecznie musi się ona udać :-)
Oczywiście auta nie kupuję dla radia ani głośników JBL, ale w czasie jazdy chętnie bym posłuchał w miarę możliwości jakiejś muzyki. I teraz mam pytanie, a właściwie kilka:
1. czy taka usterka radia to jest w jakiś sposób możliwa do zdiagnozowania?
2. czy takim czymś zajmuje się ktoś może na terenie województwa opolskiego?
3. czy ten przebieg, to znaczy 377000km to bardzo dużo jak na ten silnik? Czego mogę się spodziewać? na co zwrócić uwagę przy dokładniejszym oglądaniu? Zawieszenie?
4. czy ktoś może już kiedyś oglądał to auto? Bo jest ono wystawione już od jakiegoś czasu i może ktoś zna ten akurat wóz i wie coś więcej na jego temat :) i może po prostu szkoda czasu, nerwów i pieniędzy...

z pomoc z góry dziękuję

pozdrawiam

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Styczeń 2021, 18:49   

Witam:) Najpierw Realia :mrgreen: Kupując takie auto trzeba się liczyć ze związkiem małżeńskim do końca jego żywota,mało kto je będzie chciał za kilka lat z przebiegiem pół miliona :-P Co do radia elektronikiem nie jestem ale kiedyś w wieży padła mnie końcówka mocy i kondensatory to też była cisza na wyjściu do głośników..Zawsze można zdobyć ,,nowe '' radio..A i cenę można jeszcze zbić,bo widzę komis i chętnie się pozbędą pewnie czegoś co poszło może w rozliczeniu za inne auto..A co do przebiegu widywałem śledztwa nad autami gdzie w Polsce były skręcone o 400 tyś km i właściciel się cieszył że ma aby 200tyś km;). Wiadomo,albo jeszcze pojeździ albo będzie niespodzianką, a niespodzianką może być z wydatkami nawet auto młode i za 100 tyś zł..

 
 
Noble6

Mój samochód: Passat
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: diesel
Wersja:: B5 FL
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Reach
Wysłany: 28 Styczeń 2021, 19:16   

Heh to tak jak z Paskiem :) mi się trafił akurat fajny egzemplarz, ale reguła to to nie jest..

A odnośnie C5 to podoba mi się to auto (zwłaszcza jego pojemność, to auto jest w środku ogromne!!!) i wiem że biorąc pod dach starszą damę trzeba liczyć się z kłopotami, ale... zanim się weźmie można jeszcze odmówić opieki i dlatego chciałem zapytać na co najbardziej zwrócić uwagę przy zakupie, żeby z samego startu nie narobić sobie problemów, których można było uniknąć :)

aha, silnik pali :)

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 28 Styczeń 2021, 19:21   

Noble6, Czekaj na kolegów z hydro ,napiszą Ci jak się zalogują bo mieli lub mają takie auta:) Ja operuje na zawieszeniu sztywnym :-D

 
 
Noble6

Mój samochód: Passat
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: diesel
Wersja:: B5 FL
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Reach
Wysłany: 28 Styczeń 2021, 19:52   

czekam [------------/---------------------------] :-D

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Styczeń 2021, 05:20   

auta fajne komfortowe i pakowne ale dziwie się je chcesz z leciwego auta przejść na ten sam rocznik ,
passat jest bardziej przewidywalnym autem a citroen z chydro już mniej o czym mogłem się przekonać niestety w zeszłe lato a też przesiadłem się z passata 1.8T, brakuje na rynku siłowników tylnych zawieszenia, po tylu latach eksploatacji korpusy tych siłowników się utleniają gdyż są wykonane z jakiegoś stopu aluminium, a przy wymianie sfery jest duże prawdopodobieństwo że się wykruszy, przy zakupie auta podnieś je w najwyższe położenie i sprawdź w tylnym zawieszeniu czy niema wycieków np.z siłowników

 
 
Noble6

Mój samochód: Passat
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: diesel
Wersja:: B5 FL
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Reach
Wysłany: 29 Styczeń 2021, 07:31   

waldek40 napisał/a:
auta fajne komfortowe i pakowne ale dziwie się je chcesz z leciwego auta przejść na ten sam rocznik ,
passat jest bardziej przewidywalnym autem a citroen z chydro już mniej o czym mogłem się przekonać niestety w zeszłe lato a też przesiadłem się z passata 1.8T, brakuje na rynku siłowników tylnych zawieszenia, po tylu latach eksploatacji korpusy tych siłowników się utleniają gdyż są wykonane z jakiegoś stopu aluminium, a przy wymianie sfery jest duże prawdopodobieństwo że się wykruszy, przy zakupie auta podnieś je w najwyższe położenie i sprawdź w tylnym zawieszeniu czy niema wycieków np.z siłowników


ważną rolę w podjęciu decyzji odgrywa zasób gotówki :) sytuacja zmusza mnie do zakupu dużego auta a w tej klasie i tym przedziale jakoś nie moge znaleźć nic innego.
OK, dzięki za info o tych siłownikach, sprawdzę na pewno.

 
 
adamwrzy

Mój samochód: citroen C5 III
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 24 Sty 2015
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Styczeń 2021, 19:29   

Witam miałem taki model i kupiłem z usterką klapek motoreduktora duży koszt naprawy bo trzeba cały pulpit rozebrać prosta metoda sprawdzenie czy leci ciepłe powietrze po nagrzaniu lub zimne z klimy jezeli lato chodzi o to czy nie ciągnie z powietrza Proszę o tym poczytać a co do hydro mój raczej nigdy nie opadał ale nie chcę sie wypowiadać Pozdrawiam

_________________
Adi
Xsara 2002 1.9 d Kombi 7lat
C5 2005 2.0 hdi Kombi 2 lata
C5 2010 2.0 hd Kombi obecnie
 
 
Piasek
Aktywny



Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1124
Paliwo: benzyna
Wersja:: HB
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 536
Skąd: CRA
Wysłany: 30 Styczeń 2021, 18:44   

Ja miałem identyczny i mile wspominam.
Mimo wieku i przebiegu auto ma niepodważalną zaletę nad innymi podobnymi:
- nie gnije bo to ocynk
- jest ogromne wewnątrz
- komfort jaki oferuje jest do dziś nieosiągalny dla tych wszystkich srałdi i pasztetów nowych z salonu po 200 tyś zł
Ew. naprawy rzeczy stricte-citroenowych: olx czy allegro, zobacz ile tego stoi u ludzi co sprzedają na części. Dużo firm regeneruje jak trzeba. Jeżeli ograniczeniem jest budżet - nic lepszego w takich pieniądzach nie znajdziesz - poza kolejnym Passatem w którym (jak w większości) wymienisz kpl przedniego zawieszenia + rozrząd i właśnie podwoiłeś wartość (wydatków).

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA