Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana termostatu
Autor Wiadomość
valdi-77

Mój samochód: Citroen C3 II
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 7 Grudzień 2020, 11:05   wymiana termostatu

witam
wymieniłem termostat 103 stopnie temperatura otwarcia, układ odpowietrzony ale po przejechaniu paru kilometrów razem z otwarciem termostatu i puszczeniu obiegu na chłodnice towarzyszy temu zaświecenie się kontrolki STOP i czerwonej od temperatury po czym gaśnie i jest OK , przed wymianą nie było problemu. Nie wiem co to może być.

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4384
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 7 Grudzień 2020, 12:41   

Termostat 103 stopnie ? To chyba bardzo dużo. Jeszcze się z takim nie spotkałem. Mechaniczny czy elektroniczny ?

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
valdi-77

Mój samochód: Citroen C3 II
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 8 Grudzień 2020, 12:14   

witaj termostat jest mechaniczny razem z czujnikiem i obudową , założony mam SKV ale inne patrząc na aledrogo tez mają taką temperaturę otwarcia 103 stopnie. Autem żona jeździ i piknie stop i kontrolka od temperatury 3 razy i w tym czasie otwiera się termostat idzie obieg na chłodnice i jest później ok . Tylko to pikanie wraz z kontrolkami trochę denerwuje.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Grudzień 2020, 15:54   

valdi-77, Jak jest odpowietrznik to ponowić odpowietrzanie..to możliwe powietrze robi zamęt w układzie..Ja zalewając centralne ogrzewanie w domu po wymianie pieca byłem zdziwiony że grzejniki grają :-D A minęło kilka dni ;-) (było sporo powietrza nadal mimo automatycznych odpowietrzników w układzie) Nie zaszkodzi spróbować :-)

 
 
valdi-77

Mój samochód: Citroen C3 II
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 12 Grudzień 2020, 18:39   

witajcie
powiem tak pytałem swojego mechanika ale mnie spławił bo powiedział że 103 stopnie to dużo
ale patrząc na internecie to wszystkie tak mają dlatego opiszę wam co i jak abyście nie płacili kokosów u psełdo mechaników.
Po pierwsze to musiałem wymienić obudowę termostatu ta co jest przykręcana do bloku silnika z boku bo miałem zerwany gwint w odpowietrzniku. Cena 120 zł + uszczelka w płynie 24 zł co było nie konieczne bo razem z tą obudową są uszczelki. ale po kolei . Po założeniu tej obudowy , termostatu przyszedł czas na zalanie płynem i tak odkręciłem odpowietrznik na tej obudowie do czasu kiedy nie zaczął lecieć płyn potem zakręciłem go i odkręciłem odpowietrznik na wężu od nagrzewnicy taka kaperka od dętki jak zaczął lecieć płyn to zakręciłem. W tym aucie co mam nie ma odpowietrznika na chłodnicy. Dolałem płynu do 3,4 zbiorniczka zakręciłem korek i odpaliłem auto. Po nagrzaniu termostat pościł na duży obieg ubyło płynu i dopiero jak auto ostygło dolałem między minimum a maximum. Na drugi dzień żona jechała do pracy auto ponownie się zagrzało termostat otworzył i układ się prawidłowo odpowietrzył. Ubyło może jeszcze z setka płynu i jest ok , nic nie pika , nie zaświecają się kontrolki. Jest ok . Jak masz pytania dzwoń 601816883 służę pomocą w miarę swoich możliwości pozdrawiam. Temat admin do zamknięcia dziękuję.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Grudzień 2020, 19:09   

valdi-77, Czyli łapało powietrze..Ważne że ,,drobnostka'' i auto jest :one:

 
 
valdi-77

Mój samochód: Citroen C3 II
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 13 Grudzień 2020, 05:31   

dokładnie tak najpawdopodobniej przez odpowierznik ale teraz jest wszystko ok pozdrawiam

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA