Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej firmy zaciski hamulcowe przednie?
Autor Wiadomość
dayus


Mój samochód: XantiaI->XsaraII->C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: ON
Wersja:: STANDARD
Rok prod.:: 1994
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 225
Skąd: Śląskie
Wysłany: 25 Luty 2021, 21:50   Jakiej firmy zaciski hamulcowe przednie?

Dzień dobry, mam C5 z 2005 r i w niej juz 3 komplet zacisków (1 oryginalne i 2 komplety wymienione przeze mnie) i dalej mam problem z zapiękającą się dzwignią ręcznego na zacisku....

Czy macie jakies sprawdzone firmy?

Na Allegro w sredniej cenie (ok. 500zł) znalazłem, TRW/ATE/Sasic są też Bosche, Citroen OE oraz jakieś chinczyki SKV/Lauber/NTY itp itd...

Wiem,że pierwszy komplet kupiłem w firmie Salko w Gliwicach za ok. 400zł/szt (jakieś 6 lat temu) kolejne zmienilem chyba ze 3 lata temu i teraz znowu problem... :(

Czyszczenie,rozruszanie pomaga jedynie doraźnie... - linki sprawne, w dodatku nowe (wraz z rurkami prowadzącymi)

 
 
TOMAN
Amperator

Mój samochód: Citroen C5 HDi
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Sierpień 2021, 13:24   Re: Jakiej firmy zaciski hamulcowe przednie?

dayus napisał/a:
Dzień dobry, mam C5 z 2005 r i w niej juz 3 komplet zacisków (1 oryginalne i 2 komplety wymienione przeze mnie) i dalej mam problem z zapiękającą się dzwignią ręcznego na zacisku....

Czy macie jakies sprawdzone firmy?

Na Allegro w sredniej cenie (ok. 500zł) znalazłem, TRW/ATE/Sasic są też Bosche, Citroen OE oraz jakieś chinczyki SKV/Lauber/NTY itp itd...

Czyszczenie,rozruszanie pomaga jedynie doraźnie... - linki sprawne, w dodatku nowe (wraz z rurkami prowadzącymi)


Witam, mam ten sam problem. Na drugi dzień po zakupie cytrynki zaprowadziłem autko do mechanika na wymianę tarcz i klocków bo tarcze żyletki a klocków prawie nie było. Mechanik wszytko wymienił, lecz stwierdził że linka ręcznego wraz z prowadnicami jest do wymiany oraz zacisk przedni prawy do regeneracji, ponieważ jest zapieczony. Linka wymieniona, zacisk zregenerowany a usterka ręcznego powróciła po roku.
Wymieniłem sam prawy zacisk hamulcowy na jakiś zamiennik za całe 175 zł z allegro, pewnie jakiś chińczyk. Działa bardzo dobrze, choć dopiero miesiąc jeżdżę na nim, lecz założenie go nie było łatwe, ponieważ ocierał cylindrem tłoka o jarzmo, jakby był za gruby i musiałem szlifierką kątową trochę zebrać materiału. Ile podziała zobaczymy.
Oryginalny zacisk Bosch rozebrałem i zamierzam sam go zregenerować a następnie przełożyć zamiast tego allegrowego, zrobię to najlepiej jak można, właściwie to już kończę a jeszcze sobie pomaluje a chińczyk będzie jako zapasowy. Nie wiem czemu te zaciski mają taką tendencję do zapiekania.

_________________
Lubię komfort
 
 
ZygEla

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: ON
Wersja:: HB-Exclusive
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 51
Skąd: Giżycko
Wysłany: 15 Sierpień 2021, 14:28   

Zacisk powinien pasować bez szlifowania. Prawdopodobnie zakupiony zacisk jest do innej średnicy tarcz hamulcowych.



Citroen C5 - Zacisk hamulca przedni.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 103,16 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA