Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka cisnienia oleju
Autor Wiadomość
magsze
Magda

Mój samochód: Citroen c1
Poj. silnika (cm3): 1.4 Hdi
Paliwo: Diesel
Wersja:: 3 drzwiowa
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 04 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 4 Wrzesień 2020, 21:52   Kontrolka cisnienia oleju

Koledzy potrzebuje pomocy badz informacji. Przy odpalaniu zaplonu nie zapala mi sie nawet na chwile kontrolka oleju. Odlaczalam juz czujnik, niestety sie nie zapalila. Chcialam w liczniku sprawdzic czy nie spalila sie zarówka, jednak zdjelam tylko przezrpczysta oslone i dalej mam problem z rozebraniem. Doradzicie cos??

 
 
Rafal_93
Aktywny
LHM w żyłach


Mój samochód: Citroen C1
Poj. silnika (cm3): 998
Paliwo: PB
Wersja:: 5d
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1096
Skąd: Brodnica
Wysłany: 5 Wrzesień 2020, 07:26   

W c1 w liczniku są diody, więc wątpię żeby coś się tam spaliło. Żeby kontrolka zaświeciła trzeba podać masę na przewód który został odpięty od czujnika. Jeśli nadal nie będzie się zaświecać to niestety deska rozdzielcza do wyjęcia. Pod nią jest główne złącze komory silnika i reszty pojazdu. Mam też w posiadaniu schematy elektryczne do c1, jeśli będzie taka potrzeba to się podzielę.

EDIT: Jeśli masz licznik wyjęty to polecam od razu prześwietlić złącza w poszukiwaniu nadpalonych styków. Moja C1 na w prawdzie 340 tys km i było kilka sztuk do poprawy (głównie od świateł mijania i drogowych).

_________________
Diagnostyka komputerowa w kujawsko pomorskim:
- LEXIA/PP2000
- VOLVO VIDA/DICE
- Uniwersalny diagnoskop
- Serwis i regulacje instalacji LPG
 
 
magsze
Magda

Mój samochód: Citroen c1
Poj. silnika (cm3): 1.4 Hdi
Paliwo: Diesel
Wersja:: 3 drzwiowa
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 04 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 5 Wrzesień 2020, 10:11   

Dzieki za info sprawdze ten sposob z masa na kablu, a pozniej jak nie pomoze bede te kable sprawdzac ;)

 
 
magsze
Magda

Mój samochód: Citroen c1
Poj. silnika (cm3): 1.4 Hdi
Paliwo: Diesel
Wersja:: 3 drzwiowa
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 04 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 5 Wrzesień 2020, 13:11   

Wyjelam czujnik sprawdzilam na kontrolka czy jest prad, prad dochodzi. Jednak jak dokladam kablem do masy kontrolka sie nadal nie zapala.

 
 
magsze
Magda

Mój samochód: Citroen c1
Poj. silnika (cm3): 1.4 Hdi
Paliwo: Diesel
Wersja:: 3 drzwiowa
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 04 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Wrzesień 2020, 14:02   

Moi drodzy grupowocze, dzisiaj bylam u mechanika-elektryka i powiedzial mi ze w tym modelu lampka od cisnienia oleju zapala sie dopiero przy awarii badz braku oleju. Dziwne wydawalo mi sie ze po przekreceniu zaplonu kazda kontrolka powinna sie zapalac i po kilku sekundach gasnać.
U mnie zapalaja sie wszystkie kontrolki (jedynie ta od oleju nie) i gasna po kilku sekundach.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Wrzesień 2020, 19:44   

Taki licznik? bo widać na nim lampę Alladyna od oleju która gaśnie jak jest ok..

 
 
magsze
Magda

Mój samochód: Citroen c1
Poj. silnika (cm3): 1.4 Hdi
Paliwo: Diesel
Wersja:: 3 drzwiowa
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 04 Wrz 2020
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 9 Wrzesień 2020, 20:30   

Cytat:

Ja rozumiem ze "gasnie" jak jest wszystko ok, jednak u mnie kompletnie sie nie zapala. A po przekreceniu zaplonu jest sprawdzenkie wszystkich czujnikow automatycznie i wszystkie kontrolki sie zapalaja i gasna po kilku sek, lecz nie "lampa Alladyna".

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Wrzesień 2020, 19:48   

magsze, Jeśli jest taki licznik jaki pokazałem w linku to przed zapaleniem silnika w pierwszej pozycji jak kontrolki aby świecą ,powinna lampka oleju świecić tak samo jak od ładowania akumulatora..dostaje ciśnienie w momencie pracy silnika to gaśnie,tak jak gaśnie symbol ładowania akumulatora gdy mamy poprawne ładowanie..A ten mechanik to jakieś bajki opowiada..bo odpięcie czujnika gdy wszystko działa pokazało by awarie ciśnienia i zapaliła by się lampka alladyna..Na allegro są zdjęcia tego licznika z tyłu wraz z wtyczkami i chyba bezpiecznikami aukcja oraz film że są
diody Zaś licznik można by wymienić ale kłopot z przebiegiem jaki wskoczy po jego zmianie a są od 100zł,jak i to że to wina diody lub licznika?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Wrzesień 2020, 21:17   

Wkradł mnie się błąd myślowy a nie mogę już edytować-odpięcie czujnika nie zapali lampki a raczej jego awaria,tak miałem w maluchu że lampka paliła się cały czas mimo ciśnienia;)Bo raczej jest tam jeden kabel jako masa..chyba ze sam kabel ma przerwę w otulinie, to tak jak by masy nie było na zgaszonym silniku

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA