Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C3 gearbox faulty ,
Autor Wiadomość
Extra

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1, 6
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Osobowy
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 11 Maj 2021
Posty: 1
Skąd: Sopot
  Wysłany: 13 Maj 2021, 12:43   Citroen C3 gearbox faulty ,

Witam, mam Citroena C3 , rocznik 2006 , 1,6 benzyna , skrzynia biegów jest sterowana elektrycznie( pseudo automat).
Wszystko zaczęło się kiedy zrobiło się gorąco , tak mi się wydaje , wcześniej nie było takich zdarzeń.
Rano jak ruszam wszystko jest ok, ruszanie, zmiana biegów jest ok.
Dopiero po przejechaniu +-15-20km jak się nagrzeje, pojawia się komunikat " gearbox faulty" - komunikat konflikt skrzyni biegów, zapala się żółta kontrolka awarii silnika , skrzynia biegów przestaje reagować , brak możliwości zmiany biegów i wtedy nie można już normalnie ruszyć. Po wyłączeniu auta i odczekaniu ok 30min, aż wszystko ostygnie , znów wszystko działa ok do przejechania kilkunastu kilometrów i znów zaczyna się to samo od początku.
Jak rozwiązać ten problem, co jest przyczyną , może ktoś miał taki sam problem i może mi pomóc.
Proszę o pomoc , dziękuję pozdrawiam .
Mój telefon 603 581 066 , ewentualnie mail : zbigniew.oles@extra.sopot.pl
Bardzo pilne !!!

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 13 Maj 2021, 13:24   

Witam. Wydaje mi sie, ze problem moze dotyczyc stykow w jakimkolwiek miejscu instalacji elektrycznej skrzyni biegow. Warto zrobic diagnoze i odczytac bledy - moga nakierowac na miejsce szukania. Hydraulika raczej odpada,chociaz w tej skrzyni raczej jej nie ma, bo po rozgrzaniu skrzyni poziom oleju troche wzrasta, problemy bylyby na zimnej skrzyni raczej. Na poczatek poodpinaj wtyczki na skrzyni , obejzyj dokladnie, moze gdzies pojawia sie sniedz. Warto popryskac preparatem czyszczacym na pare minut i zmyc zmywaczem do hamulcow ( obecnosc preparatu wywoluje korozje z uplywem czasu). Problem moze tez dotyczyc czujnikow w skrzyni, polozenia sprzegla itp. ale to powinno wyjsc przy testowaniu. Wskazana raczej Lexia , bo tylko ona radzi sobie dobrze z ta skrzynia. Mialem kiedys problemy z taka skrzynia w Peugeocie i pomogla wymiana sprzegla. Moze tutaj rowniez tkwi problem? Sadze jednak, ze raczej problem z przewodzeniem elektrycznym tutaj wystepuje. Powodzenia

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA