Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 FL i wiazka dzwi przednich
Autor Wiadomość
Marek_Spy
Marek S

Mój samochód: C5 3v6 exlusive
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: pb/lpg
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 95
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Maj 2021, 17:08   C5 FL i wiazka dzwi przednich

Mam kłopoty z alarmem tzn. raz widzi otwarte drzwi a raz nie wiec pomyślałem sobie ze oddam do warsztatu bo nie mam gdzie robić, warsztat stwierdził ze jest zgniłe gniazdo przy drzwiach ale nie maja i zamówią a auto mam sobie zabrać to im powiedziałem ze można inne wtyki dorobić i coś tam przywiozłem wtyki hermetyczne uniwersalne do elektroniki . pomoc coś tam połączyli nie wiedziałem jeszcze co zrobili ale ... gdzie ten wtyk dokładnie jest i czy można jakaś się tam dostać ? przydała by się jakaś informacja bo pewnie się na tym skończy ze będę musiał sam robić przed domem.

_________________
Elektronika samochodowa, diagnostyka i niezawodny tankfopper do PSA .
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg

Wysłany: 28 Maj 2021, 08:55   

Zlacze jest na slupku A w przypadku drzwi przednich i B w przypadku drzwi tylnych. Generalnie chodzi o sygnal zamknietych zamkow w drzwiach , czyli o jeden kabel, ktory mozna przepuscic przez zlacze i polaczyc na sztywno. Wymiana na nowe zlacze jest troche ciezka, ze wzgledu chociaz na dostep. W gre wchodzi tylko uzywka. Najlepiej cala wiazka drzwi + gniazdo ze slupka z przewodami , ktore trzeba polaczyc z instalacja samochodu. Przy zakupie warto zwrocic uwage na wersje , bo bywaja rozne wiazki z uwagi na model i wyposarzenie. FL ma inna niz stara wersja, rowniez zamek z i bez superblokady . Do tego troche dlubaniny elektrycznej. Radze to sprawdzic, tj. stan tego zlacza, bo problem dotyczyc moze zamka drzwi, ale rowniez i usterki w BSI. Mialem taki przypadek , ze uszkodzony byl kabel w wiazce od drzwi do BSI i central nie chcial zamykac samochodu. Odcialem przy BSI i wszystko wrocilo do normy , po za tym, ze otwarcie tych drzwi nie blokowalo ponownego zamykania , bo BSI nie widzialo otwarcia tych drzwi. Na szczescie byly to prawe drzwi i to mi wcale nie przeszkadzalo. Musialem tylko pamietac o tym, ze po odblokowaniu centralnego zamka musialem otworzyc lewe drzwi na chwile. Otwarcie prawych powodowalo samoczynne zamkniecie calego auta po chwili od odblokowania. Prowizorki najtrwalsze....

 
 
Marek_Spy
Marek S

Mój samochód: C5 3v6 exlusive
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: pb/lpg
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 95
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Maj 2021, 09:32   

Tak ale raczej mi chodziło o to jak wygląda dostęp do części w słupku czy to jest przykręcone czy dynda luzem ? Zgadza się wystarczy puścić bajpas do BSI i jeżeli ona nie padła to można usterkę usunąć

_________________
Elektronika samochodowa, diagnostyka i niezawodny tankfopper do PSA .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA