Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana pompy ABS - czy trzeba programować?
Autor Wiadomość
seba01

Mój samochód: Obenie C4 GP Wcześniej Xantia 1.9 TurboD
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 145
Skąd: Medyka
  Wysłany: 18 Maj 2021, 20:26   Wymiana pompy ABS - czy trzeba programować?

Witam
Przepraszam za moja długa nieobecność ale jakoś tak wyszło.
Panowie od długiego już czasu (a dokładniej od 2 lat) walczę z jedna rzeczą w swoim aucie. Mianowicie nagle pojawiła mi się na desce kontrolka SERWIS ESP i Postój, przestał mi działać ręczny tzn nie zaciąga się automatycznie i nie włącza się na wzniesieniach tylko muszę go sam włączać i wyłączać (do czego już przywykłem).
Odwiedziłem ze dwóch elektroników i dowiedziałem się tylko że pokazuje błąd sterownika silnika "usterka D219 Komunikacja CAN z centralką błąd" (podłączany był programem BOSCH). Potem rozmawiałem jeszcze z jednym dobrym mechanikiem i elektronikiem i oni powiedzieli że prawdopodobnie jest do wymiany POMPA ABS, że po prostu się elektronika w środku wysypała. Będę jeszcze próbował u innego elektryka to potwierdzić.
Orientujecie się może czy wymieniając tą pompę ABS trzeba ją programować czy po prostu zamontować i będzie działać?
Chyba że macie jakieś inne rozwiązanie tego problemu
Pozdrawiam

_________________
Seba :)
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 18 Maj 2021, 22:34   

Generalnie jesli wymienisz z identycznego auta , powinna dzialac bez problemu. Czesto jednak trzeba przeprogramowac kola (ich wymiar) i czasami (nie jestem tego pewien) numer nadwozia w tych nowszych sterownikach. Potrzebna jest Lexia, czy tez diagbox. Po bodajze , 2016 roku sa duze problemy z mozliwoscia nadpisania ustawien. Generalnie te najnowsze sa duzym wyzwaniem dla ludzi chcacych zrobic cos w aucie po za Serwisem, a Serwis tylko wymiane na nowe podzespoly oferuje.
Oczywiscie sa tez i ludzie oferujacy naprawy elektroniki i hydrauliki w systemach ABS, ale czasami podmiana na uzywke jest najtansza opcja. Kiedys w C5 MkI padl mi blok ABS . Wymienilem na uzywke za 20 pln, kupiona w necie. Dzialala bez problemow. A w Peugeocie 308 nie moglem przeprogramowac sterownika, na szczescie problem byl w zlym montazu czujnika ABS przy jednym kole.
Problem CAN moze dotyczyc rowniez instalacji elektrycznej, zlego kontaktu , jak i usterki w sterowniku silnika. Radze najpierw wszystko posprawdzac

 
 
seba01

Mój samochód: Obenie C4 GP Wcześniej Xantia 1.9 TurboD
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 145
Skąd: Medyka
Wysłany: 19 Maj 2021, 21:10   

No ja mam C4 GP z 2007r
Znalazłem na necie pompę o identycznych nr jak na mojej pompie - trochę jest z tym problem bo jest tam dwa 10 znakowe nr i ciężko było trafić aby obydwa się zgadzały bo przeważnie jeden z tych dwóch, napisałem do oferującego tą pompę na allegro czy sprawdzali ją pod względem elektronicznym i mechanicznym ale po odpisaniu mi mogę powiedzieć ze nie.
Link z tą pompą zeby zobaczyć o co mi chodzi z tymi nr bo już sam nie wiem na co patrzeć
https://allegro.pl/oferta/citroen-c4-pompa-abs-esp-9664148780-0265235010-9676968665

_________________
Seba :)
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 20 Maj 2021, 10:08   

Te numery nie maja znaczenia. Istotne jest aby pompa byla z identycznego auta, jesli chodzi o model i rodzaj silnika. Najlepiej z tego samego rocznika. Z rocznikiem przesada, ale chodzi o to, zeby nie trzeba bylo kodowac pompy. W niektorych modelach idzie to zrobic bez problemu, a w niektorych nic nie mozna zrobic. 2007 rocznik powinien bez problemu dac sie przekodowac, ale lepiej dmuchac na zimne.

 
 
seba01

Mój samochód: Obenie C4 GP Wcześniej Xantia 1.9 TurboD
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 145
Skąd: Medyka
Wysłany: 24 Maj 2021, 22:03   

Dziś udało mi sie podłączyć lexie pokazuje błąd U1208 widoczne na zdjęciu.
Dodatkowo wrzuciłem zdjęcia to co mi się wyświetla
Może to pomoże w diagnozie



ekran 1.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 103 KB

ekran 2.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 85,27 KB

abs usterka11.JPG
Plik ściągnięto 122 raz(y) 79,76 KB

_________________
Seba :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA