Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Niski poziom oleju, uzupełnij-KOMUNIKAT
Autor Wiadomość
Makatanka

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2015
SKYPE - login: jarek1210@tlen.pl
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 05:58   Niski poziom oleju, uzupełnij-KOMUNIKAT

Siemanko. Auto ma obecnie 60 tys. Wymianę oleju(0w30 Total) w ASO miałem ok 3 tys km temu -czyli nie dawno. Natomiast po kliknięciu przycisku START (zapłon bez odpalania) wyskakuje komunikat o niskim stanie oleju, żeby uzupełnić. Sprawdzam bagnet i jest zamoczony u dołu póżniej po środku i na górze (tak w 3 miejscach). Wracam odpalam znowu zapłon i już komunikat sie nie pokazuje, odpalam auto i dalej niby nic. Zaczeło się tak od wczoraj identyczna sytuacja. Teraz nie wiem co robić czy rzeczywiście tego oleju jest za mało? Na dolewke ewentualnie mam olej z Saxo Żony :] 5W40 no ale nie wiem czy można byłoby ze 2 setki wlać i zmieszać. Ciekawe co to siada, czy czujnik, czy słabe ciśnienie, a może ASO jakiś lipny filtr zamontowało i się drze czujnik. Hmm?

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 07:07   

Nie bardzo rozumiem. Na bagnecie ma być pomiędzy minimum i maximum jak tak jest to jest dobrze. Olejów nie mieszaj. Dokup sobie na dolewki 1L o takiej specyfikacji jaki masz.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
Makatanka

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2015
SKYPE - login: jarek1210@tlen.pl
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 07:21   

Podobno te 1.6 THP biorą olej ale kurcze żeby tak szybko po 3 tys już komunikat, żęby dolewać? Na tym bagnecie poziom oleju ciężko mi ocenić bo kurcze cały dokłądnie wytre a po zamoczeniu właśnie jest tak ubrudzony, że dół, trochę po środku i trochę u góry :/ Np nie jest jednolicie od środka do dołu wysmarowany... Także, rzeczywiście może tego oleju jest za mało, ale kurcze czemu tak szybko, z rury nie dymi, wycieków nie ma hmmm

 
 
Makatanka

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2015
SKYPE - login: jarek1210@tlen.pl
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 07:47   

A możesz powiedzieć jaki olej polecasz do tego picasso 1.6 thp 156KM? Ten od nowości 0W30 nie jest już za rzadki przy 60 tys? Moze coś gęstszego np 5W30? Jak miałem rok temu (ale od nowości przez 3 latai) c-elysse po lificie (2018r) z 1.6 VTI 115KM to tam od początku lany był 5W30. Tego picasso mam od niedawna (1.5mc...) kupiłem jako używane z przebiegiem 59 tys od 1 właściciela który kupił i serwisował w tym samym salonie co ja swoje c-elysee (wiec mówie pewne auto) a w sumie mam same problemy z nim. A to pękniety daszek/lotka, a to skrzypiąca tylna belka, a to check z przepustnicą (a przepustnica była wymieniana 2-3mc temu faktura za 3 tys zł...), ostatnio jak sie nagrzał na słońcu to wyświetlacz wariował (artefakty, kamera i navi nie chciały działać). No i od wczoraj ten olej -trochę dużo tego jak na 1.5cm i niby reagularnie serwisowane auto z niskim przebiegiem:/ Nie wiem czy belki nie wyciszyć (procedura ASO) dolać oleju i dziada nie sprzedać :/ a Żona Saxo lata bez problemu :( W c-elysee tez przez 3 lata nic nie musialem robić poza filtrami aż załuje ze sprzedałem :(

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 18:20   

Makatanka, Wyciągnij miarkę , wytrzyj do sucha i odłóż,Zostaw auto na noc,olej zimny wtedy będzie i gęstszy a rano włóż miarkę dopiero.Może być tak że masz na minimum a to co jest to brudzi rurka,zimny gęsty olej może rano pokaże Ci jak należy pod warunkiem że stoisz na równej powierzchni.W Aso mogli nalać do połowy wskażnika a potem wciągnął filtr i masz na minimum,ale to tylko hipoteza jakości ASO :-P .A te wariacje z elektroniką sprawdź klemy(czystość) i stan naładowania aku:)

 
 
Makatanka

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2015
SKYPE - login: jarek1210@tlen.pl
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 18:37   

Hej. Kupiłem po całodniowej jeździe (ale Saxo;)) się naszukalem po sklepach w końcu od kogoś z olx kupiłem w swoim mieście Castrol edge 0w30 4L. Dolalem około 0,5L i komunikat pokazuje się że poziom oleju prawidłowy. Aczkolwiek nie wiem na ile reaguje czujnik czy zostało dolane lekko poza czujnik i pokazuje że ok a tka naprawdę jeszcze ma za mało. Bagnet jest dziwny serio. Bo gdy wsadzam bagnet od Picasso do Saxo (fakt jest ciut dłuższy) ale przynajmniej widzę jak powinien wyglądać umoczony prawidłowo w oleju. A w Picasso jak zanurzam to on jest tak umoczony tak dziwnie, strefowo jakoś. W ogóle ten bagnet ma frajerski kształt :D okrągły jak jakaś strzałka nie mógł być kurde jak w Saxo normalny, płaski... Ech. No nic będę obserwował jutro poziom co i jak. Ps. Bagnetem od Saxo nie dam rady sprawdzić bo jest za krótki:(

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA