Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działające przyciski na kierownicy C4 Picasso II 2014
Autor Wiadomość
Makatanka

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2015
SKYPE - login: jarek1210@tlen.pl
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Czerwiec 2021, 08:30   Nie działające przyciski na kierownicy C4 Picasso II 2014

Witam mam konto od miesiaca to już jest mój 3 temat.... Kolejna usterka w mojej cytrynie, która spędza mi sen z powiek. Tym razem awarii uległo sterowanie na kierownicy, nie działa żaden przycisk oraz brak jest podświetlenia przycisków. Przez to nie moge korzystać z połowy systemów i funkcji w aucie (tempomat, radar, park asist -wszystko jest na kierownicy) Dobrze że chociaż radio można oddzielnie sterować z ekranu. Sprawdzałem bezpiecznik za to odpowiedzialny i wydaje się być OK. Dziś jeszcze spróbuje podmienić na inny (bo wczoraj akurat pod ręką nie miałem). W ogóle żeby sie dobrać do skrzynki z bezpiecznikami trzeba sporo osłon pod kierownicą zdjąć/odkręcić. Jeśli to nie bezpiecznik to ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Chciałem spróbować jeszcze z odłączeniem AKU (bo może się coś przywiesiło czy coś), ale bałem się następstw i choinki na wywietlaczu. Pozdrawiam!

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 17 Czerwiec 2021, 18:43   

Makatanka,W C4 II rok 2015 odłączałem aku przy wymianie rozrządu i nie było problemu poza ustawieniem radia i godziny. Bezpieczniki czasem są różnie ukryte,w xsarze na bsi padł bezpiecznik od klimy jak było zwarcie cewki kompresora a nie na skrzynce ogólnej bezpieczników w kabinie lub te pod maską.I jeszcze zmierz ile ma akumulator napięcia jak masz czym,bo może stan naładowania ma wpływ.Jakiś tryb economy przy słabym aku. :roll:

 
 
Makatanka

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2015
SKYPE - login: jarek1210@tlen.pl
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Czerwiec 2021, 09:21   

Witam udało się naprawić przyciski! Obyło się bez serwisu, który chciał 1250zł za nowe przyciski i 250zł za wymianę. Rozebrałem dół kierownicy, kiere skręciłem tak żeby dostać się do drucików poduszki (nie ma tu tego patentu z dziurką niestety jak np w zwykłym C4 2), poduche wyjąłem (ogólnie nie odłączałem aku, ważne, żeby zapłonu nie było i żeby nie siedzieć na fotelu). Dobrałem sie do tej niebieskiej wtyczki od przycisków. Miernikiem sprawdziłem, że jest ok, wtyczke wyjąłem, włożyłem, kabelki troche na prostowałem i eureka zadziałało! Troche ciasno w tej kierze i te kabelki się tam zaginają, być może problem może sie powtórzyć (o ile problem nie leżał we wtyczce, którą po ruszeniu troche styki sie przetarły i załapało). Tak czy inaczej wiem gdzie może leżeć problem następnym razem i jak się do tego wszystkiego dostać;) Pozdro!

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 19 Czerwiec 2021, 19:22   

ZUCH :one:

 
 
Makatanka

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso II
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2015
SKYPE - login: jarek1210@tlen.pl
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Czerwiec 2021, 08:55   

Kurcze problem po tygodniu powrócił. Z tym, że przyciski z tego co udało mi się zdiagnozować pewną powtarzalność w występującym problemie, iż przyciski przestają działać (podświetlenie i sterowanie) po kilku (5-10) minutach jazdy. Natomiast po chwili odpoczynku (wyłączeniu i zamknięciu auta) po ok 5 min zaczynają działać i tak w kółko. Zauważyłem, że przyciski są też dość mocno gorące. Jakieś pomysły?:( Coś z masą w kierownicy? Nie wiem zimne luty na płytkach od samych przycisków i jak sie nagrzeją to padają? Dziwna sprawa bo wczesniej jak zgasły tak przez tydzien nie działały, potem działały przez kilka dni (z przerwami), ale np ostatni weekend działało elegancko a auto było cały czas w trasie (a było dość gorąco i stałem w korkach na autostradzie) i aż byłem zdziwiony że wsio działa. Echh brak mi pomysłów a szkoda mi kasy na próbę z kupnem nowych przycisków i sprawdzeniu czy zadziała :/

Znalazłem podobny objaw na forum Astry i ktoś w Astrze F miał tak ze przyciski gasły po kilku minutach jazdy i wracały po ponownym włączeniu auta, usterke dało się naprawić połowicznie przez przyciemnienie jasności zegarów. Wychodzi na to jakby przewody były zbyt cienkie i nie dają rady przy wyższym obciążeniu?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA