Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Biały Nasad na korku od płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
damian167
Damian 167

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1.4
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 31 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 31 Sierpień 2021, 19:40   Biały Nasad na korku od płynu chłodniczego

Dzień dobry wszystkim. Moja kobieta kupiła samochód citroen C3 1.4 hdi 2007 rok , ucieka jej płyn chłodniczy bo widać na kostce , i ubyło ze zbiorniczka więc dolalem swój bo miałem dynagel czerwony , a tam był wlany jakiś zielony , i po przejechaniu powiedzmy sto km zrobił się taki biały osad na korku ,?to raczej na pewno nie olej bo osad byłby brązowy , czy jest możliwe że to przez zmieszanie płynów lub wyciek ? Zdjęcie w zalaczniku



Screenshot_2021-08-31-19-53-09-34.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 278,51 KB

_________________
Dddddd
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 31 Sierpień 2021, 21:26   

Calkiem mozliwe, ze tak sie stalo. Istnieja co prawda plyny uniwersalne, ktore mozna ze soba mieszac, ale normalnie czerwonego nie wolno mieszac z zielonym. Zawsze w warsztacie , gdzie pracuje mowiono o tym. Aktualnie mamy czerwony, ktory mozna mieszac z kazdym innym.
Ta dziwna reakcja spowodowana jest roznymi skladnikami bazowymi . Radze caly uklad przeplukac czysta woda i napelnic nowym plynem. Pozostawienie taj mieszanki moze byc niebezpieczne. Z jednej strony grozi zapchanie ukladu osadem, a z drugiej strony wzmozona korozja silnika od wewnatrz i niszczenie wezy gumowych od srodka ( wybierz sobie odpowiednie ). W kazdej sytuacji nie sa to porzadane zjawiska. Nastepnym razem zastanow sie najpierw , co robisz. Lepszym wyjsciem, bardziej bezpiecznym byloby uzupelnienie ubytku zwykla woda, a najlepiej destylowana. A jeszcze najlepiej wymiana plynu na nowy, bo przeciez i tak co dwa, trzy lata nalezy plyn wymieniac.

 
 
damian167
Damian 167

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1.4
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 31 Sie 2021
Posty: 3
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 1 Wrzesień 2021, 05:14   

Nie jestem mechanikiem , na tym płynie było napisane mieszalny w 100 procentach z innymi więc wlałem , ale dobra człowiek uczy się na błędach , dzięki za odpowiedź

_________________
Dddddd
 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzesień 2021, 15:08   

niby są mieszalne ze sobą ale dodam taki przykład, kupiłem kiedyś auto w Niemczech był zalany jakimś czerwonym płynem, kupiłem czerwone borygo aby uzupełnić stan i po dolaniu zrobiła się w zbiorniczku kasza manna, także lepiej od razu po zakupie auta wymienić wszystkie płyny oraz rozrząd wtedy wiemy co mamy

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 1 Wrzesień 2021, 16:27   

damian167, A co do ubytku jak nie jest zlokalizowany czy kapie z pompy wody lub gdzie indziej, to miałem zdarzenie że w Peugocie 207 jednego dnia pękła opaska węża i też kapało pod ciśnieniem przy pracy silnika.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA