Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
[X7] Dziwne zachowanie klimatyzacji przy pełnym słońcu
Autor Wiadomość
gruby907

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: ON
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Październik 2021, 18:36   [X7] Dziwne zachowanie klimatyzacji przy pełnym słońcu

Cześć. W tym roku miałem pierwszy wyjazd cytrynką w lato - w sumie ok. 2500km. Zauważyłem w jeden dzień dziwne zachowanie klimatyzacji które się już nie powtórzyło. Przy jedzie cały dzień w pełnym słońcu, 33 stopnie na radiu przez pierwszą połowę trasy (wyjazd był z samego rana) klimatyzacja zachowywała się super. Gdy przyszło do drugiej połowy trasy - pełne słońce i upał - nie było wiatru z nawiewów lub był minimalny. Przy ręcznej zmianie ustawień klimy tzn. nawiew tylko na twarze, temperatura na LO, siła nawiewu na max coś tam delikatnie powiewało, słychać było jak pod deską rozdzielczą zasuwa wentylator i dźwięk nawiewu był taki dość dziwny - jakby ten wiatr gdzieś po dechą się rozchodził. Miało to miejsce tylko raz i jeszcze nie powróciło. Miał ktoś z forumowiczów kiedyś taką sytuację i naprawił to? Uprzedzając pytania - klima działa, czynnik jest w układzie i chłodzi. W podobne temperatury na krótkich trasach w mieście sobie radzi bardzo dobrze.

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Październik 2021, 19:04   

jak ustawione na najniższą temperaturę to zapewne zamarzł parownik i nie przelatywało przez ten parownik powietrze

 
 
gruby907

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: ON
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Październik 2021, 19:23   

waldek40 napisał/a:
jak ustawione na najniższą temperaturę to zapewne zamarzł parownik i nie przelatywało przez ten parownik powietrze

Hmm... Czy ja wiem. Na minimum ustawiłem jak przestało dmuchać z nawiewu. Dmuchało bardzo delikatnie na maksymalnym ciągu i włączonym ręcznie nawiewie na twarz. Powietrze, które ląduje w kratkach nawiewu przepływa przez parownik? Nie chodzi o to, że przestało chłodzić tylko, że przestało wiać :D Nie było ani ciepłe, ani zimne, tylko prawie całkowity brak nawiewu, a pod deską słychać było jak się kotłuje powietrze z wentylatora. Druga sprawa że ciężko zamrozić cokolwiek w temperaturze 34-35 stopni w słońcu. Jak auto postało kilka godzin na parkingu do wieczora, to wróciło wszystko do normy.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 10 Listopad 2021, 17:25   

gruby907, Może wiało ale tyko na szybę i nie czułeś. Pewnie zwiesiły się klapki przepływu nawiewu.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA