Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Układ chłodzenia - brak ciepłego powietrza , dymi
Autor Wiadomość
moonter

Mój samochód: C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Listopad 2021, 14:40   Układ chłodzenia - brak ciepłego powietrza , dymi

Cześć.
mam problem z moją c4 - mianowicie wymieniliśmy krócieć oraz element w układzie chłodzącym bo był pęknięty i uciekał płyn.
Po uzupełnieniu płynu i sprawdzeniu szczelności płyn nie ucieka ale ..........
Nie uruchamia się chłodnica - nie grzeje w samochodzie , nie ma przepływu
Próbowałem odpowietrzyć układ - tzn otwarłem zbiorniczek i zagrzałem samochód , niestety nie otwiera się i dalej wieje zimnym powietrzem - naciskałem przewody i nic to nie dało.
Dodatkowo zaobserwowałem że gdy już się zagrzał samochód i dodawałem gazu z rury wydechowej leciał niebieski dym widać go w powietrzu i czuć olej.
Silnik chodzi równo , cicho ( 1.6 vti 120k - 116 km przejechane c4 2007 bez gazu)
Czy ktoś miał podobną sytuację ?
Poleci ktoś mechanika który zajmie się tym tematem .
Dziękuję

Pozdrawiam

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 11 Listopad 2021, 18:06   

A odpowietrzniki układu odkręcane bo raczej są? jak zapowietrzone to raczej chłodnica się ciepła nie zrobi..

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 11 Listopad 2021, 18:33   

W tym silniku pompa wody wlacza sie dopiero po porzadnym rozgrzaniu silnika. Istnieje specjalna procedura w Lexii do odpowietrzania ukladu chlodzenia ( wymuszenie pracy pompy wody ), albo trzeba naprawde dlugo czekac na wlaczenie pompy, co moze prowadzic do miejscowego przegrzania silnika z powodu korkow powietrznych i oczywiscie nie dziala obieg ogrzewania kabiny. Problem ten byl juz opisany na forum, z dwa lata temu, chyba. Czesto w nowych konstrukcjach potrzebna jest wiedza, a czesto rowniez oprzyrzadowanie do wielu procedur zwiazanych z samochodem. Wielu nie da sie zrobic w garazu, albo na ulicy.
Natomiast niebieski dymek bierze sie z apetytu silnika na olej. Winna moze byc odma , pierscienie i prowadnice zaworow to typowa przypadlosc tego silnika. Do tego dochodzi slaby lancuch rozrzadu i mamy caly obraz tego dziela PSA, Forda i BMW.

 
 
moonter

Mój samochód: C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13 Listopad 2021, 09:55   

Dziękuję za udzielone odpowiedzi i zainteresowanie .
Kompletny rozrząd wymieniłem przy 98 km na wszelki wypadek , pompę wody również. Patrzę na stan oleju na zimnym oleju i jest max chyba mechanik przelał tak mi się zdaje
Zastanawiam się aby oddać samochód do serwisu C lub do dobrego mechanika tyle że nie ma w okolicy nikogo konkretnego a przynajmniej ja nie znam.
Generalnie nie było większych problemów do tej pory. Z przyczyn zdrowotnych żona nie jeździła ponad rok samochodem i niestety tak to jest jak samochód stoi i nie jeździ się nim.\
Naprawię i sprzedam go lub sprzedam go informując nabywcę o potrzebie naprawy oczywiście schodząc z ceny.
Pozdrawiam

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 13 Listopad 2021, 10:06   

Przypomialo mi sie teraz, ze ktos pisal o odlaczeniu czujnika temperatury , co wymusza prace pompy i pozwala odpowietrzyc uklad chlodzenia. Na poczatek sprawdzilbym to - po uruchomieniu silnika powinien wlaczyc sie wentylator, ale rowniez pompa i weze ogrzewania powinny zrobic sie cieple. Jesli to zadziala potrzebne bedzie tylko wykasowanie bledow silnika po odpowietrzeniu. Moze ostra metoda, ale kazda droga jest dobra, jesli do celu doprowadzi. Powodzenia

 
 
moonter

Mój samochód: C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Listopad 2021, 11:16   

Po uruchomieniu silnika wentylator nie kreci się , komputer nie wyrzuca błędów - jednak muszę Lexie podłączyć i sprawdzić błędy. być może program coś pokaże

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 25 Listopad 2021, 14:23   

moonter, Odłącz czujnik temperatury silnika, jak pisał dejnekomirek, Wtedy sterownik wysterować powinien.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 25 Listopad 2021, 16:26   

moonter, Może nie być błędów odnośnie wentylatora chłodnicy-odnośnie mojej xsary dochodziło napięcie na wentylator ale nie było wykorzystane bo zgniły w środku silnika od rdzy szczotko-trzymacze i szczotki zostały uwiezione przez rdzę..

 
 
moonter

Mój samochód: C4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25 Styczeń 2022, 13:19   

mocne przegazowanie pomogło , układ odpowietrzony - trochę to trwało są dwa miejsca gdzie należy odpowietrzać układ
terazi wszystko gra jest ciepło i przyjemnie

super dzięki wszystkim za pomoc

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA