Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Pisk z tyłu auta podczas wciśnięcia pedału hamulca
Autor Wiadomość
Szelek67

Mój samochód: C-Crosser
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: diesel
Wersja:: exclusiv
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 81
Skąd: Płock/Mazowsze
Wysłany: 12 Listopad 2021, 11:24   Pisk z tyłu auta podczas wciśnięcia pedału hamulca

Witam, jak w temacie - od pewnego czasu borykam się z problemem pisku dobiegającego z tylnej części auta podczas wciśnięcia pedału hamulca. Dzieje się tak przy pierwszym wciśnięciu, po puszczeniu i ponownym wciśnięciu już tego pisku nie słychać. Pisk dobiegający z tylu nie jest to dźwięk jakby mechaniczny, jednostajny z telefonu . Czy ktoś z forumowiczów zetknął się z takim czymś? Dodam, że dźwięk występował przed wymianą klocków i tarcz i występuje po wymianie. Nie wiem jak to rozkminić. Będę wdzięczny za jakieś porady, sugestie itp .Pozdro

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Listopad 2021, 15:49   

Sprawdź wszelkie elementy ruchome na hamulcach i ich okolice,choćby osłona tarczy..ale ta by raczej szurała cały czas.Z przypadków z xsarą to piszczały mnie z tyłu linki w mocowaniach z tworzywa,smar załatwił sprawę w tych miejscach.. i drugi przypadek to wystające elementy plastykowe z kloca gdzie wychodził kabel i ocieranie sporadyczne w czasie jazdy bo dotykało felgi i na niej był ślad a nie piszczące klocki..Dochodza jeszcze prowadnice zacisku i tam też w przypadku xsary dawało się specjalny smar żeby się nie zapiekało i wszystko ładnie podczas hamowania się przesuwało.Opis dla xsary po doświadczeniach-tu pewnie nowsze konstrukcje ale gdzieś coś musi ocierać i piszczy zanim się ułoży..Tak że wszystko na spokojnie i pod lupę szukając świeżych śladów kontaktu

 
 
Szelek67

Mój samochód: C-Crosser
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: diesel
Wersja:: exclusiv
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 81
Skąd: Płock/Mazowsze
Wysłany: 22 Listopad 2021, 20:10   

Dzięki za odpowiedź. Wg mnie jest to taki pisk jakby ostrzegawczy, nie słychać "pracy" elementów hamulców. Dobiega z bagażnika, z okolic prawego tylnego koła. Przejrzałem wszystko w okolicy i nie znalazłem żadnego głośniczka czy czegoś podobnego.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 23 Listopad 2021, 19:59   

Szelek67, Opróznić bagażnik ze wszystkiego i próba :-D Koło zapasowe w koszu pod autem? Jak w starszych modelach? może tam..W xsarze to bym się nie dziwił że piszczy bo jak ją mam odkręciłem raz by posmarować to stworzenie na śrubie..czyli hak trzymający kosz..A mam ją już 11lat

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 25 Listopad 2021, 14:36   

Szelek67, Nagraj dźwięk i zapodaj ;) Może byś film na YT.

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA