Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryczny problem
Autor Wiadomość
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 13 Listopad 2021, 14:56   Elektryczny problem

Dzień dobry wszystkim.
Taki o to problemik, samochód stał z otwara klapa bagażnika, kilka godzin, po zamknieciu klapy nie można było jej otworzyć, to taki pierwszy objaw a dalej, nie działa: centralny zamek, oświetlenie wnetrza, światła zewnętrzne, radio, kierunkowskazy i awaryjne. Po przekręceniu kluczyka dalej to samo ale: działa pompa paliwa, kreci rozrusznik, dzialaja światła stop. I samoistnie zapalają się światła przednie po przekręceniu kluczyka nie ma możliwości wyłączenia ich, a i zapala oswietlenie schowka. Akumulator naładowany te same objawy, inny akumulator to samo. Co to może być jakieś sugestie?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13 Listopad 2021, 16:25   

Rafalha22, Za Pewne te rzeczy odpowiada moduł BSI ,są na nim też bezpieczniki -odpowiadam z doświadczeń z xsarą.W xsarze moduł jest za skrzynką bezpieczników ,tu może jest podobnie.. A tylna klapa to albo problem elektryczny lub zbieg okoliczności że złamał się kabel w przelotce i brak zasilania centralnego zamka .

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 13 Listopad 2021, 17:32   

sasun71, złamany kabel w przelotce bagaznika wyłączył by cały centralny zamek? Na BSI wszystkie bezpieczniki dobre, to samo na BSM i koło akumulatora. Jaki moduł miałeś na mysli? U mnie BSI wygląda tak patrz zdjecie



20211113_172918.jpg
BSI
Plik ściągnięto 65 raz(y) 999,6 KB

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13 Listopad 2021, 18:55   

Rafalha22, Myślałem że tylko klapa nie załacza zamek,złamany kabel w klapie to masz zamknięte drzwi a przez bagażnik może wchodzić kto chce;) Foto to raczej Bsi..odpowiada za oświetlenie wnętrza również ,może odłączyć aku na dłużej dla resetu o ile to pomoże..a jak nie to do elektronika na diagnoze z Lexią-Może być awaria BSI bo swoje lata już ma..Moja awaria bsi w xsarze to efekt był taki że zaciągniecie ręcznego oświecało na liczniku lamkę oleju a reszta było ok ..Aktualnie drugie BSI już mnie nie oświeca wnętrza bo padły w nim chyba przekażniki-ominąłem ten problem nitką z bagażnika gdzie jeszcze działało oświetlenie..Bo naprawa jak wszystkie usterki zrobić to droższe jak auto.To co ma działać to działa i auto u mnie służy aż do zdjęcia tablic rejestracyjnych..Zapytam jeszcze-auto odpala? Próbowano drugim kluczykiem jak jest? Sprawdzić jeszcze plecionkę od masy czy nie urwana ze starości..

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 13 Listopad 2021, 23:32   

Sprawdzone diagboxem czyli lexia, test globalny , komunikacja z bsi jest, ale już nie ma z przełącznikami pod kierownicą, radiem, oświetleniem wnętrza, klimą, dmuchawą powietrza, z zegarami wyswietlaczem. Z silnikiem jest komunikacja, z wtryskami też, kalkulatorem domieszkiwania dodatku do paliwa też.
Więc chyba padł BSI? bo tym co nie działa to on steruje?
Może ktoś to potwierdzić , zanim wszystkie wiązki rozetnę?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 14 Listopad 2021, 11:34   

Rafalha22, Z tego co mnie wiadomo to wtryski sterownik silnika odpowiada,a pozostałe to BSI w tym licznik, radio itd..spróbuj wypiąć wtyczki ,może jaki nalot na wtyczkach i wpiąc z powrotem.Co do klimy to zwarcie kiedyś na cewce kompresora bo wybuchła cewka ze starości;) też wywaliło mnie bezpiecznik na BSI.Trochę dziwna ta awaria że wszystko naraz padło .Ja bym ,,przekopał'' wszystkie bezpieczniki..może który jest felerny

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 14 Listopad 2021, 14:23   

Sasun71, Wtyczki od razu były wyciągnięte, posprawdzane czy nie ma nalotu i czy czasem się kable nie wysunęły. Co do bezpieczników to sprawdzane multimetrem, są sprawne. Ale kiedyś też sprawdzałem multimetrem, były dobre, a miejsca styku zaśniedziałe to może być dobry trop.

Czytałem na forum kolega z c5 miał też brak prądu, jakieś zworki pod stacyjka robił żeby mu działało i na koniec wymienił bsi i wszystko wróciło do normy, tym się sugeruję troszkę.

Jeszcze jedna rzecz radio nie działa ale wysuwanie płyty działa, jak włożę płytę to nie pociąga jej a jak nacisnę przycisk wysuń to wysuwa ją, o co chodzi ??

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 14 Listopad 2021, 15:52   

Rafalha22, Z Płytą to pewnie jakaś anomalia-radio steruje według mnie też bsi i Imo -wtedy silnik nie zapali chyba ,bo swoje też mnie elektronik kodował przy wymianie.Główne pod maską też sprawdzone bezpieczniki? Bo dmuchawa nawiewu w Punto bezpiecznik był pod maską;)Na foto Bsi jeszcze po lewej jakiś bezpiecznik 7.5a na kablu widze wiązki..

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 14 Listopad 2021, 16:16   

Z radiem jest tak, ze jesli nie jest zapisany w nim numer nadwozia dziala, tylko od czasu do czasu pojawiaja sie sygnaly dzwiekowe. Radio nie ma nic wspolnego z immo i nie ma wplywu na start silnika. Przejrzalbym raczej punkty masowe we wnetrzu pojazdu, brak masy moze powodowac anomalie w dzialaniu BSI. W C5 istotne byly punkty przy progach od strony wnetrza przy slupku A z obu stron pojazdu. Mozliwe, ze rowniez w C8 tam sie znajduja. Wyraznie nie dziala zasilanie po stacyjce we wnetrzu (radio, kierunkowskazy, oswietlenie wnetrza , centralny - BSI ) , a dziala zasilanie po BSM (swiatlo stop, zasilanie silnika , ...) . Ciekawy jestem , czy silnik startuje, piszesz, ze rozrusznik kreci? Calkiem mozliwe, ze spalil sie przekaznik w BSI sterujacy pradem po zaplonie, a mozliwe, ze tylko gdzies brak przejscia. Stacyjka wysyla sygnal do BSI, dziala BSM, a brak zasilania urzadzen sterowanych przez BSI we wnetrzu. Przydalby sie kumaty elektryk. Osobiscie zaryzykowalbym podmiane BSI . Potrzebujesz kod do immo albo dobrego elektronika, ktory potrafi kod odczytac z BSI. Powodzenia

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 14 Listopad 2021, 17:48   

Odpiąłem BSI wyciągnąłem i po przekręceniu kluczyka, słychać pompę paliwa rozrusznik kreci i światła przód zapalają się, po wypięciu bezpieczników z BSM dalej to samo czyli kreci rozrusznik światła zapalają się, tylko po wypięciu Wtyczki szarej z BSM nie zapalają się światła i nie kreci rozrusznik, po wypięciu czarnej Wtyczki od rozrusznika nie kręci ale dalej światła się zapalają.

Wniosek chyba sam się nasuwa ze wiązka szarej Wtyczki ma zwarcie, w sensie na kablach złączkach itd.
Ktoś ogarnia co tam konkretnie jest na tej wtyczce?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 14 Listopad 2021, 19:11   

Mysle, ze jest to blad. Dlaczego sadzisz, ze szara wtyczka ma cos wspolnego ze zwarciem? Ona obsluguje tylko przednie swiatla. Tylne sa sterowane z BSI . Rozumiem, ze silnik nie zapala? Szukalbym bym w BSI problemu, albo w jego masie. To przekaznik zaplonu (klema 30 ) nie dziala w BSI. Byc moze sa dwa : jeden na wnetrze i jeden na BSM pod maska. Padniety jest ten pierwszy, albo jego sterowanie (masa), bo stacyjka dziala. W BSM jest sterownik sterowany sygnalem z BSI

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 14 Listopad 2021, 19:43   

dejnekomirek, dlatego że jak jest na swoim miejscu to po przekręceniu kluczyka światła przednie same się załączają. Szukam rozwiązania więc każde informacje są cenne, sprawdzę to

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 16 Listopad 2021, 11:40   

Odpiąłem przełączniki pod kierownicą (pająka), po przekręceniu kluczyka na zapłon światła mijania przednie znów się zapaliły.

Może to wszystko to jakiś zbieg okoliczności, to że klapa była tak długo otwarta i włączył się tryb oszczędności to nie ma nic wspólnego z awarią. Ten BSM daje prad na BSI ? To po wymianie BSM na inny powinno działać a nie działa.
Próbuję sam rozwiązać problem, dlatego że w mojej okolicy jak jest większy problem z elektryka to samochód stoi u fachowca i praktycznie wszyscy z okolicy elektromechanicy się znają i albo przyjeżdżają do tego jednego albo na lawecie wożą sobie od jednego do drugiego. Tak drugi rok ulysse od szwagra stoi u fachowców, problem z elektrycznymi drzwiami i z szybami, przekładka z anglika. Najpierw się pytał czy to warto i czy ogarną, prosta robota przywieź. Auto rozebrane kable tylko podłączyć. Syf w garażu bo pelno części a auta i tak nie ma.
A wracając to taki bsm mam na podmianę mój to BSM3 i nie działa a na tym BSM5 też nie działa.



20211116_113603.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 139,19 KB

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 16 Listopad 2021, 16:50   

Dalej nie piszesz czy silnik odpala? Mysle, ze nie, pomimo tego, ze rozrusznik kreci. Moim zdaniem masz problem z BSI (przekaznik upalony ) albo z masa do BSI. Stacyjka dziala, BSM tez. Brakuje zasilania po stacyjce w BSI i przez to brakuje paru funkcji. Pozostaje wyslanie BSI do naprawy, albo podmiana na takie samo. Do podmiany potrzebujesz kodu BSI i albo go masz (karta kodowa), albo musisz go zdobyc w ASO , albo poszukac kogos , kto to odczyta w starym BSI i zapisac w nowym.

 
 
Rafalha22

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: 2.0 HDI TENDANCE
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 29
Skąd: Ustroń
Wysłany: 16 Listopad 2021, 19:11   

dejnekomirek, kreci nie odpala, po przekręceniu stacyjka w pozycji zapłon zapalają się po chwili światła mijania prawe i lewe, jest prad w gnieździe zapalniczki i można zapalić lampki do czytania.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA