Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
dwie kreski zamiast biegu na wyswietiaczu nie odpala grand p
Autor Wiadomość
tomekkemot

Mój samochód: citroen grand picasso
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna-gaz
Wersja:: al4 automat
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: sochaczew
Wysłany: 6 Listopad 2021, 11:09   dwie kreski zamiast biegu na wyswietiaczu nie odpala grand p

Pomocy .grand picasso 2007 r 2.0 benzyna(z gazem) skrzynia al4 pelny automat .Zaparkowalem samochod pod domem, a rano juz nie zapalil, na wyswietlaczu nie widac biegu tylko dwie kreski poziome. przy przekreceniu kluczyka slychac pykniecie przekaznika pod kierownica,ale chyba nie widz biegu i nie kreci. Na wyswietlaczu pojawiaja sie sie bledy

Airbag(s) or pretensioner seat belt(s) faulty tu zauwazylem ze jeden bezieczik jest powiazany ze skrzynia i poduszkami ale nie jest spalony


depollution system faulty tu nie mam pojecia o co chodzi


handbrake faulty , tu podejrzewam ,ale moge sie mylic stary problem czasami robi mi sie choinka na wyswietlaczu abs asr r ,problem z czujnikiem abs prawy p jak wymyje jakis czas jest ok ,ostatnio zaczelo sie zapalac na razy


sprawdzilem (chyba) wszystkie bezpieczniki ok. Nie moge go wepchnac do garazu mimo odblokowania ,wylaczenia hamulca recznego(kontrolka gasnie) cos blokuje kola tak jakby silnik Prosze o podpowiedz co zrobic aby go przepchnac lub chocby wciagnac na lawete i nie przestawic rozrzadu
zaopatrzylem sie w chinska lexie i podlaczylem diag boxa w najstarszej narazie wersji ,nie bardzo sie w tym narazie wyznaje ale wyszlo mi ze


wtrysk zaplon -brak polaczenia
skrzynia biegow- brak polaczenia


elektryczne sterowanie automatycznej skrzyni biegow bledy
p1749 defekt polozenie docelowe urzadzenia wykonawczego wyboru biegow nieosiagniete
p1706 defekt wyjscie sterowania impulsowego
u1209 defekt lacznosc z kalkulatorem automatycznej skrzyni biegow
u1108 defekt lacznosc z kalkulatorem sterujacym silnikiem


abs/abr bledy
c1381 usterka zasilania pompy recurkuracyjnej
u1306 lub 1308slabe zdjecie usterka brak lacznosci z kalkulatorem sterujacym silnikiem
u 1309 defekt brak lacznosci zkalkulatorem automatycznej skrzyni biegow
u1108usterka brak lacznosci zkalkulatorem sterujacym silnikiem
c1385 usterka napiecia zasilania zaworow
u1319 usterka automatycznie wlaczanie hamulcapostojowego sterowanego elektrycznie(fse)


modul sterujacy bsi bledy
f40a blad czujnika poziomu oleju
f 000 usterka modul sterujacy silnika kalkulator milczy w sieci can
f015 usterka brak lacznosci zkalulatorem sterujacym silnikiem
b9b7
modul sterujacy silnika usterka przekaznika plus za stacyjka (+apc) albo wiazki wyjsciowej przekaznika
b9b8 modul zarzadzajacy silnika blad przekaznika power lacht
7173 usterka informacji czujnika temperatury oleju


z gory diekuje za kazde sugestie co mozna by sprawdzic przypominam ze auto przestalo dzialac po nocy spedzonej pod domem dodam jeszcze ze okolo pol roku temu zalalem pozycjoner skrzyni biegow tez byl klopot bo zle pokazywal pozycje biegu woda sie dostala dopuszki ale wysuszylem i uszczelnilem i bylo ok, a teraz nie pokazuje wogole

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 6 Listopad 2021, 16:53   

tomekkemot,Aby zapytam ostan akumulatora że ta choinka błędów to nie jego sprawka bo tak miał sąsiad w reno co wiele razy pisałem..a potem sypie błędami jeden po drugim.Elektrycznie nie pomogę bo to nie moja branża ale do przepychania auta są takie rolki pod koła ,najpierw lewarkiem w górę koło i to się podkłada ale ciężko żeby do takiej akcji to kupować chodź we warsztatach się przydaje..Podmień może pierwsze akumulator-może ma spine jak aku peugota mojej żony, że waliło po desce i wszystko się włączało a zapalić nie chciał jak by rozrusznik padł..

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 6 Listopad 2021, 17:54   

Witam. Mysle, ze problem dotyczy pozycjonera na skrzyni. Z tych bledow wynika , ze sterownik skrzyni nie widzi polozenia wybranego biegu, a to powoduje blokade rozrusznika, to jest zabezpieczenie przed odpaleniem silnika z wlaczonym biegiem - byloby to niebezpieczne.
Jesli chcesz przetoczyc samochod musisz wlaczyc N , inaczej luz. Jesli nie ma mozliwosci przelaczenia dzwigni, zawsze mozesz odczepic linke przy skrzyni i recznie przestawic dzwignie wybieraka. Silnika nie odpalisz, ale mozesz wylaczyc blokade skrzyni, co do pchania wystarczy. Powinienes posprawdzac stan tej elektryki przy wybieraku, albo co lepsze , oddac auto do specalisty od skrzyn biegow, albo dobrego elektryka. Bledy, ktore odczytales sugeruja rowniez problemy z polaczeniami elektrycznymi. Powodzenia.

 
 
tomekkemot

Mój samochód: citroen grand picasso
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna-gaz
Wersja:: al4 automat
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: sochaczew
Wysłany: 7 Listopad 2021, 08:46   

jak narazie sprawdzam wszystkie bezpieczniki, przewody pozycjometr raczej wykluczylem w srodku byl suchy przewody maja przejscia i racze nie ma przebicia miedzy nimi po za tym przelezal noc na kaloryferze .dzieki za podpowiedz skrzynie da sie recznie przelaczyc na n i mozna przepchnac auto,odpiolem cieglo przy pozycjonometrze. musze sprawdzic czy nie zalalo elektryki od strony kola tam ciekla woda z podszybia. coraz bardziej sie boje ze to jednak bsm ale chce wykluczyc inne mozliwosci
jeszcze raz dzieki za wszelkie sugestie i porady

 
 
tomekkemot

Mój samochód: citroen grand picasso
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna-gaz
Wersja:: al4 automat
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 3
Skąd: sochaczew
Wysłany: 5 Grudzień 2021, 08:32   

na poczatku dzieki za wszelkie podpowiedzi, PROBLEM ROZWIAZANY
w miedzyczasie milem zabieg w szpitalu wiec nie pisalem a samochod stal rozgrzebany w garazu
dodam jeszcze ze podlaczylem diagboxa i wyszlo mi

wtrysk zaplon -blad polaczenia
skrzynia biegow blad polaczenia
zespol elektropompy wspomagania kierownicy- blad polaczenia
oraz przewijalo sie usterka przekaznika+ za stacyjka +APC albo wiazki wyjsciowej przekaznika oraz
usterka przekaznika power lacht
pomyslalem ze wina tkwi po stronie BSM lub BSI, zalatwilem sobie urzywane BSM, wymiana 10minut i po problemie od kilku dni wszystko dziala
JESZCZE RAZ POZDRAWIAM I DZIEKUJE ZA WSZELKIE PROBY POMOCY

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 5 Grudzień 2021, 11:03   

tomekkemot, no to tradycyjnie ZUCH :mrgreen:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA