Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Diagnostyka bliźniaka XM
Autor Wiadomość
Gliwusss

Mój samochód: Peugeot 605
Poj. silnika (cm3): 2.5
Paliwo: Diesel
Wersja:: Polift
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 25 Sty 2022
Posty: 3
Skąd: Łomianki
  Wysłany: 26 Styczeń 2022, 09:08   Diagnostyka bliźniaka XM

Witam serdecznie! Jeśli zly dział to od razu przepraszam, pierwszy post na forum..
Szukam i szukam, ale bez skutku.. Cieszę się, że tu trafilem, może tu ktoś będzie miał ochotę pomoc :)
Na szybko - posiadam Peugeota 605 2.5TD, z tego co mi wiadomo jeśli chodzi o silnik i osprzęt są niemalże identyczne z Cytrynką. Do rzeczy. Przeleciałem wszystkie 35 stron w dziale XM w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania. O dziwo jeden z forumowiczów miał problem identyczny do mojego.. ten temat
Niestety nie pochwalił się tutaj jego rozwiązaniem.. Stąd moje pytanie. Jest tu może jakis dobry człowiek z okolic Warszawy, który posiada PP2000 bądź diagboxa i chciałby się podpiąć do mojego staruszka w celu zczytania kodu bledu? Albo ktos wie co mu może dolegać? Zjeździłem kilku elektryków, mechaników, pisałem do różnych ludzi i najczęściej spotykałem się z odpowiedzią "takich samochodów się już nie robi".

EDIT://
Dodam, że egr zaślepiony, kata brak, filtry i olej wymieniane 3tys temu, rozrząd robiony ok 40tys temu, predkosciomierz ani czujnik temp. oleju nie działa, nie wiem czy ma to wplyw

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 26 Styczeń 2022, 16:43   

Witam:) Dla jasności dla innych ..Jakie konkretnie objawy u Ciebie występują i od kiedy, i jaki olej stosujesz..

 
 
Gliwusss

Mój samochód: Peugeot 605
Poj. silnika (cm3): 2.5
Paliwo: Diesel
Wersja:: Polift
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 25 Sty 2022
Posty: 3
Skąd: Łomianki
Wysłany: 26 Styczeń 2022, 22:27   

Podczas dynamicznej zmiany biegu(nie zawsze) check zapala się nawet na 2sek i wtedy nie reaguje na gaz, jakby przyduszony jest a gdy check zgasnie szarpnie i jedzie normalnie(obroty nie spadają podczas przyduszenia jak u kolegi w innym temacie, do którego wrzuciłem link) . Czasami zapala się tylko na ułamek sekundy i tego nie czuć. Ale gdy trwa to 2 czy 3 sekundy potrafi człowieka wyprowadzić z równowagi. W ciągu tygodnia planuje jeszcze raz dokładniej posprawdzać wszystkie podciśnienia. Jakby ktoś miał schemat byłoby super 😁 mam tak odkad samochód kupiłem tj przeszło dwa lata. Na początku robilo się tak naprawdę rzadko a z czasem częściej. Wydaje mi się że na zimnym silniku rzadziej tak się dzieje. W ciągu tych 2 lat wymieniałem turbinę i żadnych zmian. Olej leje 10w40 i zawsze jest stan bo często sprawdzam

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 27 Styczeń 2022, 16:12   

Przyjrzalbym sie nastawnikowi pompy. Opilki w pompie potrafia niezle nabroic w nastawniku, robiac dziwne zwarcia i blokady w pracy pompy. Zwarcie w nastawniku moze wywolac czek silnika i przerwe w pracy. Mialem takiego XM, podobne problemy i przyczyna tkwila w nastawniku. Powodem drobin metalu byly rolki wymuszajace dawke paliwa, po prostu zluszczaly sie. Na szczescie mialem inna pompe z ktorej przelozylem rolki, ustawilem pompe manualnie i auto odzylo. Duzo km przejechalem jeszcze po tej naprawie. To bylo super auto, wielkie kombi majace dynamike i palace naprawde male ilosci paliwa. Przy predkosci 100 kmh palil ponizej 5 l.

Instrukcje mozesz pobrac z https://chomikuj.pl/dejnekomirek

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Styczeń 2022, 16:47   

Gliwusss, Xsare jak kupiłem to też była zalana 10w/40 a po może 5 latach przeszedłem na 5w/40 i nie zużywa więcej oleju aby zimą łatwiej zapalić..Ale to już zależy od stanu silnika.

 
 
Gliwusss

Mój samochód: Peugeot 605
Poj. silnika (cm3): 2.5
Paliwo: Diesel
Wersja:: Polift
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 25 Sty 2022
Posty: 3
Skąd: Łomianki
Wysłany: 1 Luty 2022, 03:05   

Macie rację, na 99% nastawnik pompy, komputer za daleko by opłacało się jechac tylko to sprawdzić.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA