Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciśnienie paliwa XP 1.6hdi
Autor Wiadomość
mikok

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: 1.6 HDI
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 10
Skąd: Dopiewo
Wysłany: 14 Luty 2022, 08:16   Ciśnienie paliwa XP 1.6hdi

Pacjent Xsara picasso 1.6hdi nie odpala. Po podłaczeniu Liexii nie wyświetla błędów. Jedyna rzecz która wpadła mi w oko to to że bez uruchomienia zapłonu wskazuje ciśnienie paliwa zmierzone na poziomie 370bar i się nie zmienia przy próbie zapłonu. Czy na postoju powinno wskazywać jakieś ciśnienie? Czy wina stoi po stronie czujnika paliwa, regulatora ciśnienia czy pompy. Ekran z lexii podczas postoju bez uruchamiania zapłonu.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 14 Luty 2022, 10:40   

Witam. To, ze silnik nie odpala najczesciej winny jest brak cisnienia na szynie CR , albo cisnienie ponizej okolo 220 Bar. Sterownik nie pozwoli uruchomic wtryskiwaczy. Wazna jest tez tzw. synchronizacja , tj. spojnosc sygnalu z czujnika polozenia walu do sygnalu z walka rozrzadu. Pomijam, oczywiscie usterki mechaniczne, typu otwarty EGR, zablokowany wydech, turbina itp.
To co piszesz o cisnieniu jest nienormalne. Na zgaszonym silniku powinno pokazywac okolo 7 Bar (blad czujnika), a po wlaczeniu rozrusznika cisnienie powinno blyskawicznie narosnac do 300 Bar. Po uruchomieniu cisnienie na wolnych obrotach oscyluje w granicach 300 do 400 Bar, po dodaniu gazu wzrasta do nawet 1200, 1600 Bar w zaleznosci od obrotow i obciazenia silnika. Twoja wartosc jest dziwna. Moze swiadczyc o uszkodzeniu czujnika, albo o braku kontaktu miedzy nim , a sterownikiem. Nigdy czegos takiego nie doswiadczylem. Powinny byc zapisane bledy w sterowniku i w oparciu o nie mozna ocenic problem. To , ze silnik nie chce odpalic , nie oznacza tylko problem z cisnieniem paliwa. Ostatnio mialem samochod w ktorym stwierdzono problem z pompa wysokiego cisnienia, a problem dotyczyl braku paliwa . Wskaznik zle pokazywal.
Twoje dane sa nie widoczne

 
 
mikok

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: 1.6 HDI
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 10
Skąd: Dopiewo
Wysłany: 16 Luty 2022, 08:38   

Dzięki za podpowiedź,
Z Lexii przy próbie zapłonu odczytałem;
Prędkość obrotowa silnika- 210obr/min
Synchronizacja wałek rozżądu/wał - TAK
Ciśnienie paliwa zmierzone - 369bar
Ciśnienie paliwa zadane - 345bar
Wysterowanie otwarcia regulatora przepływu paliwa - 18%

Tak jak wczesniej pisałem ciśnienie zmierzone praktycznie sie nie zmienia zarówno podczas postoju jak i próbie zapłonu jest w okolicach 370 - 400bar. Czy to byłaby wina czujnika ciśnienia na listwie CR- jest uszkodzony. Bo chyba niemożliwe jest aby takie ciśnienie było cały czas w układzie?

Paliwa mam cały zbiornik więc to raczej nie powód, sprawdzałem pompką (gruszką) i jest OK

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA