Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Map Sensor obwód, zwarcie.
Autor Wiadomość
gmpl

Mój samochód: Citroen C5 Lift
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: PB/LPG
Wersja:: Break
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 24 Wrz 2021
Posty: 23
Skąd: Włocławek
Wysłany: 16 Luty 2022, 10:35   Map Sensor obwód, zwarcie.

Witam, w ostatnim czasie miałem problem wyskoczył mi Depollution System Faulty, zerknąłem głębiej, doczytałem nieszczelność kolektora, ponieważ kolektor był szczelny, wyczyściłem przepustnicę, zrobiłem adaptację, problem nie znikł, więc podejrzenie padło na MapSensor, wymiana nic nie dała, małe testy, okazuje się, że o ruszeniu wtyczką od MapSensora Silnik gaśnie i wywala błąd. Zakup wtyczki z wiązką, wymiana. Ok, ale jest inny komunikat, obwód Map Sensora, zwarcie z masą. Widać dopóki nie wymieniłem wtyczki, zwarcie zrobiło swoje. Teraz mam pytanie, gdzie szukać "drugiej strony" wtyczki MapSensora, żeby sprawdzić kabelki, czy one po drodze łączą się jeszcze gdzieś? Co dokładnie sprawdzić. Proszę o pomoc, co umiałem to zrobiłem :-) acha nowa wtyczka i połączenie sprawdzone, ale ponieważ problem występuje stały, więc podejrzewam, że gdzieś zwiera, może kabelki się przegrzały. Pozdrawiam Mariusz.

_________________
Wyrażona opinia, jest aktualna tylko w chwili jej pisania, zastrzegam sobie prawo do całkowitej zmiany zdania, w dowolnym momencie.
 
 
gmpl

Mój samochód: Citroen C5 Lift
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: PB/LPG
Wersja:: Break
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 24 Wrz 2021
Posty: 23
Skąd: Włocławek
Wysłany: 18 Luty 2022, 19:44   

Nieaktualne, dzięki wszystkim, którzy chcieli pomóc ale wstydzili się napisać :-D
Otóż problem wyglądał następująco błąd na wyświetlaczu oczywiście Depollution System Faulty, podgląd interfejsem podręcznym (usterka w trasie) P1160 Manifold Leak Detected. Nieszczelność została jednak wykluczona, stąd czyszczenie przepustnicy i adaptacja, pomogło na jakiś czas. Jakież było moje zdziwienie po tygodniu dwóch jak się pojawiło to samo. Podgląd (znów w trasie) to samo, z opisem Manifold Temp. Sensor Circ. Short to Ground. Myślę hmm sensor temperatury, czyli MapSensor - kierunek dobry, wymiana sensora, jednak problem nie zniknął, dopiero następnego dnia ruszyłem kabelkami od sensora i.... tu cię mam. Za szybko czytałem i nie dojrzałem tego "obwód sensora" :D Wymiana wtyczki sensora (sensor jednak zbędny, a myślałem, że on uległ awarii) i.... to samo stąd moje pytanie, ale zrobiłem szkolny błąd. Po wymianie, nie zrobiłem czyszczenia Lexią błędów i adaptacji, bo dopiero sensor miał prawidłowe parametry. No cóż człowiek uczy się całe życie. Dlatego teraz się śmieję i mówię koledze, który ma też C5, pamiętaj.... wymieniasz śrubkę, podepnij Lexię :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam użytkowników :-)

_________________
Wyrażona opinia, jest aktualna tylko w chwili jej pisania, zastrzegam sobie prawo do całkowitej zmiany zdania, w dowolnym momencie.
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Luty 2022, 20:48   

gmpl, tradycyjnie ZUCH :-D

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA