Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 III 2.0 HDI metaliczny dźwięk i spadek obrotów (wideo)
Autor Wiadomość
bartekc5

Mój samochód: Citroen C5 III
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: III
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 18 Lut 2022
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18 Luty 2022, 19:35   C5 III 2.0 HDI metaliczny dźwięk i spadek obrotów (wideo)

Witam

Citroen C5 2.0 HDI 140KM, 230 tys. 2011 r.

Na zimnym silniku po uruchomieniu przez chwile słychać metaliczne cykanie (nie od razu a po kilku sekundach). Podczas gdy słychać to cykanie pojawia się spadek obrotów (chwilowe "wahnięcie" obrotów). Nagrałem ten objaw, bardzo proszę o informację co to może być. Przy drugim i trzecim rozruchu cykanie też się pojawia, ale trwa krócej i wahania obrotów są mniejsze. Za czwartym razem bardziej słychać i cykanie trwa dłużej.

pierwsze trzy rozruchy pod rząd

czwarty rozruch

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Luty 2022, 20:57   

Ciężko z kabiny wsłuchiwać się w silnik, ale obejrzyj główne koło pasowe wału..cykania i hałasy to możliwość tego koła ..a jak co szukamy dalej z kolegami .Opory na linii paska osprzętu czyli łożyska,alternator ,sprzęgło alternatora a co do pierwszych rozruchów to spadek przez ładowanie po przez opór alternatora..

 
 
bartekc5

Mój samochód: Citroen C5 III
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: III
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 18 Lut 2022
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18 Luty 2022, 21:28   

sasun71 napisał/a:
Ciężko z kabiny wsłuchiwać się w silnik, ale obejrzyj główne koło pasowe wału..cykania i hałasy to możliwość tego koła ..a jak co szukamy dalej z kolegami .Opory na linii paska osprzętu czyli łożyska,alternator ,sprzęgło alternatora a co do pierwszych rozruchów to spadek przez ładowanie po przez opór alternatora..


Jeśli za spadek obrotów odpowiada alternator i w tym czasie występuje też cykanie to może faktycznie tutaj trzeba szukać przyczyny. Przyszło mi do głowy (choć nie jestem pewny czy to dobry pomysł) żeby zdjąć pasek osprzętu i uruchomić silnik. Jeśli cykania nie będzie to potwierdzi się słuszność tej diagnozy. Choć z drugiej strony zastanawiam się dlaczego to się dzieje na zimnym silniku, a po rozgrzaniu nie ma tych objawów? Czy jeśli to alternator to podobne objawy nie powinny również występować na ciepłym silniku?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 19 Luty 2022, 08:48   

bartekc5, Zdjęcie paska osprzętu na zimnym silniku może dać Ci odpowiedź czy hałas pochodzi z silnika.A ten alternator pewnie posiada już sprzęgiełko .Przy zdjętym pasku patrz czy hałas nie pochodzi z koła pasowego wału jeśli hałas wystąpi bo koło też potrafi metalicznie cykać a milknie wraz ze wzrostem obrotów ,chyba ze jest mocno zużyte to hałas będzie już cały czas(do osłuchania kawałek wężyka,jeden koniec do ucha a drugi blisko elementów obrotowych-ale na własną odpowiedzialność jak Ci go złapie :!: ) .Mnie kiedyś padło łożysko sprężarki klimatyzacji w Xsarze to było ocieranie o tarczę elektromagnesu.Będzie zdjęty pasek sprawdzasz ręką wszystkie elementy czy coś szumi na łożyskach itd..I kwestia czy da się radę zdjąć pasek w domu bo z tym już w tej nowoczesności różnie bywa..Xsare to mogłem wymienić pasek na zapas w bagażniku na drodze :-D

 
 
pedro
Aktywny
Citroen Kalisz



Mój samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi, C4 3D 1.6HDi
Poj. silnika (cm3): 2000;1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: 163KM Sedan , VTR-3D
Rok prod.:: 20102005
SKYPE - login: pedro-kalisz
Pomógł: 71 razy
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2346
Skąd: Kalisz
Wysłany: 1 Marzec 2022, 14:17   

jaki masz stan akumulatora?
jeżeli akumulator jest kiepsko naładowany to po odpaleniu alternator dostaje nagle duże obciążenie i dopiero po chwili silnik może to sobie dawką zniwelować.

_________________
LEXIA/PP2000
C5 X7 2.0HDi FAP 163KM na hydro
C4 3D 1.6 HDi
kiedyś:
GSA,BX 1.4, ZX 1.8i, ZX 1.4, BX 1.9D, XM 3.0V6 ,Xantia 1.8i, Xantia 2.1TD,Xantia 1.8i+gaz,C5 2.2HDi EXCLUSIVE HB, Xsara VTS 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi, C5 FL 2.0HDi
Kliknij"POMÓGŁ"jak tak się stało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA