Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Opary benzyny.
Autor Wiadomość
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 10:14   Opary benzyny.

Mam problem ze swoim citroenem c4 coupe w benzynie, silnik 1.6.,2005r. Najgorzej jest w ciepłe dni i po jeździe. Chodzi o opary paliwa, wyrzuca mi je przez korek wlewu paliwa. Najgorzej jest w sloneczne dni i zaraz po jeździe. A juz po jeździe w cieple dni jest dramat, chmura kolo auta. Ewidentnie źródło jest przy korku. Nie wiem juz co zrobić, jak temat ugryźć. Wymienilem filtr par paliwa, nic to nie dało. Odnosze wrazenie jakby tam nic nie szlo, tylko wyrzuca przez korek. Dmuchalem w wężyk, to wydaje sie drożny, było slychac ze z tylu w okolicy wlewu syczy. Pytanie gdzie owy wężyk jest montowany z tylu, bezposrednio do baku, czy gdzies w nadkolu do wlewu? Co do filtra par paliwa tez dziwna sprawa, ten zdemontowany z auta byl bezwonny, zupelnie nic z niego nie było czuc oparów, raczej spodziewałem odwrotnej sytuacji. Jakies pomysły? Nie znalazlem nigdzie konkretnej pomocy, co mógłbym zrobić, w warsztacie robią ze mnie głupa. Korek zmienialem, poprawy nie zauważyłem. Czy w nadkolu sa jakies wężyk/wężyki odpowietrzajace, które mogłyby sie zsunąć/sparcieć itp.? Auto nie szarpie, tankować mozna normalnie. Prócz tego ze czuć ostro przy wlewie benzyne, żadnych niepojących objawów, przy pompie paliwa tez sucho, elektrozawor tez raczej odpada (jest razem z filtrem) i raczej wywalilo by błąd, jak coś nie tak z nim bylo. A przynajmniej tak sie dowiedzialem u lokalnych magików.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 12:04   

Nigdy nie rozbierałem w benzynie, ale zdejmij nadkole po stronie baku i zobacz jak tam wygląda o ile jest jakieś urządzenie sterujące oparami itd..bo wygląda to na jakiś problem z ciśnieniem w zbiorniku paliwa i jego odpowietrzeniem..filtr węglowy jest dożywotni o ile nie jest uszkodzony mechanicznie przez uraz czyli bliskie spotkanie z ziemia;)

 
 
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 12:38   

Właśnie o to chodzi czy cokolwiek tam znajde, prócz wlewu. Filtr z elektrozaworem jest nad przednim kolem tam nie czuc nic, chyba ze zaleci z tylu. Tyłu nie rozbieralem a cuchnie wlasnie tam, okolice koła im wyzej tym gorzej. Tez mi sie wydaje ze cos z odpowietrzaniem, tym bardziej ze wkladalem nos w przewod ktory idzie od baku do filtra i nic, zero zapachu. Ale znowu dmuchajac w niego gdzies syczało z tylu i smierdzialo mocniej. Chyli raczej zapchany nie jest. Nie wiem czy to sie obejdzie bez zrzucenia calego baku.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 15:19   

LukaszDzioba, Stara xsara w dieslu przy wlewie mam nawet przycisk który odpowietrza zbiornik i wtedy można zmieścić paliwo pod korek,druga sprawa coś tam ma, bo przy kołysaniu coś puka niczym kulka w zbiorniczku;).Może obędzie się bez zrzucania zbiornika..Najpierw zobacz jak to wygląda..czy tylko rura do baku.

 
 
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 15:57   

sasun71, ok ściągnę nadkole i zobacze. W sumie liczylem ze moze ktos sie do tego dobierał i podpowie co tam zastane. Czy jest sens sie tam w ogóle włamywać. Tym bardziej ze nadkole nie na spinki tylko na śruby, wszystko w piachu zardzewiałe, nie wiadomo czy sie wiecej szkod nie narobi niz to warte. Bo jak tam jest tylko rura od wlewu, to nie wiele tam zdzialam :-/

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 16:10   

Może szukaj w necie do swego modelu,się dowiesz np: z Alledrogo że coś takiego jest na aukcji z rozbiórki.Do takiego np: C4 picasso są dwie rury -główna rura i odpowietrzająca z klapą zamykającą

 
 
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 16:24   

sasun71, szukałem juz gdzie mogłem, wygląda ze jestem fenomenem. Nikt takich problemow nie ma. Na allegro znalazlem sam wlew i nic prócz rury wlewowej tam na zdjeciach nie wynalazlem. Walcze z tym od września, rece opadaja, fakt robili ze mnie glupa na warsztacie, w nerwach zatankowalem do pelna, na drugi dzień kałuża pod autem. Mowie temat wyjaśniony, okazalo sie ze lalo sie przy pompie, uszczelka wymieniona teraz tam sucho jak na Saharze. A czuc dalej, ewidentnie wyrzuca opary przez korek gdzie najmniej szczelne podejrzewam. Zajrze pod nadkole, ale fajerwerkow sie nie spodziewam. Trza będzie oddac na warsztat niech ściągną zbiornik i obejrzą co i jak. Albo cos jest zatkane, albo nieszczelne. Sam juz nie wiem, bo przyjdzie 30stopni i kolo auta jak na stacji benzynowej :oops:

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 16:42   

No nieszczelność za nadkolem też była by mokrym objawem benzyny cieknącym po nadkolu lub karoserii raczej..Też patrzę w wolnej chwili znaleźć jak to wygląda i znajduje od nowszych aut ale na każdym odpowietrzającym jest zgrubienie które mam pewnie coś w rodzaju filtra lub dławicy oparów-tak bym to nazwał-jeśli ta cześć nie działa być może korek przejął funkcje..Edycja:) znalazłem taki cały zbiornik -sprawdź czy to taki jak do Twego auta

 
 
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 16:56   

sasun71, niby ta, ale to by trzeba było wlac dosłownie pod sam korek, żeby w rurze stało paliwo. Od samego nalewania nie wiem czy cosby tam pocieklo. Przynajmniej nie zaobserowalem nic takiego przy tankowaniu, a tez patrzylem z nadzieją ze cos gdzies zacieknie🤷

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 16:58   

LukaszDzioba, ten link do zbiornika paliwa ma ciekawy niebieski korek-przewód wychodzi i wchodzi w bak.. :shock: Ale jakimś cudem według mnie powstaje ciśnienie które wyrzuca przez korek..odkręcenie powinien być syk spory powietrza ..na tej aukcji widać też zgrubienie na wlewie a niebieski korek to powrót paliwa ewidentnie..na tamtym linku ktoś sobie zrobił celowo ;)

 
 
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Kwiecień 2022, 22:03   

sasun71, zgrubienie na wlewie to jest odpowietrzenie baku, do tankowania, tak zeby pistolet nie wybijal. I chyba nic tam wiecej nie ma. Moim zdaniem problem jest gdzies pomiedzy bakiem a filtrem weglowym. Bo na chlopski rozum, jak filtr ma pochłaniać opary, skoro wsadzalem nos w ten wężyk ktory idzie od filtra do baku, a tam nic nie capilo. Przeciez generalnie tamtedy opary powinny isc do filtra, a po odpieciu wężyka od filtra powinno wywalac je tamtedy na zewnatrz. Niczego takiego nie stwierdzilem. Ze mnie zaden mechanik, tak tylko na logike myślę, moge sie mylić. Skoro nie ida przez ten wężyk we filtr, to wywala przez korek, bo ktoredys musi to wyjść. Ale tak jak mówię, to tylko moje spekulacje moze to normalne, ale mi sie to jakoś nie kalkuluje. Bezwonny filtr, zero oparow po rozpieciu wężyków, dla mnie dziwna sprawa, jesli chodzi o rzecz ktora generalnie ma te opary wciągać a tam ich nie czuc. Korek schodzi normalnie, żadnych psyków syków nie ma

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 25 Kwiecień 2022, 15:41   

Filtry kombinowałeś i też bez rezultatu...a przecież ich nikt nie podmienił,pozostaje patrzeć w nadkole..i patrzeć po przewodach od filtra czy gdzieś nie jest zaciśnięty pomiędzy nadwoziem.

 
 
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 25 Kwiecień 2022, 16:10   

sasun71, no tak, ale jakby odłączyć wezyk który idzie z baku do filtra powinno walic z przodu przy filtrze, a tego nie ma. Spróbuję moze tak zrobic na dzień i zobacze czy bedzie czuc z przodu z tego wężyka. Jesli nie, to wyjdzie chyba na to ze odpowietrzanie nie dziala tak jak trzeba. Innego pomyslu nie mam, i nie daje mi spokoju dlaczego po rozpięciu wężyków przy filtrze tam nic nie capilo.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 25 Kwiecień 2022, 17:11   

A może to szwankuje?zawór . Jeśli jest wadliwe wyczytałem nie działa filtr węglowy oparów a dostaje sygnał ze sterownika kiedy ma się otwierać lub zamykać..Kwestia go znaleźć bo w spisie linku c4 występuje.Chodż piszesz że elektrozawór zlokalizowałeś przy wspomnianym filtrze to kwestia czy on dostaje sygnał ze sterownika,bo może dostaje ale po drodze przerwany kabel..

 
 
LukaszDzioba

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Coupe
Rok prod.:: 2005
Dołączył: 24 Kwi 2022
Posty: 17
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 25 Kwiecień 2022, 18:13   

sasun71, zawor słychać ze cyka. Chwile pocyka i przestaje.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA