Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Antipollution Faulty - analiza błędów
Autor Wiadomość
espessj

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: ON
Wersja:: Magic
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 07 Lip 2019
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Kwiecień 2022, 12:06   Antipollution Faulty - analiza błędów

Witam,
posiadam problem z moim autkiem tj.: Citroen C3 1,4 HDi z 2006 roku. Od około dwóch lat pojawiał mi się sporadycznie błąd Antipollution Faulty. Niestety obecnie prawie za każdym razem gdy odpalam wyskakuje i blokuje silnik w trybie awaryjnym (obroty silnika do około 2,5tys). Konieczne jest wówczas zgaszenie silnika i ponowne uruchomienie, wówczas błąd jest ale możn normalnie jechać.
Jakoś rok temu przy naprawie innych elementów poprosiłem mechanika o diagnostykę komputerową. W załączniku co tam wyszło.

Czy ktoś z Was potrafi sprecyzować co by było w tej sytuacji do zrobienia przy aucie oraz może polecił jakiś serwis z Poznania co by się tym zajął?



zrzut1.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 167,87 KB

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 593
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 29 Kwiecień 2022, 21:02   

Błąd od zanieczyszczeń wskazuje na zapchanie filtra DPF.
Jak długie odcinki pokonujesz? Ropniaki potrzebują czasem dłuższego odcinka na trasie, żeby wypalić zanieczyszczenia w filtrze. Jeśli tego nie robiłeś, to może być warto go zregenerować w specjalistycznym zakładzie.
Może też brakować płynu EOLYS do wspomagania wypalania. wymienia się worek napełniony płynem.

_________________
Klasykiem nie opłaca się jeździć na co dzień, ale warto.
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 29 Kwiecień 2022, 22:48   

Witam. Wyraznie masz problem z czujnikiem cisnienia paliwa na listwie CR. Uszkodzony moze byc sam czujnik, albo ewentualnie problem z kontaktem elektrycznym na przewodach do niego idacych, rowniez we wtyczce na sterowniku. Pokazywana wartosc cisnienia jest nierealna. Silnik startuje, ale sterownik chroni przed zniszczeniem silnika ograniczajac moc. Sprawdz Lexia , albo dobrym testerem , wartosc cisnienia pokazywana przez czujnik i bedziesz wiedzial , czy czujnik jest uszkodzony. Wymiana czujnika jest prosta, nalezy tylko zachowac ostroznosc z czystoscia.
Z tego co pamietam silnik 1.4 hdi nie mial w C3 filtra czastek stalych, a wiec nie mial tez dodatku do paliwa.

 
 
espessj

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: ON
Wersja:: Magic
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 07 Lip 2019
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Maj 2022, 15:13   

Serdeczne dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Akurat od ostatnich dwóch tygodni błąd przestał występować. Jeśli jednak powróci będę kombinowal z czujnikiem na listwie CR lub po prostu oddam auto do mechanika. Nie mam niestety dostępu do Lexi ani dobrego testera, więc jedyne co mógłbym zrobić to próbować na ślepo wymienić czujnik.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA