Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto i gdzie regeneruje tylnie siłowniki ?
Autor Wiadomość
trenia
trenia

Mój samochód: C5 II 2.0 16 V
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb/lpg
Wersja:: Liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Elbląg
Wysłany: 30 Maj 2022, 23:08   Kto i gdzie regeneruje tylnie siłowniki ?

Nie pamiętam juz czy pisałem o tym, zę padło zawieszeniez 8-9 miesiecy temu na glebę,, Pierwszym objawem było ograniczenie prędkości do 90 km/h tak wyskoczyło.....Ale auto normalnie jechało 150-160 itd....Potem zauważyłem już że auto coraz bardziej opada i nie idzie sie jego podnieś do góry... Tydz- dwa jeżdziłem aż opadło całkiem....Sprawdzam LDS a tam sucho........Poszedł litr, mało,,,,,, poszedł drugi ciut lepiej auto zaczeło się podnosić,,, i potem 3 litr.......na razie AUTO ŻYJE ALE KAPIE Z Tylnich Siłowników.....Już nie wiem cio mówić na Przeglądzie Technicznym że ciągtle mi kapie z siłowników 3 rok... NIby gumy-osłony były zmieniane ale to nic nie daje.....A mechanik z auto reno od francuzów-mówii ze brak siłowników i pupcia......

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2022, 05:27   

w Olsztynie ktoś wystawia siłowniki na sprzedaż, pojechać zobaczyć samemu czy nie jest siłownik utleniony i z wżerami przy sferze, lub droższa opcja są za 1100 za szt. regenerowane w Bydgoszczy

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2022, 07:24   

nie mogę edytować swojego posta więc jeszcze dam inną radę, wjechać na kanał zmyć zmywaczem do hamulców wycieki i zaobserwować skąd jest wyciek, czy z siłowników spod gumy wtedy wystarczy kupić zestaw naprawczy uszczelnień siłownika i je wymienić, czy wyciek jest z siłownika przy sferze( wykruszony siłownik) wtedy tylko wymiana na używany sprawny, czy też może jest wyciek np. z rurek plastikowych powrotu płynu LDS,co by nie było to najpierw trzeba zlokalizować skąd dokładnie cieknie, z najazdami aby sprawdzić wyciek nie powinieneś mieć problemów bo nawet w Gronowie Górnym jest parę najazdów ogólnodostępnych

 
 
trenia
trenia

Mój samochód: C5 II 2.0 16 V
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb/lpg
Wersja:: Liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Elbląg
Wysłany: 31 Maj 2022, 10:50   

waldek40 napisał/a:
nie mogę edytować swojego posta więc jeszcze dam inną radę, wjechać na kanał zmyć zmywaczem do hamulców wycieki i zaobserwować skąd jest wyciek, czy z siłowników spod gumy wtedy wystarczy kupić zestaw naprawczy uszczelnień siłownika i je wymienić, czy wyciek jest z siłownika przy sferze( wykruszony siłownik) wtedy tylko wymiana na używany sprawny, czy też może jest wyciek np. z rurek plastikowych powrotu płynu LDS,co by nie było to najpierw trzeba zlokalizować skąd dokładnie cieknie, z najazdami aby sprawdzić wyciek nie powinieneś mieć problemów bo nawet w Gronowie Górnym jest parę najazdów ogólnodostępnych




Kolega z Elbląga widzę heh, w gronowie górnym za wąskie najazdy heh na koła 215 przetestowane....tam pracowałęm to mialem blisko....Ciekną tylnie siłówniki już mi mechanik iiks razy mówił.....zestaw naprawczy uszczelnień siłownika był wymieniany i nic nie pomaga jak widać......Wsio mam na fakturach od reno z grochowskiej wiec wiem co wymieniali.

 
 
trenia
trenia

Mój samochód: C5 II 2.0 16 V
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Pb/lpg
Wersja:: Liftback
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Elbląg
Wysłany: 31 Maj 2022, 10:52   

waldek40 napisał/a:
w Olsztynie ktoś wystawia siłowniki na sprzedaż, pojechać zobaczyć samemu czy nie jest siłownik utleniony i z wżerami przy sferze, lub droższa opcja są za 1100 za szt. regenerowane w Bydgoszczy


Kolego daj namiary na bydgoszcz. ?..kupić bubla nie chce bo sie nie znam , wolałbym regenerowane .

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2022, 13:01   

nie z Elbląga ale parę razy byłem w Gronowie ;-) ,siłowniki regenerowane

 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2022, 13:24   

a serwis renault to nie citroen :-D fakt naprawiają tam peugeoty i citroeny ale czy prawidłowo wymienili uszczelnienia?przy wymianie uszczelnień siłownika jest tam jeden niuans taki na pozór nielogiczny jak się to przegapi to będzie ciekło :-D pomimo założonych nowych uszczelnień, spróbuje załączyć do tego posta moje uszkodzone siłowniki po 450 kilometrach od wymiany sfer (podobno zapomnieli dokręcić sfery)



20200728-165701.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 581,94 KB

20200728-165630.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 553,82 KB

20200728-165614.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 640,1 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA