Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
citroen c8 stracil moc
Autor Wiadomość
mariusz przew

Mój samochód: citroen c8
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: disel
Wersja:: mpv
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Sie 2022
Posty: 4
Skąd: dursley
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 11:34   citroen c8 stracil moc

witam mam citroena c8 z 2007 roku 2l disel najpierw zaczal szarpaqc potem przestal wchodzic na obroty wymienilem filtr paliwa wchodzi na obroty ale niie ma mocy komputer nic nie pokazuje i nie wiem co zrobic troszke tak jakby nie dostawal paliwa ale odpala za kazdym razem tylko nie ma mocy jak ruszam obroty spadaja ma ktos pomysl co to moze byc ?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 18:58   

Witam. Piszac o komputerze masz na mysli pokladowy? Napisz najpierw jaki dokladnie silnik masz w swoim samochodzie. Na podstawie takiego opisu to lista przyczyn moze byc naprawde dluga. Od awarii turbo, zaworu EGR po sterowanie podcisnieniami, dziure w doladowaniu . Generalnie brak mocy spowodowany moze byc tez awaria przeplywki, zapchaniem DPF, o ile jest itp...
Sadze, ze najlepiej zrobic diagnose z odczytaniem chociaz bledow, a najlepiej z podgladem parametrow. Obstawiam brak podcisnienia w ukladzie , spowodowany spadnieciem jakiegos wezyka w systemie. Obejrzyj najpierw stan wezykow na uszkodzenia mogace spowodowac znikniecie podcisnien w systemie. Podaj tez bledy, jakie moga byc zapisane w sterowniku.

 
 
mariusz przew

Mój samochód: citroen c8
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: disel
Wersja:: mpv
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Sie 2022
Posty: 4
Skąd: dursley
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 20:07   

to wyskoczylo gosciowi z RAC mieszkam w UK System Type: ENGINE SYSTEM TEST/VALUES
Name: RHK - SID803A
DTC: P1351,Preheating relay circuit. Relay not controlled and glow plugs supplied.
DTC: P1198,Diesel high pressure monitoring. Flow regulator at stop
i wedlug niego niewie co moze byc przyczyna bo swiece ale pali za pierwszym razem

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 21:07   

W xsarze przy braku mocy to nawet pokazywało automatyczną skrzynie której nie ma a winna była obudowa filtra paliwa a w zasadzie zaworki w niej i nie było ciśnienia w układzie oraz mocy co skutkowało checkiem co kolega wyżej pamięta;) Do pewnego momentu szło jechać..potem kończyła się ropa w pompie WC(dobrze że xsado podtrzymało smarowanie gdy znikła ropa ) i na wtryskach.Auto jeździ do dziś chodź jako zapasowy weteran szos;)

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 21:47   

Dziekuje za szybka odpowiedz, nic nie wiem o FAP, ale to tutaj chyba nie ma znaczenia. Te bledy
to pochodna wymiany filtra paliwa - to jest trudny do odpowietrzenia system (brak pompy w zbiorniku) i przy rozruchu po wymianie filtra ten blad jest normalny. Blad swiec jest normalny , jesli jedna , albo wiecej swiec jest spalonych, nie ma to zadnego znaczenia dla odpalania(przynajmniej w tych temp. teraz. HDI to silnik o wtrysku bezposrednim. Dalej podtrzymuje , ze problem jest w braku cisnienia doladowania , spowodowany zla praca turbiny przez brak sterowania VTG(podcisnienie), albo pekniety waz dolotu intercoolera, czy tez rozlaczony. Mozliwe tez , ze zawor EGR zacial sie w otwartej pozycji, ale wtedy raczej silnik krztusilby sie. Jesli dobrze odpala i wchodzi na obroty to raczej brak cisnienia turbo. Teraz wypadaloby sprawdzic parametry turbo w czasie jazdy i szukac przyczyny braku doladowania. Powodzenia

 
 
mariusz przew

Mój samochód: citroen c8
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: disel
Wersja:: mpv
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Sie 2022
Posty: 4
Skąd: dursley
Wysłany: 8 Sierpień 2022, 22:05   

odkrecilem filtr paliwa powolutku poskladalem wszystko do kupy i jest tak ze jak jest zimny to nie wchodzi na obroty ja troche pochodzi to jest troche lepiej wchodzi na obroty ale slabo z moca intercooler widac ze jest caly w oleju czyli pewnie do wymiany jak myslicie szukac wymieniac kombinowac czy sie poddac ma juz 156000 mil takze juz troche jest jeden znajomy mowil ze pompa wtryskow i tak jakos juz nie wiem

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 9 Sierpień 2022, 11:16   

Gdyby pompa wysokiego cisnienia byla uszkodzona , silnik nie odpalalby , ewentualnie z duzymi problemami. Pytanie : czy silnik kopci w jakims momencie? Jaki jest kolor spalin? Czy slychac dzwieki turbiny przy dodawaniu gazu? No i .... czy silnik ma FAP?
Taki przebieg moze miec wplyw na stan systemu paliwowego, ale nie sadze, aby motor juz byl skonczony. Ewidentnie problem lezy w osprzecie, ale zanim nie zrobisz pelnej diagnostyki bedziemy tylko zgadywac. Opinie znajomych nie licza sie. Licza sie opinie diagnostow.
Moze lepiej poszukac kogos z forum, z Twojej okolicy, kto moglby ogarnac autko?

 
 
mariusz przew

Mój samochód: citroen c8
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: disel
Wersja:: mpv
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Sie 2022
Posty: 4
Skąd: dursley
Wysłany: 9 Sierpień 2022, 20:59   

przy odpalaniu koci troche na bialo olej nie ucieka jak wchodzi na obroty slychac turbine nie wiem juz co jest nie tak

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA