Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C4 Samochód nagrzewa się do 80stopni-Tak ma być?
Autor Wiadomość
proever

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 08 Wrz 2022
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Wrzesień 2022, 09:27   Citroen C4 Samochód nagrzewa się do 80stopni-Tak ma być?

Siemanko.. Od kilku dni mam pewien problem z moim Citroenem C4 1.6 2006r 115km otóż problem polega na tym że był do wymiany termostat wszystko fajnie termostat został wymieniony oraz rezystor lecz po naprawach ssmochod nadal nie wskazuje na sam środek temperaturę w tym aucie wskaźnik temperatury jest cyfrowy. Aczkolwiek to nie jest problemem bo po podłączeniu się pod samochód auto wskazuje że nagrzewa się do 80 stopni i w momencie jak mocniej się go przyciśnie to wzrasta mu temperatura i wtedy wskakuje na trzy kreski czyli tak jak powinno być.. I moje pytanie brzmi czy ten samochód powinien się nagrzewać do 80stooni czy nadal jest coś nie tak bo nie wiem czy dać spokój mechanikowi. Samochód to Hatchback

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 12 Wrzesień 2022, 09:48   

Szczerze to nic nie rozumiem z Twojego opisu: "ssmochod nadal nie wskazuje na sam środek temperaturę w tym aucie wskaźnik temperatury jest cyfrowy"- skoro wskaznik cyfrowy, to skad wiesz , gdzie jest srodek?
Dalej : "po podłączeniu się pod samochód auto wskazuje że nagrzewa się do 80 stopni i w momencie jak mocniej się go przyciśnie to wzrasta mu temperatura i wtedy wskakuje na trzy kreski czyli tak jak powinno być.." temp. wzrasta do ilu? I co to sa trzy kreski? I dlaczego tak byc powinno? Chaos kosmiczny i jeszcze do tego oczekujesz odpowiedzi? Sprawdziles chociaz jaki termostat jest zamontowany? Przy jakiej temp. otwiera sie? To jaka temp. wskazuje ten cyfrowy wskaznik? Problemem jest zrozumiec , co naprawde chcesz przekazac.

Z tego co mozna wszedzie wyczytac , temp. robocza 80 stopni jest dla HDI optymalna , moze troche zmieniac sie w zaleznosci od obciazenia silnika. Istotne jest, ze termostac jest w stanie utrzymac te temp. w czasie pracy silnika. Jesli wzrasta nadmiernie , moze swiadczyc to o zamuleniu osadami ukladu chlodzenia, o osadzonym kamieniu na sciankach silnika i rurkach chlodnicy z powodu zbyt starego plynu, albo jezdzie na wodzie.

 
 
proever

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 08 Wrz 2022
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Wrzesień 2022, 10:35   

dejnekomirek napisał/a:
Szczerze to nic nie rozumiem z Twojego opisu: "ssmochod nadal nie wskazuje na sam środek temperaturę w tym aucie wskaźnik temperatury jest cyfrowy"- skoro wskaznik cyfrowy, to skad wiesz , gdzie jest srodek?
Dalej : "po podłączeniu się pod samochód auto wskazuje że nagrzewa się do 80 stopni i w momencie jak mocniej się go przyciśnie to wzrasta mu temperatura i wtedy wskakuje na trzy kreski czyli tak jak powinno być.." temp. wzrasta do ilu? I co to sa trzy kreski? I dlaczego tak byc powinno? Chaos kosmiczny i jeszcze do tego oczekujesz odpowiedzi? Sprawdziles chociaz jaki termostat jest zamontowany? Przy jakiej temp. otwiera sie? To jaka temp. wskazuje ten cyfrowy wskaznik? Problemem jest zrozumiec , co naprawde chcesz przekazac.

Z tego co mozna wszedzie wyczytac , temp. robocza 80 stopni jest dla HDI optymalna , moze troche zmieniac sie w zaleznosci od obciazenia silnika. Istotne jest, ze termostac jest w stanie utrzymac te temp. w czasie pracy silnika. Jesli wzrasta nadmiernie , moze swiadczyc to o zamuleniu osadami ukladu chlodzenia, o osadzonym kamieniu na sciankach silnika i rurkach chlodnicy z powodu zbyt starego plynu, albo jezdzie na wodzie.
.


Wybacz pisałem to na szybkości. Wskaźnik temperatury nie jest że wskazówka ani cyfrowy.. Nie wiem jak to się nazywa ale po prostu ma trzy poziomy oraz kreski.. W momencie gdy wskakuje trzy kreski to wtedy termostat wskazuje na samym środku tak jak powinno chyba być. Lecz w trakcie jazdy termostat wskazuje na dwie kreski i trzymając te dwie kreski temperatura silnika osiąga 80stopni i ja trzyma..Ale w momencie większego obciążenia wchodzi termostat na tą trzecia kreskę i wtedy trzyma 90stooni ale przez moment po tym ochładza i wraca do 80.. Finalnie może faktycznie normalna temperatura tego silnika to 80 ale dziwi mnie czemu termostat wtedy nie wskazuje na sam środek tylko 2 kreski na 6 a przy trzech jest połowa.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 13 Wrzesień 2022, 18:39   

A moze to raczej czujnik temp. zaniza wskazanie? To dosc typowa usterka w tych silnikach. Mimo wszystko nie przejmowalbym sie.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA