Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 2.0 benzyna nie odpala
Autor Wiadomość
Jesrusa4

Mój samochód: Citroen c5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Mk1
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 25 Wrz 2022
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 25 Wrzesień 2022, 13:27   C5 2.0 benzyna nie odpala

Witam, jako że jestem tu świeży prosze o wyrozumiałość.
Mój problem polega na tym ze cytrynka dlugo stała i po jakims czasie padl calkiem aku. Po wymianie aku samochod juz nie odpala. Mam lexie immo sparowalem z kluczykiem, pompa paliwa chodzi, brak iskry, brak komunikacji ze sterownikiem silnika
Bezpieczniki wszystkie całe. Co odpowiada za podanie zasilania na ecu silnika co by podalo iskre?

 
 
Rafal 555

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Rfn
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lis 2022
Posty: 15
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 8 Grudzień 2022, 16:25   

Jeśli czujnik wału korbowego masz dobry cewkę instalacje to prawdopodobnie rozparował ci się bsi ze sterownikiem silnika pod maską czyli immobilizer blokuje sterownik Jeśli to co wyżej napisałem jest okej to zestaw startowy bym podłożył No chyba że nie ma ciśnienia sprężania albo przestawiony rozrząd

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Grudzień 2022, 20:10   

Odpiąć aku,..poczekać 5minut,załączyć aku i znowu czekać z 5 minut aż auto się samo uzbroi i dopiero próbować z kluczykiem,czasem procedura przyuczenia jest po wymianie baterii w kluczyku,czytane kiedyś w necie...Bo czytałem kiedyś że systemy nie zdążą się uzbroić a już kluczyk szuka dostępu(imo).Osobiście nie miałem problemu po głębokim rozładowaniu w punto(wydoił alarm kodu radia)..czy odpiętym aku w citroenie na dłużej stary czy nowszy w posiadaniu,To samo przy peugeot. Oraz link z takim kłopotem

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 8 Grudzień 2022, 20:39   

Problem z immo w C5 MkI polega na tym, ze po podlaczeniu akumulatora trzeba odczekac ponad 1 min z jakimkolwiek dzialaniem. Zadnego zaplonu, zadnego krecenia rozrusznikiem, az do momentu, gdy immo sie uzbroi. Nie trzeba zadnego dzialania z Lexia, zadnego nowego uczenia. Ludzie podlaczaja aku i od razu kreca rozrusznikiem i zdziwienie, ze silnik nie startuje. Zaczynaja panikowac, probuja szukac przyczyny, czesto siegaja po Lexie i ciagle na wlaczonym zaplonie. Zero sukcesu. Potem odlaczaja baterie i pozniej ponownie podobny schemat. Immo popsute - dochodza do wniosku i ida w koszta. A problem prozaiczny , immo potrzebuje zasilania do uzbrojenia . Slaba bateria tez bedzie siala blokada immo i silnik nie odpali. Juz wiele razy trafilem na ludzi, ktorzy dokladnie w taki sposob zamordowali Cytryne. A problem tylko w nieznajomosci tej procedury. Dodam jeszcze, ze immo wroci po zadzialaniu pilota - to jest wlasnie oznaka, ze wszystko w porzadku. Dopuki pilot nie dziala po podlaczeniu baterii, nawet nie probujcie wlaczac zaplonu. Jesli przez dluzszy czas nie dziala , mozna przyuczyc pilota przez przytrzymanie na okolo 10 sekund dowolny przycisk na pilocie przy wlaczonym zaplonie. Po tym czasie pilot powinien miec lacznosc z samochodem.
Dopiero jesli zaden sposob nie dziala , mozemy zaczac sie martwic. Mialem w swoim zyciu z 10 C5 i nigdy zadnych problemow z immo po odlaczaniu akumulatora. Te problemy mieli ludzie podchodzacy do Cytryny jak do innych samochodow.
Radze od tego zaczac, co wyzej opisalem. Powodzenia

 
 
Rafal 555

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Rfn
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lis 2022
Posty: 15
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: 13 Grudzień 2022, 08:15   

Autor nie odpowiada pewnie już naprawił albo sprzedał auto zapomniał o forum Citroena I automatycznie usunięto mu konto

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13 Grudzień 2022, 16:36   

Tylko dziwne że wcześniej się mnie nie pojawiło...wyglądało jak nowy post a bywam praktycznie co dziennie.Nie ma opcji odznacz i nie czytaj

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 247
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Grudzień 2022, 16:59   

Jak ktoś nie chce, to nie odwiedza forum. Mi osobiście "szkoda" Lucufera, ale to każdego wybór. Jesteśmy dorośli. Dzieci raczej tu nie piszą ;-) Ważne ,że pozostajecie WY! stali dordcy, moderztorzy itd. Na WASZE porady, rady zawsze czekam i czytam z przyjemnością ;-)

Ostatnio zmieniony przez safran65 13 Grudzień 2022, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 247
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Grudzień 2022, 17:00   

Ale "cókruję" co :-D W końcu zaraz Święta :-P

 
 
Jacoll
Mechanik
Jacek



Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzynka
Wersja:: Pikuś
Rok prod.:: 2008
SKYPE - login: jacoll72
Pomógł: 176 razy
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 3828
Skąd: Lipinki Łużyckie
Wysłany: 13 Grudzień 2022, 17:12   

Cytat:
Mialem w swoim zyciu z 10 C5 i nigdy zadnych problemow z immo po odlaczaniu akumulatora.

Święta prawda ;-)
Miałem co prawda jedną, ale wiele razy Aku było odpinane... za każdym razem zero problemów.

_________________
Pozdrawiam Jacek :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA