Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy olej Texaco MTF 94 75W80 API GL4 bedzie dobry do c5 x7?
Autor Wiadomość
dawidd

Mój samochód: Citroen C5 2.0 HDi 163 km
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 04 Paź 2022
Posty: 32
Skąd: KODRĄB
Wysłany: 8 Październik 2022, 13:28   Czy olej Texaco MTF 94 75W80 API GL4 bedzie dobry do c5 x7?

Witam
Musze zmienić olej w skrzyni w C5 x7 z 2.0hdi i nie mogę w necie znaleźć jakiegoś konkretnie polecanego oleju. Sam w Rover75 jeżdżę na Texaco MTF 94 75W80 API GL4 i po ok 300 a może więcej tys km nic się ze skrzynia nie dzieje. Pytanie czy do skrzyni citroena ten olej tez się nadaje? Gdzieś czytałem ze ktoś poleca Millers Oils TRX 75w80 Synth 1L GL-4 - ale nic więcej na ten temat poza 1 postem nie znalazłem
Co sadzicie o oleju texaco do cytryny?
pozdrawiam

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 8 Październik 2022, 14:24   

Generalnie olej powinien byc w skrzyni i miec odpowiednia lepkosc, no i odpowiednia ilosc. Warto tez dbac o jego swiezosc, chociaz w dobie olejow syntetycznych nie starzeja sie zbyt szybko. Natomiast ulega tez zuzyciu (zmienia kolor ) i po jakims wiekszym przebiegu warto go zmienic. Natomiast sugerowanie sie jakimis ekstra oznaczeniami , czy tez marka to czysta ekstrawagancja. To tak jak z dobieraniem perfum, czy tez wody kolonskiej. Najwazniejsza jest jakosc samej skrzyni , to od niej zalezy trwalosc jej elementow. Dokladnosc obrobki i trwalosc elementow. Osobiscie leje kazdy olej o wlasciwej specyfikacji lepkosci i tyle. Jak to zlosliwi mowia, czesto u dystrybutora oleje sa lane z tej samej beczki do roznych markowych opakowan. Potem wystepuja na rynku pod roznymi markami.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Październik 2022, 16:31   

Ja leje do aut z manualną skrzynią biegów Total75w-80 gear8,nie ważne czy to był fiat lub jest stary czy nowszy citroen albo peugeot miał ostatnio wymianę..Minusów nie widzę..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA