Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Parowanie szyb - rano mleko na przedniej szybie
Autor Wiadomość
jbadziak2

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: PB95
Wersja:: 3
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 27 Grudzień 2022, 19:20   Parowanie szyb - rano mleko na przedniej szybie

Cześć,

Może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć dlaczego po odpaleniu samochodu rano natychmiast paruje mi cała szyba przednia (od wewnętrznej strony). Praktycznie pojawia się na niej "mleko" i cała szyba paruje w jakieś 25 sekund po odpaleniu. Uruchamiam odparowywanie przedniej szyby - nadmuch wyje i po kilku minutach ta para znika - ale dlaczego każdego ranka muszę z tą szybą walczyć.

Filtr kabinowy wymieniony tydzień temu.
Sprawdziłem wszystkie wloty powietrza i podszybie - nigdzie nie ma żadnych liści ani innego syfu.
Sprawdziłem też podłogi czy gdzieś nie jest nadmiernie mokro - nic.
Smrodu z nagrzewnicy nie czuję - generalnie jak w poprzednim aucie puściła mi nagrzewnica to zapach glikolu był nie do wytrzymania a tu nic.

Wydaje mi się, że ma to coś wspólnego z klimą - ten efekt jest jakby większy (para pojawia się szybciej) gdy silnik startuje z włączoną klimatyzacją. Jeśli po przekręceniu kluczyka (przed odpaleniem silnika) wyłączę A/C to efekt parowania jest jakby mniejszy.

Cóż to może być ?- brakuje mi pomysłów

Pozdrawiam,

Jacek

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 27 Grudzień 2022, 20:49   

Kiedyś zauważyłem że włączenie obiegu wewnętrznego w starszych autach powodowało parowanie szyby bardziej niż obieg zewnętrzny,druga sprawa od dwóch lat wożę pochłaniacze wilgoci,para powstała na parkingu z oparcia słońca na szybę z wilgoci auta prawie nie występuje lub wcale ,co przy mrozie nie powoduje lodu /szrony od środka.Wiadomo nie wnosimy śniegu do auta które gdzieś się wchłania a potem oddaje.Bo rozumiem że ubytku płynu nie mamy..Kolejna rzecz zaciek z odpływu szyby i jego nie drożności w starych rozwiązaniach i napite wygłuszenie..Pozostaje sprawdzić jeszcze ustawienie obiegu wewnątrz/zewnątrz czy działa a nie pozostało na wewnętrznym obiegu ,gdzie jeśli jest wilgoć krąży na wewnętrznym obiegu do czasu osuszenia..Zatkane odpływy podłogi i wilgoć w dywanikach,zakładając że to nie z wycieków układu.Widziałem napite dywaniki kiedy drzwi puszczały deszcz do auta pod chmurką ;-)

 
 
Tygrysek13

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: HDI
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 08 Lut 2022
Posty: 26
Skąd: Płd-Wsch.
Wysłany: 17 Luty 2023, 08:34   

Mam to samo. Sprawdź bagażnik. U mnie woda dostaje się przy lampach tylnych.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA