Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Świece do C3 II 1.4 vti
Autor Wiadomość
ansi

Mój samochód: C3 1.4 VTI
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: SwissStyle
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 10 Paź 2022
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Maj 2023, 08:49   Świece do C3 II 1.4 vti

Cześć,

Pojawił mi się wczoraj komunikat (Engine fault) i bład P1338. Auto jezdzi niby normalnie, skasowałem i nie pojawil sie jak na razie ale na wszelki wypadek zaczne od wymiany świec (bo i tak było to planowane).
Czy ktoś wymienial ostatnio i może polecić jakis konkretny model? Czy może brac pierwszy lepszy pasujay?
Pozdrawiam,

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Maj 2023, 20:50   

Komplet 4szt z boscha za 50zł chula w peugocie i nie narzekam..a były fabryczne chyba jeszcze przy 140tyś (nazwy nie pamiętam )i nie były zużyte..Fabryczne z PSA widzę od 26zł sztuka do 50zł szt..kwestia ile chcesz wydać i odpowiedni model odnośnie gwintu. Jedni chwalą Boscha inni NGK i Denso albo BERU

 
 
ansi

Mój samochód: C3 1.4 VTI
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: SwissStyle
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 10 Paź 2022
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Maj 2023, 21:40   

Zajrzalem dzisiaj do swiec.. i tu niespodzianka. Pierwsza swieca (od lewej) dosłownie plywala w oleju silnikowym. Samej swiecy nie sprawdzilem bo okazalo sie, ze jest na inny klucz niz mialem pod reka (chyba 14 ale taka jakas bardziej gwiazdkowa).
Usunąłem ten olej, odpalilem na 3 cylindrach i patrzylem czy cos tam olejem nie bluzga. ALe nic nie bylo widac. Nie mam pojecia skad ten olej ale pewnie gdzies moze byc nieszczelnosc od pokrywy zaworow (swiece sa w takiej metalowej tulei osadzone dosc gleboko, pokrywa oczywiscie plastikowa... )
Pojawil sie inny blad P1340, skasowalem. Pojezdzilem i na razie nic sie nie dzieje" jezdzic, obserwowac":-)
Nie zgadza mi sie tylko numer cylindra w tych bledach. Na poczatku byl cylinder nr 2 teraz nr 4.
Olej w cewce byl raczej przerobiony, wydaje mi sie, ze nie ma mozliwosci aby podczas doleania cos tam sciekalo. Wiec pewnie ta uszczalka albo pokrywa gdzie walnieta...

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA