Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawy kierunkowskaz - 3 mignięcia i przestaje działać, al
Autor Wiadomość
Darek Zegarek

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1567
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 17 Cze 2023
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lipiec 2023, 09:27   Prawy kierunkowskaz - 3 mignięcia i przestaje działać, al

Cześć,
mam Xsarę Picasso 1.6 HDI z 2006 r.

Ostatnio pojawił mi się następujący problem z prawym kierunkowskazem. Po włączeniu miga/klika 3 razy a potem cisza i przestaje działać. Wracam manetką na pozycję neutralną, potem prawy kierunkowskaz i ponownie 3 mignięcia/kliknięcia i cisza. Kontrola przestaje mrygać w tym samym momencie. Czasami jednak działa normalnie. Znalazłem na to patent: jak włączę światła mijania, to kierunkowskaz działa normalnie.

Z lewym kierunkowskazem nie ma żadnego problemu

W sumie można z tym żyć ale boję się, że to może być początek większych kłopotów. Byłem u "mojego" mechanika, lecz ten zajechał mi z grubej rury i zalecił wymianę całego pająka - zasadniczo tak naprawiam ten samochód: jak coś się psuje, to daję nową część. W tym jednak przypadku nowy pająk to wydatek rzędu 900-1000 zł + robocizna, co lekko mnie odstrasza, bo za taką kasę mogę sobie sporo innych rzeczy w aucie porobić ;)

Czy spotkaliście się z podobnym problemem?

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 1 Lipiec 2023, 10:49   

Ewidentnie brak kontaktu na stykach w pajaku. Jest to czesc zespolona, wcale nie latwa w naprawach. Dla mechanika zmieniacza to szybka robota polegajaca na wymianie na nowy . Dla pasjonata to pole do wykazania sie. Masz wiec wybor, a do tego istnieje tez rynek wtorny, wiec w razie niepowodzenia z naprawa, mozna wstawic uzywke. Creative technologie.

 
 
Darek Zegarek

Mój samochód: Citroen Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1567
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 17 Cze 2023
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lipiec 2023, 14:59   

Sądzisz, że wymiana lewej manetki od świateł coś pomoże? Użyłeś określenia "element zespolony": czy to znaczy, że nie można zmienić samej manetki? Bo kupić można, w necie wynalazłem jak sie ją wymienia...

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 1 Lipiec 2023, 18:37   

Moze pomoze tylko wyczyszczenie stykow przy tej manetce? Ewidentnie kierunek swieci tak, jak krotkie dotkniecie manetki i sam mruga kilka razy (bardzo dobra funkcja), nie trzymajac wlaczenia kierunkowskazu. Po wlaczeniu swiatel zmienia sie rozklad sil i styk kontaktuje. Dobra zabawa dla dobrego zegarmistrza. A element zespolony , bo wystepuje jako jedna czesc zamienna razem z czujnikiem polozenia kola kierowniczego. Mozesz smialo ja rozbierac, najwyzej bedzie problem ze zlozeniem. Bardzo wazne jest dobre ustawienie czujnika skretu, ale to chyba juz wiesz.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA