Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
Minuz
Minuz

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: Olej Napędowy
Wersja:: 2.0 HDi
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 2
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 7 Styczeń 2024, 17:11   Problem z odpaleniem

Cześć, jestem posiadaczem Citroena C5 2.0 HDi 2011r. i mam taki problem mianowicie, gdy samochód postoi około 1-2 h to odpala normalnie, ale gdy przejadę większą ilość km i zgaszę i chciałbym od razu po tym odpalić to się nie da, kręci kręci i nic. Ten problem nie występował przed incydentem jakim było jeżdżenie na rezerwie a w rezultacie zgaśnięcie silnika. Gdy paliwo zostało dolane i gruszką pompowałem to odpalił. Od tamtego momentu występuje problem. Jest ktoś w stanie coś doradzić? Z góry dziękuję.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 7 Styczeń 2024, 18:10   

Zaczalbym od filtra paliwa, bo to on moze byc powodem. Problemem moze tez byc slaby akumulator, rozrusznik, masa , bo to ze rozrusznik kreci, nie znaczy, ze osiaga prawidlowe obroty, ktore sa z kolei potrzebne do wytworzenia odpowiedniego cisnienia na szynie paliwowej, ktore potrzebne jest do uwolnienia blokady rozruchu.Nawet slaby uklad rozruchowy sprawuje sie lepiej na zimnym silniku z powodu duzo nizszej kompresji na cylindrach. Po rozgrzaniu kompresja wzrasta, czesto bardzo mocno. Podlacz tester , wejdz w parametry silnika i sprobuj krecic rozrusznikiem, podgladajac wartosc cisnienia paliwa, albo przelaczenie sterownika na uwolnienie blokady rozruchu. Jesli rozrusznik jest w idealnym porzadku problem moze dotyczyc pompy wysokiego cisnienia, ktora rozgrzana moze dawac nizsze cisnienie paliwa. Do tego duze przelewy na wtryskach moga ten problem potegowac. Do diagnostyki warto miec troche oprzyrzadowania i korki zaslepiajace do rurek paliwowych

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA