Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Xsara 2 2002r Problem z imo Pomocy/Lexia/OPR
Autor Wiadomość
Martenz

Mój samochód: Xsara II
Poj. silnika (cm3): 2,0 HDI
Paliwo: Diesel
Wersja:: Sedan/liftbak
Rok prod.:: 2002
Dołączył: 25 Sty 2024
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2024, 11:55   Xsara 2 2002r Problem z imo Pomocy/Lexia/OPR

Cześć!
Na wstępie dziękuje za przyjęcie do forum.

A teraz do rzeczy. Padł mi akumulator w pojeździe, wymieniłem na nowy i chyba za szybko chciałem uruchomić samochód. Ponieważ nie odpala pojawia mi się ikonka kluczyka z kartką i brzęczek piszczy. Nie działa również centralny zamek z pilota. Przeszukałem już internety i dużo się naczytałem. Na 99% a napewno na 100% Bsi złapało błąd immo, co skutkuje brakiem możliwości uruchomienia pojazdu.
Mam Lexie (diagbox) i niestety nie mogę się połączyć z samochodem. Po uruchomieniu wpisuje nr VIN, później mnie prosi o nr OPR, który również podaje. Niestety dalej się nic nie dzieje. Nr OPR sprawdzałem z człowiekiem z serwisu ASO zgadza się z tym na naklejce.

Czy ktoś z Państwa może coś poradzić w tym temacie? Ewentualnie czy ktoś z Państwa jest z Warszawy (najlepiej wola) ze swoją Lexią, który jest pewny że działa. I mógłby podjechać i pomóc w rozwiązaniu problemu? Oczywiście się dogadamy co do wykonanej usługi :)

Pozdrawiam

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 26 Styczeń 2024, 17:56   

Odlacz aku od pojazdu, poczekaj chwile, podlacz z powrotem , odczekaj ponad minute, oczywiscie na wylaczonym zaplonie i powinno dzialac. Bledem jest wlaczanie zaplonu natychmiast, powoduje to zablokowanie immo. Tak samo zbyt niskie napiecie baterii tez blokuje immo, np. podczas krecenia rozrusznikiem. Nie musisz nic usuwac testerem, wszystko samo sie zaaktywuje.
To co opisujesz odnosnie testera, to wyrazny brak lacznosci. Lexia powinna sama znalesc numer nadwozia i nie zadac OPR numer, tak sie zachowuje , gdy brak komunikacji. Z drugiej strony mozesz wpisac cokolwiek i tak powinno dzialac, gdy tester ma lacznosc z pojazdem.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 26 Styczeń 2024, 18:48   

dejnekomirek, To samo zrobił chłopak córki który nabył od mnie xsare..kazałem odczekać nawet 10 minut po podłączeniu aku i dopiero otwarcie drzwi i stacyjka i wszystko wróciło. a nie działał centralny, światła podnoszenie szyb itd..;)Bo nie dał autu czasu na uzbrojenie sterowników po założeniu klemy..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA