Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Usterka silnika
Autor Wiadomość
Babeczka01

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Picasso
Rok prod.:: 2015
Dołączył: 31 Sty 2024
Posty: 2
Skąd: Poznań
  Wysłany: 31 Styczeń 2024, 20:25   Usterka silnika

Witam , proszę o pomoc , może ktoś będzie w stanie coś doradzić.
Problem z autem w/w Citroen C4 Picasso. Samochód w trakcie jazdy, jak się rozgrzeje (na zimnym problemu nie ma ) zaczyna palić na trzy tłoki, nie równo pracuje, obroty falują - wariują , wyskakuje błąd 'usterka silnika ' , i w tym momencie załącza się wentylator, przy czym głośno chodzi.

Wymienione zostały obydwie sondy , oraz świece na oryginalne od tego silnika , dodam że jest to silnik od BMW .
Chętnie "wysłucham" każdej sugestii.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg

Wysłany: 31 Styczeń 2024, 21:09   

Gratuluje mechanika, ktory zaczyna naprawe od wymiany sond ! To, ze wystepuje blad sondy (sond) to tylko wiadomosc, ze uklad spalania nie pracuje poprawnie, to dowod na to , ze sondy pracuja poprawnie, ze dzialaja. Moja sugestia to problem z cewka zaplonowa - stracila energie iskry. Iskra jest, ale jest zbyt slaba , aby prawidlowo zapalala sie mieszanka, szczegolnie na zubozonym skladzie , przy przyspieszaniu na rozgrzanym silniku. Na zimnym mieszanka jest bogata i spalanie zachodzi, mimo slabej energii iskry. To znany temat z tego silnika, cewki w nim sa slabej jakosci, czesto padaja. W bledach powinno byc zapisane w ktorym cylindrze wystepuje wypadanie zaplonu. Wystarczy wymienic tylko cewke na tym cylindrze. Cewki mozna szybko sprawdzic przez unoszenie ich do gory przy pracujacym silniku. jesli iskra jest mocna wyraznie ja slychac, gdy zaczyna przeskakiwac miedzy cewka a swieca. Gdy nic nie slychac najpewniej ta cewka jest uszkodzona.
Praca wentylatora jest poprawnym zachowaniem ukladu chlodzenia na wystapienie bledu w silniku. Po wykasowaniu bledow wszystko wroci do normy, no i po usunieciu przyczyny wystepowania bledow. Powodzenia.
A jesli pojawia sie bledy polozenia walka rozrzadu (walkow) moze juz byc czas na wymiane rozrzadu (lancuch) , najczesciej od przebiegu 120 - 200 tys. km

 
 
Babeczka01

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Picasso
Rok prod.:: 2015
Dołączył: 31 Sty 2024
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Styczeń 2024, 22:41   

Przepraszam, mój błąd. Cewki również wymienione.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg

Wysłany: 31 Styczeń 2024, 23:51   

Do sprawdzenia czujnik temp. - jego zgodnosc z aktualna temp. silnika, Cisnienie paliwa w ukladzie na listwie. Nie wiem jaki to jest silnik, jest ich kilka rodzaji w zaleznosci od mocy, ale chyba wszystkie maja wtrysk bezposredni, wiec przy zlej wydajnosci pompy wysokiego cisnienia tez moga byc podobne objawy. Warto przyjzec sie parametrom silnika, moze gdzies tutaj tkwic odpowiedz. Czesto zla praca jakiegos czujnika bywa powodem problemow z poprawna praca silnika.
No i , jesli przebieg jest taki, jak wczesniej pisalem , warto sprawdzic stan lancucha i ustawienie rozrzadu. Warto tez sprawdzic stan sitek w zaworach od kfzr, szczegolnie , gdy wystepuja bledy zwiazane z polozeniem walkow.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA