Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Biegi
Autor Wiadomość
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce

Wysłany: 2 Marzec 2024, 08:10   Biegi

Witam mam problem z biegami otóż biegi 1 i 2 chodzą dobrze i lewarek w lewą stronę też natomiast jak wrzucam 5 to lewarek idzie bardzo luźno i potem aby wrzucić na luz muszę kombinować aby na niego trafić również problem biegiem 4 który ciezko jest wrzucić a jak się już uda to też nie mogę wrzucić na luz bo tak jak byłby zblokowany trzeba się trochę naszarpac oczywiście lewarek w prawą stronę chodzi bardzo luźno mechanik stwierdził że padła skrzynia czy to możliwe żeby tak bez żadnych objawów?sprawdzał niby linki i mówi że są dobrze napięte z tego co mi mówił jak weryfikował na podnośniku to że niby w skrzyni coś ma za duży luz chyba mu chodziło o wybierak ale nie wiem czy nie chce mnie naciągnąć na koszty w poniedziałek ma zzucac skrzynie I pytanie co mogło się popsuc w lewarku ma ktoś schemat jego budowy jak to wszystko tam wygląda z czego się składa?

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 248
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Marzec 2024, 09:39   

Skrzynia mogła ulec uszkodzeniu na skutek trzymania dłoni na lewarku w czasie jazdy.
Mój przypadek, zapewne poprzedni właściciel mojego auta tak czynił. U mnie był problem z 3 biegiem. Skończyło sie na wymianie całej skrzyni-powód prozaiczny. Już brak części zamiennych, koniec produkcji. Każda skrzynia ma swój numer-typ. Są regenerowane w cenie ok 2,5 tys. Obyś nie musiał kupować

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce

Wysłany: 2 Marzec 2024, 13:20   

Nawet mnie nie załamuj autko mam od grudnia i może faktycznie tak jak u ciebie poprzedni właściciel niewłaściwie użytkował co do kupna nowej to rozumiem że wstawiałeś używkę?ja tak z ciekawości wczoraj zadałem pytanie co do regeneracji na podstawie nrvin to mi odpisali ze koszt 2 tys

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 248
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Marzec 2024, 15:11   

Ja kupiłem używke, miałem to szczęście, że blisko domu. Odpadł koszt przesyłki. posługiwałem się numerem ze skrzyni, nie vin-em. Nie życzę dodatkowych kosztów ;-)

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce

Wysłany: 2 Marzec 2024, 15:46   

safran65 napisał/a:
Ja kupiłem używke, miałem to szczęście, że blisko domu. Odpadł koszt przesyłki. posługiwałem się numerem ze skrzyni, nie vin-em. Nie życzę dodatkowych kosztów ;-)
Widzę że mamy chyba takie same silniki możesz podać kod swojej skrzyni?ja musze czekać aż do wtorku aż mechanik zdemontuje ją a tak z ciekawości bym popatrzył czy coś w mojej okolicy jest

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 248
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Marzec 2024, 15:56   

Niestety, te dane po wymianie telefonu uciekły. :-|

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 248
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Marzec 2024, 15:58   

Mechanik nie demontował skrzyni, tylko na podnośniku przy pomocy lusterka od lewej strony-kierowcy odczytał dane.

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce

Wysłany: 2 Marzec 2024, 16:04   

Ok dzięki za wszystkie informacje

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce

Wysłany: 2 Marzec 2024, 16:12   

Obawiam się że gdy mechanik mnie zabije kosztami nowej skrzyni bo tej nie da rady się zregenerować to po 3 miesiącach pożegnam się z francuzem i tak już trochę w niego włożyłem

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 248
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Marzec 2024, 16:56   

Nie bądź pesymistą, jeszcze na 100% nie wiesz co w skrzyni nie "gra" ;-)

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce

Wysłany: 2 Marzec 2024, 17:38   

Nie tak łatwo nim nie być dużo kasy na rozrząd duzy serwis olejowo filtrowy cewka zapłonowa klocki tarcze przod i tyl nie licząc swojego czasu i sił na doprowadzenie do porządku całych plastików w środku czyszczenia z tej niby gumy a teraz jeszcze to a człowiek myślał że będzie fajne rodzinne autko a tu.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 2 Marzec 2024, 17:55   

Broda1978 napisał/a:
człowiek myślał że będzie fajne rodzinne autko a tu


Myslisz, ze inne marki moga sprawic niespodzianki na plus? To niestety juz dawno za nami. Dzisiaj auta budowane sa tylko po to , aby wydrazyc klienta z wszelkiej gotowki. Auta budowane sa na zasadzie : podziwiaj, ale bron Boze nie uzywaj. Wszystkie marki. Jestem fanem Citroena od wielu lat, jezdze nimi od 1989 roku (pierwsza cytryna), ale coraz bardziej przeraza mnie to, co w modelach tej marki dzieje sie. Na pocieche dodam, ze jest wiele innych marek robiacych duzo gorsze niespodzianki klientom , drozsze i bardziej skomplikowane.
Przesiadlem sie na C5 x7 w hydro i tu dopiero zglupialem. Wydawalo mi sie, ze w tym temacie Citroen osiagnal mistrzostwo, a okazalo sie, ze cofneli sie w rozwoju - porazka totalna. No i odkrylem, ze mnostwo czesci juz jest nieosiagalnych - skonczona produkcja!
Swiat staje na glowie - czemu ma to wszystko sluzyc? A odnosnie ekologii , jestesmy bardzo blisko smierci roslin z powodu braku dwutlenku wegla w atmosferze. Brak roslin bedzie naszym koncem. Swiat stoi na glowie!

P.S. Odnosnie skrzyni - moze ktos kumaty najpierw by ja dobrze zweryfikowal? Czasami drobiazg moze powodowac duze klopoty w poprawnej pracy skrzyni, np. zbyt duzy luz poosiowy kroregos z walkow, czesto kiedys odkrecala sie sruba mocujaca 5 bieg na walku i zaczynaly sie dziac straszne objawy w skrzyni na wielu biegach. Na wymiane skrzyni zawsze jest czas.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Marzec 2024, 18:56   

Zweryfikować mechanizm na skrzyni sterujący(chyba zewnętrzny który potrafi mieć luz i źle wybiera biegi -nie wiem jak na tej skrzyni) i pod mieszkiem zmiany biegów bo czasem plastyk też pękał co się zdarzyło w oplu kiedyś bratu i podobne objawy jak w temacie kiedy linki zgubiły prawidłowe mocowanie..

 
 
Broda1978

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1.8
Paliwo: Benzyna
Wersja:: C4 PICASSO
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 37
Skąd: Bartoszyce

Wysłany: 2 Marzec 2024, 18:58   

Ogólnie masz rację z tym wszystkim tylko człowiekowi już nieraz sił brakuje co do skrzyni to mechanik ją zdemontuje i odda to zakładu który się specjalizuje w tym ale moje obawy dotyczą czy ten mechanik wogole sprawdzał np lewarek zmiany biegow a nie spojrzał na linki które są ok to odrazu wskazał na skrzynie a jak nawet zrobią skrzynie i założą i dalej nedzie lipa to dopiero będzie szukał gdzieś indziej przyczyny czy poprostu z góry założył że to skrzynia a niestety tylko on chciał w ogóle się podjąć weryfikacji inny na słowo citroen...a nie Panie to francuz

 
 
safran65
safran65

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Rok prod.:: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 248
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Marzec 2024, 19:11   

Zatem, może warto podjechać do innego speca. I zweryfikować diagnozę

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA